eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi 32 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Zamościu › Roboty budowlane w zakresieczęści nr 1Wymiana pokrycia dachowego na budynku nr 4 (sztabowy) przy ul. Dwernickiego 4, Hrubieszów, części nr 2Remont pomieszczeń i instalacji w budynku nr 4 (sztabowy) przy ul. Dwernickiego 4, Hrubieszów.

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych




Ogłoszenie z dnia 2018-04-06

Ogłoszenie nr 500073749-N-2018 z dnia 06-04-2018 r.

32 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Zamościu: Roboty budowlane w zakresie: części nr 1: Wymiana pokrycia dachowego na budynku nr 4 (sztabowy) przy ul. Dwernickiego 4, Hrubieszów, części nr 2: Remont pomieszczeń i instalacji w budynku nr 4 (sztabowy) przy ul. Dwernickiego 4, Hrubieszów.

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU W DZIEDZINACH OBRONNOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA/O PODWYKONAWSTWIE - Roboty budowlane

Zamieszczanie ogłoszenia:

obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Informacje dodatkowe:

I. 1) NAZWA I ADRES: 32 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Zamościu, Krajowy numer identyfikacyjny 6140233700000, ul. Wojska Polskiego 2F, 22-400 Zamość, woj. lubelskie, państwo Polska, tel. 261 181 536, e-mail 32wog.zampub@ron.mil.pl, faks 261 181 607.
Adres strony internetowej (url): www.32wog.wp.mil.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:

Administracja rządowa terenowa

I.4) KOMUNIKACJA:

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
e-mail: 32wog.zampub@ron.mil.pl



Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

wniosek składa się pod rygorem nieważności w formie pisemnej za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (Dz. U. poz. 1529 oraz z 2015 r. poz. 1830), osobiście, za pośrednictwem posłańca.



32 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Zamościu, ul. Wojska Polskiego 2F, 22 - 400 Zamość,


Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem(URL):

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego lub nazwa przedmiotu umowy o podwykonawstwo:

Roboty budowlane w zakresie: części nr 1: Wymiana pokrycia dachowego na budynku nr 4 (sztabowy) przy ul. Dwernickiego 4, Hrubieszów, części nr 2: Remont pomieszczeń i instalacji w budynku nr 4 (sztabowy) przy ul. Dwernickiego 4, Hrubieszów.

Numer referencyjny:

ZP/PO/12/2018

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

II.2) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:

tak


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

wszystkich części


Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:
w zakresie części nr 1 i części nr 2

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:
2

II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (podstawowe cechy, wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań):

CZĘŚĆ nr 1: wymiana pokrycia dachowego na budynku nr 4 (sztabowy) przy ul. Dwernickiego 4 w Hrubieszowie; CPV:45261910-6 naprawa dachów. Krótki opis przedmiotu zamówienia: Przedmiot zamówienia obejmuje wszystkie roboty budowlane mające na celu wymianę pokrycia dachowego z blachy o powierzchni 976,09 m2 wraz z wymianą orynnowania i instalacji odgromowej. CZĘŚĆ nr 2: Remont pomieszczeń i instalacji w budynku nr 4 (sztabowy) przy ul. Dwernickiego 4, w Hrubieszowie. CPV:45453000-7 roboty remontowe i renowacyjne; Krótki opis przedmiotu zamówienia: Przedmiot zamówienia obejmuje wszystkie roboty budowlane mające na celu kompleksowy remont budynku o kubaturze 9 075 m3 powierzchni użytkowej 1 324 m2 wraz z wymianą instalacji sanitarnej, wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, stolarki drzwiowej i instalacji elektrycznej.

Krótki opis przedmiotu umowy o podwykonawstwo (podstawowe cechy, wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań):

II.5) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:

nie


II.6) Główny Kod CPV: 45453000-7


Dodatkowe kody CPV: 45261910-6

II.8) Dopuszcza się złożenia oferty wariantowej:

nie


II.9) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:

nie


II.10) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:

Okres w dniach: 150


SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) UDZIAŁ W POSTĘPOWANIU

O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy mający siedzibę albo miejsce zamieszkania w innych państwach niż jedno z państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub państw, z którymi Unia Europejska lub Rzeczpospolita Polska zawarła umowę międzynarodową dotyczącą tych zamówień


Przewiduje się następujące wymagania dotyczące ochrony informacji niejawnych związane z realizacją zamówienia:

