eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Warszawa › OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU W DZIEDZINACH OBRONNOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA/O PODWYKONAWSTWIE

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych




Ogłoszenie z dnia 2017-03-22

Ogłoszenie nr 49454 - 2017 z dnia 2017-03-22 r.

Warszawa:
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU W DZIEDZINACH OBRONNOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA/O PODWYKONAWSTWIE

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa
Numer ogłoszenia o zamówieniu w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa, którego podwykonawstwo dotyczy:

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

nie

Informacje na temat podmiotu, któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

nie


Należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej - mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:

I. 1) NAZWA I ADRES: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, krajowy numer identyfikacyjny 1229324000000, ul. ul. Stefana Batorego  5, 02-591   Warszawa, państwo Polska, woj. mazowieckie, tel. 22 6015916, 6014537, 6014913, faks 22 8456751, 6463708, e-mail zamowienia@msw.gov.pl.


Adres strony internetowej (URL): www.mswia.gov.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:

Administracja rządowa centralna

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):

Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Biuro Zamówień Publicznych Wydział Prowadzenia Postępowań, ul. Stefana Batorego 5, 02-591 Warszawa


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Forma pisemna
adres:
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Biuro Zamówień Publicznych Wydział Prowadzenia Postępowań, ul. Stefana Batorego 5, 02-591 Warszawa


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnodostępne:


Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem (URL):

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego lub nazwa przedmiotu umowy o podwykonawstwo:
Bieżąca konserwacja pomieszczenia sali konferencyjnej z wymianą instalacji grzewczej i elektrycznej w budynku Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, przy ul. Stefana Batorego 5 w Warszawie.
Numer referencyjny: BZP-WPP-2374-2-15/015-BAF-OB-PO-TK/2017
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny


II.2) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane


II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:

Nie
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (podstawowe cechy, wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań): Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z bieżącą konserwacją, wymianą instalacji grzewczej i elektrycznej w pomieszczeniu sali konferencyjnej w budynku Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, przy ul.Stefana Batorego 5 w Warszawie. Zakres robót do wykonania obejmuje m. in.: - wymianę instalacji elektrycznej i teletechnicznej, - wymianę instalacji sanitarnych (wentylacji z ogrzewaniem i klimatyzacji), - wymianę okien i drzwi, - wymianę podłóg i okładzin ścian wraz z warstwami izolacyjnymi akustycznymi, - wykonanie sufitu podwieszonego wraz z warstwami izolacyjnymi akustycznymi. Przedmiot zamówienia obejmuje także wykonanie otworu rewizyjnego do czujki ppoż. w suficie podwieszanym na III piętrze w miejscu wskazanym przez Zamawiającego oraz dostawę i montaż rzutnika i ekranu projekcyjnego. Zamawiający wymaga aby izolację akustyczną (wykonanie wymiany okładzin ścian oraz podłoży i podłóg oraz wykonanie sufitu podwieszonego wraz z warstwami izolacyjnymi) wykonawca wykonał osobiście.
Krótki opis przedmiotu umowy o podwykonawstwo (podstawowe cechy, wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań):

II.5) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: tak

Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunki na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
Zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 mogą zostać udzielone wykonawcy wybranemu w toku niniejszego postępowania przetargowego, ich wartość nie przekroczy 25% wartości zamówienia podstawowego a ich przedmiotem mogą być roboty budowlane podobne do zamówienia podstawowego wskazanego w sekcji II pkt 4 niniejszego ogłoszenia.


II.6) Główny kod CPV:

45400000-1

      Dodatkowe kody CPV:

45310000-3, 45331000-6, 50760000-0


II.7) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia:
Wartość bez VAT: 856721.49
Waluta: 
II.8) Dopuszcza się złożenia oferty wariantowej: tak
II.9) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:

II.10) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Okres w miesiącach: 4
W przypadku zawierania umowy ramowej na okres dłuższy niż 7 lat należy podać uzasadnienie dla konieczności zawarcia na taki okres umowy ze względu na wystąpienie nadzwyczajnych okoliczności:

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) UDZIAŁ W POSTĘPOWANIU

O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy mający siedzibę albo miejsce zamieszkania w innych państwach niż jedno z państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub państw, z którymi Unia Europejska lub Rzeczpospolita Polska zawarła umowę międzynarodową dotyczącą tych zamówień nie


Przewiduje się następujące wymagania dotyczące ochrony informacji niejawnych związane z realizacją zamówienia:
Wykonawca zobowiązany będzie oświadczyć, iż posiada zdolność ochrony informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE lub wyższej, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1167 j.t.) oraz ich przetwarzania w użytkowanych przez siebie obiektach. W przypadku powierzenia realizacji zamówienia lub jego części Podwykonawcy, Zamawiający wymaga, aby wszyscy pracownicy Podwykonawcy biorący udział w realizacji zamówienia posiadali zgodnie z zapisami ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1167 j.t.) uprawnienia do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli przynajmniej - "ZASTRZEŻONE". W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, Zamawiający wymaga, aby: co najmniej jeden z Wykonawców posiadał uprawnienia do dostępu do informacji niejawnych klauzuli ZASTRZEŻONE, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych;każdy z Wykonawców, którego pracownicy będą brali udział w realizacji zamówienia posiadał uprawnienia do dostępu do informacji niejawnych klauzuli ZASTRZEŻONE, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych; lider Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie prowadził sprawy związane z ochroną informacji niejawnych oraz prowadził i odpowiadał za sprawy związane z zatrudnieniem podwykonawców. Osoby niezbędne do wykonania zamówienia tj. minimum 3 osoby wymienione w pkt III.2.3) ogłoszenia muszą posiadać zgodnie z zapisami ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1167 j.t.)uprawnienia do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli przynajmniej - "ZASTRZEŻONE".