Wszyscy pracownicy wykonawcy, podwykonawcy i dalszego podwykonawcy skierowani do realizacji zamówienia w zakresie każdej z części przedmiotu zamówienia, muszą posiadać aktualne poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli co najmniej "ZASTRZEŻONE" lub pisemne upoważnienie wydane na podstawie art. 21 ust.4 pkt 1) ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2018 r., poz.412 tekst jednolity) wraz z zaświadczeniem o odbyciu szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych; Kierownik przedsiębiorcy - w rozumieniu art. 2 ppkt 14 ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych - na mocy art. 54 ust. 10 w/w ustawy, winien zapewnić ochronę informacji niejawnych tj.: winien posiadać co najmniej zaświadczenie o odbyciu szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych, wydane na podstawie art. 19 ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2018 r., poz.412 tekst jednolity) kierownikiem przedsiębiorcy jest - członek jednoosobowego zarządu lub innego jednoosobowego organu zarządzającego, a jeżeli organ jest wieloosobowy - cały organ albo członek lub członkowie tego organu wyznaczeni co najmniej uchwałą zarządu do pełnienia funkcji kierownika przedsiębiorcy, z wyłączeniem pełnomocników ustanowionych przez ten organ lub jednostkę; w przypadku spółki jawnej i spółki cywilnej kierownikiem przedsiębiorcy są wspólnicy prowadzący sprawy spółki, w przypadku spółki partnerskiej - wspólnicy prowadzący sprawy spółki albo zarząd, a w odniesieniu do spółki komandytowej i spółki komandytowo-akcyjnej - komplementariusze prowadzący sprawy spółki; w przypadku osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą kierownikiem przedsiębiorcy jest ta osoba; za kierownika przedsiębiorcy uważa się również likwidatora, a także syndyka lub zarządcę ustanowionego w postępowaniu upadłościowym; kierownik przedsiębiorcy jest kierownikiem jednostki organizacyjnej w rozumieniu przepisów w/w ustawy.


Przewiduje się następujące wymagania dotyczące bezpieczeństwa dostaw związane z realizacja zamówienia::


Przewiduje się następujące wymagania dotyczące podwykonawstwa związane z realizacją zamówienia:

1.Wykonawca może powierzyć wykonanie zamówienia podwykonawcom - na podstawie art. 36b., w związku z art. 131g. ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. Z 2017 poz. 1579 tekst jednolity), 1)W przypadku powierzenia wykonania zamówienia podwykonawcom Wykonawca zobowiązany jest do wskazania tej części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców. 2)W celu zapewnienia bezpieczeństwa informacji niejawnych zamawiający wymaga od podwykonawcy, dalszego podwykonawcy posiadania - przez osoby skierowane do realizacji przedmiotu zamówienia - aktualnego poświadczenia bezpieczeństwa upoważniającego do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli co najmniej "ZASTRZEŻONE" lub pisemnego upoważnienia wydanego na podstawie art. 21 ust.4 pkt 1) ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2018 r., poz.412 tekst jednolity) wraz z zaświadczeniem o odbyciu szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych. W przypadku Kierownika przedsiębiorcy - w rozumieniu art. 2 ppkt 14 ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r o ochronie informacji niejawnych - na mocy art. 54 ust. 10 w/w ustawy, winien on posiadać co najmniej zaświadczenie o odbyciu szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych, wydane na podstawie art. 19 ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2018 r., poz.412 tekst jednolity) 3)Wymagania dotyczące umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, których niespełnienie spowoduje zgłoszenie przez Zamawiającego odpowiednio zastrzeżeń lub sprzeciwu, tj.: zamawiający w terminie 14 dni od przedłożenia mu projektu umowy o podwykonawstwo lub projektu jej zmian zgłasza pisemne zastrzeżenia do projektu umowy o podwykonawstwo lub projektu jej zmian, których przedmiotem są roboty budowlane, w przypadku gdy projekt umowy lub jej zmiany: a)nie spełniają wymagań określonych w opisie; b)przewidują termin zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy dłuższy niż 14 dni od dnia doręczenia wykonawcy, podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy faktury lub rachunku potwierdzających wykonanie zleconej podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy roboty budowlanej. 4)Zasady i terminy dotyczące zawierania i przedkładania umów o podwykonawstwo oraz zmian tych umów, a także zasady zapłaty wynagrodzenia i naliczania kar umownych w związku z umowami o podwykonawstwo zawarte zostaną we wzorze umowy - stanowiącym załącznik do SIWZ. 5)Wykonawca i podwykonawcy zobowiązani są do zachowania poufnego charakteru informacji niejawnych znajdujących się w jego posiadaniu lub z którymi zapozna się w trakcie realizacji zamówienia lub po jego zakończeniu zgodnie z przepisami o ochronie informacji niejawnych 6)Wykonawca zobowiązany jest do bezzwłocznego dostarczenia Zamawiającemu informacji dotyczących nowych podwykonawców, w tym podania ich nazwy (firmy), i siedziby oraz danych, które umożliwia zamawiającemu stwierdzenie, że każdy z nich posiada kwalifikacje wymagane do zachowania poufnego charakteru informacji niejawnych, do których maja dostęp lub które zostaną wytworzone w związku z wykonywaniem umowy o podwykonawstwo; 7)Zamawiający ma prawo do zweryfikowania lub odsunięcia pracowników wykonawcy, którzy maja brać udział w realizacji zamówienia, zarówno na etapie prowadzenia postepowania o udzielenie zamówienia publicznego jak również na etapie realizacji umowy, jeżeli wymaga tego ochrona podstawowych interesów państwa albo jest to konieczne w celu podniesienia bezpieczeństwa realizacji zamówienia; 8)Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 22a ust.1. ustawy Pzp (tzw. podmiot trzeci), w celu wskazania spełniania warunków udziału w postępowaniu Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby Wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. 9)Jeżeli powierzenie podwykonawcy nie będącego podmiotem trzecim wykonania części zamówienia na roboty budowlane lub usługi następuje w trakcie jego realizacji, Wykonawca na żądanie Zamawiającego przedstawia oświadczenie, o którym mowa w art. 25a ust.1. ustawy Pzp, lub oświadczenia lub dokumenty potwierdzające brak podstaw wykluczenia wobec tego podwykonawcy. 10)Jeżeli Zamawiający stwierdzi, że wobec danego podwykonawcy zachodzą podstawy wykluczenia, Wykonawca obowiązany jest zastąpić tego podwykonawcę lub zrezygnować z powierzenia wykonania części zamówienia podwykonawcy. Powyższe ma zastosowanie wobec dalszych podwykonawców. 2.Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia


III.2) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.2.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnił ww. warunek, jeżeli wykaże, że posiada ważną i opłaconą polisę od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie niższą niż: a)dla części nr 1 - 150 000,00 zł b)dla części nr 2 - 1 000 000,00 zł.
III.2.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: dla CZĘŚCI nr 1: a)Wykonawca wykaże, że wykonał w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej jedno zamówienie polegające na remoncie pokrycia dachowego na co najmniej 50 tys. zł. brutto każde, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy roboty budowlane zostały wykonał należycie w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty wystawione na podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów-inne dokumenty b)Wykonawca wykaże że dysponuje: a.osobami posiadającymi uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie oraz przynależną do właściwej izby samorządu zawodowego w zakresie kierowania robotami o specjalności: - konstrukcyjno - budowlanej; - instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, ustawa z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane ( Dz. U. z 2017 r., poz. 1332 tekst jednolity). b.przynajmniej jedną osobę wykonującą roboty: - roboty dekarskie; - roboty instalacyjne elektryczne wszyscy pracownicy wykonawcy skierowani do realizacji zamówienia w zakresie CZĘŚCI nr 1 muszą posiadać aktualne poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli co najmniej "ZASTRZEŻONE" lub pisemne upoważnienie wydane na podstawie art. 21 ust.4 pkt 1) ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2018 r., poz.412 tekst jednolity) wraz z zaświadczeniem o odbyciu szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych; Kierownik przedsiębiorcy - w rozumieniu art. 2 ppkt 14 ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r o ochronie informacji niejawnych - na mocy art. 54 ust. 10 w/w ustawy, winien zapewnić ochronę informacji niejawnych tj.: winien posiadać co najmniej zaświadczenie o odbyciu szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych, wydane na podstawie art. 19 ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych ( Dz. U. z 2018 r., poz. 412 tekst jednolity.) kierownikiem przedsiębiorcy jest - członek jednoosobowego zarządu lub innego jednoosobowego organu zarządzającego, a jeżeli organ jest wieloosobowy - cały organ albo członek lub członkowie tego organu wyznaczeni co najmniej uchwałą zarządu do pełnienia funkcji kierownika przedsiębiorcy, z wyłączeniem pełnomocników ustanowionych przez ten organ lub jednostkę; w przypadku spółki jawnej i spółki cywilnej kierownikiem przedsiębiorcy są wspólnicy prowadzący sprawy spółki, w przypadku spółki partnerskiej - wspólnicy prowadzący sprawy spółki albo zarząd, a w odniesieniu do spółki komandytowej i spółki komandytowo-akcyjnej - komplementariusze prowadzący sprawy spółki; w przypadku osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą kierownikiem przedsiębiorcy jest ta osoba; za kierownika przedsiębiorcy uważa się również likwidatora, a także syndyka lub zarządcę ustanowionego w postępowaniu upadłościowym; kierownik przedsiębiorcy jest kierownikiem jednostki organizacyjnej w rozumieniu przepisów w/w ustawy. dla CZĘŚCI nr 2: c)Wykonawca wykaże, że wykonał w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu , a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej jedno zamówienie polegające na remoncie budynku wraz z wymianą instalacji wodno - kanalizacyjnej, instalacji centralnego ogrzewania, instalacji elektrycznej na co najmniej 500 tys. zł. brutto każde, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy roboty budowlane zostały wykonał należycie w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty wystawione na podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów-inne dokumenty. d)Wykonawca wykaże że dysponuje: a.osobami posiadającymi uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie oraz przynależną do właściwej izby samorządu zawodowego w zakresie kierowania robotami o specjalności: - konstrukcyjno - budowlanej; - instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych; - instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych ustawa z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane ( Dz. U. z 2017 r., poz. 1332 tekst jednolity). b.przynajmniej jedną osobę wykonującą roboty: - roboty tynkarskie; - roboty glazurnicze; - roboty malarskie; - roboty instalacyjne elektryczne; - roboty instalacyjne sanitarne; - roboty stolarskie wszyscy pracownicy wykonawcy skierowani do realizacji zamówienia w zakresie CZĘŚCI nr 2 muszą posiadać aktualne poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli co najmniej "ZASTRZEŻONE" lub pisemne upoważnienie wydane na podstawie art. 21 ust.4 pkt 1) ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2018 r., poz.412 tekst jednolity) wraz z zaświadczeniem o odbyciu szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych; Kierownik przedsiębiorcy - w rozumieniu art. 2 ppkt 14 ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r o ochronie informacji niejawnych - na mocy art. 54 ust. 10 w/w ustawy, winien zapewnić ochronę informacji niejawnych tj.: winien posiadać co najmniej zaświadczenie o odbyciu szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych, wydane na podstawie art. 19 ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2018 r., poz.412 tekst jednolity) kierownikiem przedsiębiorcy jest - członek jednoosobowego zarządu lub innego jednoosobowego organu zarządzającego, a jeżeli organ jest wieloosobowy - cały organ albo członek lub członkowie tego organu wyznaczeni co najmniej uchwałą zarządu do pełnienia funkcji kierownika przedsiębiorcy, z wyłączeniem pełnomocników ustanowionych przez ten organ lub jednostkę; w przypadku spółki jawnej i spółki cywilnej kierownikiem przedsiębiorcy są wspólnicy prowadzący sprawy spółki, w przypadku spółki partnerskiej - wspólnicy prowadzący sprawy spółki albo zarząd, a w odniesieniu do spółki komandytowej i spółki komandytowo-akcyjnej - komplementariusze prowadzący sprawy spółki; w przypadku osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą kierownikiem przedsiębiorcy jest ta osoba; za kierownika przedsiębiorcy uważa się również likwidatora, a także syndyka lub zarządcę ustanowionego w postępowaniu upadłościowym; kierownik przedsiębiorcy jest kierownikiem jednostki organizacyjnej w rozumieniu przepisów w/w ustawy
Zamawiający wymaga podania imion i nazwisk pracowników wykonawcy, osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób:

tak



III.3) PODSTAWY WYKLUCZENIA

III.3.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 131e ust. 1 ustawy Pzp
III.3.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 131e ust. 1b pkt 1-3 ustawy Pzp:

nie

III.3.3) Zamawiający przewiduje możliwość odstąpienia od obowiązku wykluczenia z postępowania wykonawców:

nie


III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI

Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji


III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP

III.5.1) Wykaz dokumentów i oświadczeń:

1)Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust 1 pkt 13 Pzp, z wyłączeniem wykonawców skazanych za przestępstwo, o którym mowa w art. 181-188 i art. 189a ustawy z dnia 6 czerwca 1997r- kodeks karny i pkt 14, gdy osoba o której mowa w tym przepisie, została skazania za przestępstwo wymienione w art. 24 ust. 1 pkt 13 z wyjątkiem przestępstw, o których mowa w art. 181-188 i art. 189a ustawy z dnia 6 czerwca 1997r. - Kodeks karny, - wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. 2)aktualne poświadczenia bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli co najmniej "ZASTRZEŻONE" lub pisemne upoważnienia wydane na podstawie art. 21 ust.4 pkt 1) ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2018 r., poz.412 tekst jednolity) wraz z zaświadczeniem o odbyciu szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych - odpowiednio do postanowień rozdziału VI opisu przygotowania wniosku w liczbie zgodnej z liczbą osób wskazaną w Wykazie osób skierowanych do realizacji zamówienia publicznego . 3)aktualne zaświadczenie o odbyciu szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych, wydane na podstawie art. 19 ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2018 r., poz.412 tekst jednolity) dla Kierownika przedsiębiorcy - w rozumieniu art. 2 ppkt 14 ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r o ochronie informacji niejawnych.


III.5.2) W zakresie wykazania spełniania przez podwykonawcę, o którym mowa w art. 131n ust. 2 ustawy Pzp, wymagań dotyczących realizacji części zamówienia należy przedłożyć:


III.5.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca lub podwykonawca, o którym mowa w art. 131n ustawy Pzp, ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, należy przedłożyć:




III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP

III.6.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

1.W celu potwierdzenia, ze Wykonawca znajduję się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia Wykonawca przedstawi: ważną i opłaconą polisę od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie niższą niż: a)dla części nr 1 - 150 000,00 zł b)dla części nr 2 - 1 000 000,00 zł. 2.W celu potwierdzenia, że Wykonawca posiada zdolności techniczne lub zawodowe Wykonawca przedstawi: 1)DLA CZĘŚCI NR 1: WYKAZ ROBÓT BUDOWLANYCH w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - co najmniej jedno zamówienie polegające na remoncie pokrycia dachowego na co najmniej 50 tys. zł. brutto każde, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane,- jako załącznik nr 2 do wniosku 2)Dowody, że roboty budowlane wykazane w wykazie robót budowlanych określonym w ppkt.1) zostały wykonane lub są wykonywane należycie - jako załącznik nr 2a,2b .....itd. do wniosku. 3)DLA CZĘŚCI NR 2: WYKAZ ROBÓT BUDOWLANYCH w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu , a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej jedno zamówienie polegające na remoncie budynku wraz z wymianą instalacji wodno - kanalizacyjnej, instalacji centralnego ogrzewania, instalacji elektrycznej na co najmniej 500 tys. zł. brutto każde, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, jako załącznik nr 3 do wniosku 4)Dowody, że roboty budowlane wykazane w wykazie robót budowlanych określonym w ppkt.3) zostały wykonane należycie - jako załącznik nr 3a,3b .....itd. do wniosku 5)Dla części nr 1 WYKAZ OSÓB skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności: a.odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami tj.: osobami posiadającymi uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie oraz przynależną do właściwej izby samorządu zawodowego w zakresie kierowania robotami o specjalności: -konstrukcyjno - budowlanej, - instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, ustawa z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane ( Dz. U. z 2017 r., poz. 1332 tekst jednolity) b.wykonujących roboty: - roboty dekarskie; - roboty instalacyjne elektryczne; - pozostałe osoby skierowane do realizacji zamówienia publicznego.- wzór WYKAZU stanowi zał. nr 3 do opisu; 6)Dla CZĘŚCI nr 2 WYKAZ OSÓB skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności: a)odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami tj.: osobami posiadającymi uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie oraz przynależną do właściwej izby samorządu zawodowego w zakresie kierowania robotami o specjalności: - konstrukcyjno - budowlanej; - instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych; - instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych ustawa z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane ( Dz. U. z 2017 r., poz. 1332 tekst jednolity) b)wykonujących roboty: - roboty tynkarskie; - roboty glazurnicze; - roboty malarskie; - roboty instalacyjne elektryczne; - roboty instalacyjne sanitarne; - roboty stolarskie; - pozostałe osoby skierowane do realizacji zamówienia publicznego. - wzór WYKAZU stanowi zał. nr 3 do opisu;


III.6.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:

1)DLA CZĘŚCI NR 1: WYKAZ ROBÓT BUDOWLANYCH w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - co najmniej jedno zamówienie polegające na remoncie pokrycia dachowego na co najmniej 50 tys. zł. brutto każde, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane,- jako załącznik nr 2 do wniosku 2)Dowody, że roboty budowlane wykazane w wykazie robót budowlanych określonym w ppkt.1) zostały wykonane lub są wykonywane należycie - jako załącznik nr 2a,2b .....itd. do wniosku. 3)DLA CZĘŚCI NR 2: WYKAZ ROBÓT BUDOWLANYCH w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu , a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej jedno zamówienie polegające na remoncie budynku wraz z wymianą instalacji wodno - kanalizacyjnej, instalacji centralnego ogrzewania, instalacji elektrycznej na co najmniej 500 tys. zł. brutto każde, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, jako załącznik nr 3 do wniosku 4)Dowody, że roboty budowlane wykazane w wykazie robót budowlanych określonym w ppkt.3) zostały wykonane należycie - jako załącznik nr 3a,3b .....itd. do wniosku


III.7) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW, SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

III.8) INNE DOKUMENTY

1) Pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu przedmiotowego zamówienia powinno wskazywać na faktyczną dostępność tych zasobów na użytek Wykonawcy w celu realizacji zamówienia, w tym określać: a) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia publicznego; b) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego; c) czy podmiot, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane/usługi, których wskazane zdolności dotyczą. Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wspólnicy spółki cywilnej traktowani są jako wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia. W tym przypadku Zamawiający nie wymaga pełnomocnictwa , o ile Wykonawca załączy poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię umowy spółki regulującą formę reprezentacji spółki.


III.9) Ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla zakładów pracy chronionej oraz wykonawców, których działalność lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych, u których % (nie mniej niż 30%) pracowników stanowią osoby o których mowa w art. 22 ust. 2a ustawy Pzp:

% (nie mniej niż 30%) pracowników stanowią osoby o których mowa w art. 22 ust. 2a ustawy Pzp:

nie


SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg ograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:

tak
Informacja na temat wadium:
1. Przystępując do postępowania każdy z Wykonawców zakwalifikowany do drugiego etapu tj.; składania ofert zobowiązany będzie do wniesienia wadium. Wysokość wadium oraz termin składania wadium zostanie określony w Specyfikacji Istotnych Warunków zamówienia. 2.Wadium może być wnoszone w jednej lub w kilku następujących formach: 1)pieniądzu; 2)poręczeniach bankowych lub poręczeniach Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; 3)gwarancjach bankowych; 4)gwarancjach ubezpieczeniowych; 5)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2016 r poz. 259.). 3.Wadium wniesione w pieniądzu wpłaca się przelewem z rachunku Wykonawcy na rachunek bankowy Zamawiającego nr konta 59 1010 1339 0057 5713 9120 2000 z dopiskiem: "Wadium w postępowaniu nr ZP/PO/12/2018 - Robota budowlana w zakresie części nr ..... 4.Wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą uznania środków pieniężnych na rachunku bankowym Zamawiającego, przed upływem terminu składania ofert (tj.; przed upływem dnia i godziny wyznaczonej jako ostateczny termin składania ofert). 5.Z treści gwarancji/poręczenia winno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie Gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy PZP. 6.W przypadku składania oferty wspólnej, wadium wniesione przez jednego z Wykonawców uważa się za wniesione prawidłowo. 7.Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium lub wniesie w sposób nieprawidłowy zostanie odrzucona. 8.Okoliczności i zasady zwrotu wadium, jego przepadku oraz zasady jego zaliczania na poczet zabezpieczenia należytego wykonania umowy określają odpowiednie przepisy ustawy Pzp.


IV.1.3) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni odpowiednio do składania ofert, do składania ofert wstępnych lub do udziału w dialogu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny)

Liczba wykonawców 5
Opis sposobu dokonywania wyboru wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert, gdy liczba wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu będzie większa niż określona w ogłoszeniu o zamówieniu:
1.W trakcie oceny złożonych wniosków Zamawiający stworzy listę rankingową wykonawców przyznając im punktację według poniższych zasad: w zakresie CZĘŚCI nr 1 1)każdy Wykonawca, który wykaże się wykonaną minimum jedną robotą budowlaną w zakresie zgodnym z Rozdziale VI pkt 2, ppkt 3) litera a), otrzyma 10 pkt; 2)za każdą kolejną wykazaną robotę budowlaną określoną w Rozdziale VI pkt 2., ppkt 3) litera a) Wykonawca każdorazowo otrzyma 1 pkt. w zakresie CZĘŚCI nr 2 1)każdy Wykonawca, który wykaże się wykonaną minimum jedną robotę budowlaną w zakresie zgodnym z Rozdziałem VI pkt 2, ppkt 3) litera c), otrzyma 10 pkt; 2)za każdą kolejną wykazaną robotę budowlana określoną w Rozdziale VI pkt 2, ppkt 3) litera c), Wykonawca każdorazowo otrzyma 1 pkt. 2.Jeżeli warunki udziału w postępowaniu spełni więcej niż pięciu (5) wykonawców, wtedy z utworzonej według ww. zasad listy rankingowej Zamawiający zaprosi do złożenia oferty po pięciu wykonawców o największej liczbie punktów. 3.Jeżeli liczba wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu jest mniejsza niż trzech wykonawców Zamawiający może: 1)Zawiesić postępowanie i ponownie opublikować ogłoszenie o zamówieniu, określając nowy termin składania wniosków, informując o tym wykonawców którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, albo 2)Unieważnić postępowanie i wszcząć nowe postępowanie o udzielenie zamówienia

IV.1.4 Przewidziane jest prowadzenie postępowania w następujących po sobie etapach
(dotyczy negocjacji z ogłoszeniem oraz dialogu konkurencyjnego)

nie


IV.1.5 Przewidziane jest stosowanie dodatkowych przesłanek odrzucenia ofert, innych niż przesłanki, o których mowa w art. 89 ust. 1 ustawy Pzp

nie


IV.1.6 Przewidziane jest unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia
Przewidziane jest stosowanie dodatkowych przesłanek unieważnienia postępowania, innych niż przesłanki, o których mowa w art. 93 ust. 1 i 1a ustawy Pzp


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
Kryteria

Kryteria Znaczenie
cena 80
gwarancja 20


IV.2.2) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej

nie


IV.3) NEGOCJACJE Z OGŁOSZENIEM I DIALOG KONKURENCYJNY
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:

tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1.Wszelkie zmiany umowy mogą być dokonane jedynie za zgodą obu stron, wyrażoną na piśmie w formie aneksu pod rygorem nieważności z zastrzeżeniem art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 r., poz. 1579 - tekst jednolity) w razie zaistnienia następujących okoliczności: I.Strony przewidują w szczególności następujące rodzaje i warunki zmiany treści umowy: 1)zmniejszenie zakresu przedmiotu umowy, gdy jego wykonanie w pierwotnym zakresie nie leży w interesie publicznym lub w przypadku ograniczenia lub braku środków finansowych na realizację przedmiotu umowy w roku 2018, skutkujących wstrzymaniem lub zaniechaniem robót, 2)zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy, w przypadku: a)gdy zachowanie pierwotnie określonego terminu nie leży w interesie publicznym, b)działania siły wyższej, uniemożliwiającej wykonanie robót w określonym pierwotnie terminie, c)konieczności zmniejszenia zakresu przedmiotu umowy, gdy jego wykonanie w pierwotnym zakresie nie leży w interesie publicznym lub w przypadku ograniczenia lub braku środków finansowych na realizację przedmiotu umowy w roku 2018, skutkujących wstrzymaniem lub zaniechaniem robót, d)konieczności uzyskania decyzji lub uzgodnień, mogących spowodować wstrzymanie robót, e)zaistnienia niesprzyjających warunków atmosferycznych, uniemożliwiających wykonanie robót zgodnie z przyjętą technologią i wymogami opisanymi w STWiOR, udokumentowanych w dzienniku budowy i potwierdzonych wyciągiem z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, f)błędów w dokumentacji projektowej skutkujących wstrzymaniem robót w celu uzgodnienia i wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej, g)realizacji robót powiązanych z przedmiotem niniejszej umowy na podstawie aneksu do niniejszej umowy lub robót na podstawie odrębnej umowy wymuszających koordynację tych robót z robotami realizowanymi na podstawie niniejszej umowy, 3)zmniejszenie wynagrodzenia należnego Wykonawcy w przypadku zmniejszenia zakresu przedmiotu umowy, w sytuacjach, o których mowa w pkt 1), 4)zmiana wynagrodzenia należnego Wykonawcy w przypadku: a)zmiany stawki podatku VAT, b)zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, c)zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne. II.Zmiany umowy przewidziane w ust. 1 dopuszczalne są na następujących warunkach: ad. pkt 1) - zmniejszenie zakresu przedmiotu umowy w granicach uzasadnionego interesu publicznego, lub w przypadku ograniczenia lub braku środków finansowych na realizację przedmiotu umowy w roku 2018, skutkujących wstrzymaniem lub zaniechaniem robót, ad. pkt 2) - zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy: lit. a) - o okres umożliwiający osiągnięcie uzasadnionego interesu publicznego, lit. b) - o okres działania siły wyższej oraz potrzebny do usunięcia skutków tego działania, lit. c) - o okres proporcjonalny do zmniejszonego zakresu, spowodowanego ograniczeniem lub brakiem środków finansowych na realizację przedmiotu umowy w roku 2018, lit. d) - o okres niezbędny do uzyskania wymaganych decyzji bądź uzgodnień, lit. e) - o czas trwania niesprzyjających warunków atmosferycznych, lit. f) - o okres niezbędny na uzgodnienia i wprowadzenia zmian przez projektanta oraz okres na realizację robót realizowanych wskutek zmian projektowych, lit. g) - o okres niezbędny na wykonanie robót na podstawie aneksu do niniejszej umowy lub robót na podstawie odrębnej umowy, ad pkt 3) - wynagrodzenie należne Wykonawcy za wykonanie przedmiotu umowy zostanie zmniejszone na podstawie protokołu zaawansowania robót i kosztorysów powykonawczych przygotowanych przez Wykonawcę, a zatwierdzonych przez Zamawiającego zgodnie z zapisami § 20 ust. 2, ad. pkt 4) - zmiana wynagrodzenia należnego Wykonawcy: lit. a) - zmiana stawki, kwoty podatku VAT i wynagrodzenia brutto nastąpi, kiedy zmiana ta będzie miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę, tj. będzie odnosić się wyłącznie do części przedmiotu umowy zrealizowanej zgodnie z terminami ustalonymi niniejszą umową, po dniu wejścia w życie przepisów zmieniających stawkę podatku od towarów i usług oraz wyłącznie do części przedmiotu umowy, do której zastosowanie znajdzie zmiana stawki podatku od towarów i usług; wartość wynagrodzenia netto nie zmieni się, a stawka i kwota podatku VAT oraz wartość wynagrodzenia brutto ulegną zmianie odpowiednio do nowych przepisów; wniosek Wykonawcy o dokonanie zmiany wysokości wynagrodzenia, winien zawierać pełne uzasadnienie obejmujące wyliczenie całkowitej kwoty, o jaką wynagrodzenie powinno ulec zmianie, oraz wskazanie daty, od której nastąpiła bądź nastąpi zmiana wysokości kosztów wykonania zamówienia uzasadniająca zmianę wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy, lit. b) - zmiana wysokości wynagrodzenia będzie obejmować wyłącznie część wynagrodzenia należnego Wykonawcy, w odniesieniu do której nastąpiła zmiana wysokości kosztów wykonania umowy przez Wykonawcę w związku z wejściem w życie przepisów zmieniających wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę; wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie zmianie o kwotę odpowiadającą wzrostowi kosztu Wykonawcy w związku ze zwiększeniem wysokości wynagrodzeń pracowników świadczących roboty do wysokości aktualnie obowiązującego minimalnego wynagrodzenia za pracę, z uwzględnieniem wszystkich obciążeń publicznoprawnych od kwoty wzrostu minimalnego wynagrodzenia; kwota odpowiadająca wzrostowi kosztu Wykonawcy będzie odnosić się wyłącznie do części wynagrodzenia pracowników świadczących roboty, o których mowa w zdaniu poprzedzającym, odpowiadającej zakresowi, w jakim wykonują oni roboty bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu niniejszej umowy; do wniosku o dokonanie zmiany wysokości wynagrodzenia, Wykonawca zobowiązany jest dołączyć dokumenty, z których będzie wynikać, w jakim zakresie zmiany te mają wpływ na koszty wykonania niniejszej umowy tj. pisemne zestawienie wynagrodzeń (zarówno przed jak i po zmianie) pracowników świadczących roboty, wraz z określeniem zakresu (części etatu), w jakim wykonują oni roboty bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu umowy oraz części wynagrodzenia odpowiadającej temu zakresowi, lit. c) - zmiana wysokości wynagrodzenia będzie obejmować wyłącznie część wynagrodzenia należnego Wykonawcy, w odniesieniu do której nastąpiła zmiana wysokości kosztów wykonania umowy przez Wykonawcę w związku z wejściem w życie przepisów dokonujących zmian w zakresie zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub w zakresie wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne; wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie zmianie o kwotę odpowiadającą zmianie kosztu Wykonawcy ponoszonego w związku z wypłatą wynagrodzenia pracownikom świadczącym roboty; kwota odpowiadająca zmianie kosztu Wykonawcy będzie odnosić się wyłącznie do części wynagrodzenia pracowników świadczących roboty, o których mowa w zdaniu poprzedzającym, odpowiadającej zakresowi, w jakim wykonują oni roboty bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu niniejszej umowy; do wniosku o dokonanie zmiany wysokości wynagrodzenia, Wykonawca zobowiązany jest dołączyć dokumenty, z których będzie wynikać, w jakim zakresie zmiany te mają wpływ na koszty wykonania niniejszej umowy tj. pisemne zestawienie wynagrodzeń (zarówno przed jak i po zmianie) pracowników świadczących roboty, wraz z kwotami składek uiszczanych do ZUS / KRUS w części finansowanej przez Wykonawcę, z określeniem zakresu (części etatu), w jakim wykonują oni roboty bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu umowy oraz części wynagrodzenia odpowiadającej temu zakresowi, III.Poza przypadkami, o których mowa w ust. I i II, dopuszczalna jest zmiana postanowień zawartej umowy w okolicznościach: 1)W przypadku zmiany osób upoważnionych jako przedstawicieli stron umowy, w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń losowych takich, jak: choroba, śmierć, ustanie stosunku pracy, pod warunkiem, że osoby zaproponowane będą posiadały takie same kwalifikacje, jak osoby wskazane w umowie; 2)W przypadku, gdy podwykonawca lub dalszy podwykonawca nie wykonuje prac z należytą starannością, uległ likwidacji lub doszło do rozwiązania umowy łączącej go z Wykonawcą; 3)W przypadku, gdy Zamawiający dopuści zmianę podwykonawcy, z zastrzeżeniem iż, zmiana podwykonawcy w sytuacji, kiedy Wykonawca opierał się na nim wykazując spełnienie warunków udziału w postępowaniu, musi być uzasadniona na piśmie przez Wykonawcę i wymaga pisemnej akceptacji Zamawiającego. Zamawiający zaakceptuje taką zmianę w terminie 14 dni od daty przedłożenia propozycji, wyłącznie wtedy, gdy nowo wskazany podwykonawca spełniał będzie warunki w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego; 4)W przypadku, gdy powierzenie podwykonawcy wykonania części zamówienia na roboty budowlane następuje w trakcie jego realizacji, z zastrzeżeniem, że zmiana musi być uzasadniona na piśmie przez Wykonawcę i wymaga pisemnej akceptacji Zamawiającego. Zamawiający zaakceptuje taką zmianę w terminie 14 dni od daty przedłożenia propozycji zmiany z zastrzeżeniem, że Wykonawca przedstawi oświadczenie, o którym mowa w art. 25a ust.1. ustawy Pzp, lub oświadczenia lub dokumenty potwierdzające brak podstaw wykluczenia wobec tego podwykonawcy. Jeżeli Zamawiający stwierdzi, że wobec danego podwykonawcy zachodzą podstawy wykluczenia, Wykonawca obowiązany jest zastąpić tego podwykonawcę lub zrezygnować z powierzenia wykonania części zamówienia podwykonawcy. Powyższe stosuje się wobec dalszych podwykonawców. IV.Poza przypadkami, o których mowa w ust. I i II, dopuszczalna jest zmiana postanowień zawartej umowy w okolicznościach i na warunkach określonych w art. 144 ust. 1 pkt. 2, pkt 3, pkt 4 lit. b) -c), pkt 5 i 6 oraz w ust. 1a - 1e. V.Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić wyłącznie za zgodą obu stron wyrażoną w formie pisemnego aneksu pod rygorem nieważności.


Przedział wartości obejmujących minimalny i maksymalny procent wartości umowy w sprawie zamówienia w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa, który ma być przedmiotem umowy o podwykonawstwo


IV.7) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.7.1) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
16/04/2018 godzina: 11:00,
Obowiązek przekazywania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przy użyciu środków komunikacji elektronicznej Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Język polski

IV.7.2) Termin związania ofertą:

okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.7.3) Informacje dodatkowe:

ZAŁĄCZNIK I

INFORMACJE DOYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH


CZĘŚĆ NR: 1

NAZWA: Wymiana pokrycia dachowego na budynku nr 4 (sztabowy) przy ul. Dwernickiego 4, Hrubieszów.

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: CZĘŚĆ nr 1: wymiana pokrycia dachowego na budynku nr 4 (sztabowy) przy ul. Dwernickiego 4 w Hrubieszowie; CPV:45261910-6 naprawa dachów. Krótki opis przedmiotu zamówienia: Przedmiot zamówienia obejmuje wszystkie roboty budowlane mające na celu wymianę pokrycia dachowego z blachy o powierzchni 976,09 m2 wraz z wymianą orynnowania i instalacji odgromowej.
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45261910-6


Dodatkowe kody CPV:

3) Wartość części zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:

okres w dniach: 90


5) Kryteria oceny ofert:
Kryteria Znaczenie
cena 80
gwarancja 20

6) INFORMACJE DODATKOWE:

CZĘŚĆ NR: 2

NAZWA: Remont pomieszczeń i instalacji w budynku nr 4 (sztabowy) przy ul. Dwernickiego 4, w Hrubieszowie.

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: CZĘŚĆ nr 2: Remont pomieszczeń i instalacji w budynku nr 4 (sztabowy) przy ul. Dwernickiego 4, w Hrubieszowie. CPV:45453000-7 roboty remontowe i renowacyjne; Krótki opis przedmiotu zamówienia: Przedmiot zamówienia obejmuje wszystkie roboty budowlane mające na celu kompleksowy remont budynku o kubaturze 9 075 m3 powierzchni użytkowej 1 324 m2 wraz z wymianą instalacji sanitarnej, wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, stolarki drzwiowej i instalacji elektrycznej.
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45453000-7


Dodatkowe kody CPV:

3) Wartość części zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:

okres w dniach: 150


5) Kryteria oceny ofert:
Kryteria Znaczenie
cena 80
gwarancja 20

6) INFORMACJE DODATKOWE:

 

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.