Przewiduje się następujące wymagania dotyczące bezpieczeństwa dostaw związane z realizacja zamówienia:: nie


Przewiduje się następujące wymagania dotyczące podwykonawstwa związane z realizacją zamówienia:
Zamawiający wymaga wskazania w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzone zostanie podwykonawcom oraz podania nazw (firm) podwykonawców wraz z przedmiotem umów o podwykonawstwo, dla których są oni proponowani, zgodnie z art. 131g ust. 3 pkt. 1) ustawy. Zamawiający, na podstawie art. 131g ust. 3 pkt 2) ustawy, zobowiązuje Wykonawców do niezwłocznego informowania o wszelkich zmianach dotyczących podwykonawców, które wystąpią w trakcie wykonywania zamówienia. W celu zapewnienia bezpieczeństwa informacji niejawnych, na podst. art. 131g ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. Wykonawcę (i podwykonawcę) zobowiązuje się w szczególności: 1) do zachowania poufnego charakteru informacji niejawnych znajdujących się w jego posiadaniu lub, z którymi zapozna się w trakcie realizacji zamówienia i po jego zakończeniu, zgodnie z przepisami o ochronie informacji niejawnych; 2) do uzyskania zobowiązania podwykonawcy,któremu zleci podwykonawstwo w trakcie realizacji zamówienia, do zachowania poufnego charakteru informacji niejawnych znajdujących się w jego posiadaniu, lub z którymi zapozna się w postępowaniu o udzielenie zamówienia i po jego zakończeniu, zgodnie z przepisami o ochronie informacji niejawnych; 3) do bezzwłocznego dostarczenia informacji dotyczących nowych podwykonawców, w tym podania ich nazwy (firmy) i siedziby oraz danych, które umożliwiają zamawiającemu stwierdzenie, że każdy z nich posiada kwalifikacje wymagane do zachowania poufnego charakteru informacji niejawnych, do których mają dostęp lub które zostaną wytworzone w związku z wykonywaniem umowy o podwykonawstwo; Zamawiający zastrzega sobie prawo zweryfikowania lub odsunięcia pracowników Wykonawcy lub podwykonawcy, którzy mają brać udział w realizacji zamówienia, zarówno na etapie prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, jak również na etapie realizacji umowy, jeżeli wymaga tego ochrona podstawowych interesów bezpieczeństwa państwa albo jest to konieczne w celu podniesienia bezpieczeństwa realizowanych zamówień.


III.2) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.2.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe:
III.2.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: Zamawiający wymaga wykazania przez Wykonawcę spełnienia następującego warunku określonego w art. 22 ust. 1b ustawy, dotyczącego sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Wykonawca zobowiązany jest posiadać środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 600.000,00 PLN.
Informacje dodatkowe:
III.2.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: Zamawiający wymaga wykazania przez Wykonawcę spełnienia następującego warunku określonego w art. 22 ust. 1b ustawy, dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej: 1. Wykonawca zobowiązany jest oświadczyć, że spełnia wymagania Ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. (Dz. U. z 2016 r. poz. 1167 j.t.) o ochronie informacji niejawnych i dysponuje zdolnością do przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli "zastrzeżone" w użytkowanych przez siebie obiektach oraz we własnym akredytowanym systemie teleinformatycznym. 2.Wykonawca musi wykazać,że jako strona umowy w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania wniosków, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał 1) co najmniej jedną robotę budowlaną, której przedmiotem było wykonanie robót budowlanych wykończeniowych wewnętrznych, izolacji akustycznej, instalacji wentylacji mechanicznej, instalacji klimatyzacji, instalacji elektrycznej i teletechnicznej o łącznej wartości co najmniej 400 tys. złotych brutto, lub 2) wykonał: a)co najmniej jedną robotę budowlaną, której przedmiotem było wykonanie robót budowlanych wykończeniowych wewnętrznych i izolacji akustycznej o łącznej wartości co najmniej 250 tys. złotych brutto oraz b)co najmniej jedną robotę budowlaną, której przedmiotem było wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej i klimatyzacji o łącznej wartości co najmniej 75 tys. złotych brutto oraz c)co najmniej jedną robotę budowlaną, której przedmiotem było wykonanie instalacji elektrycznej i teletechnicznej o łącznej wartości co najmniej 75 tys. złotych brutto. 3.Wykonawca musi wykazać, że dysponuje odpowiednim potencjałem technicznym w postaci własnego systemu teleinformatycznego posiadającego akredytację bezpieczeństwa teleinformatycznego dla systemu przeznaczonego do przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli "zastrzeżone" posadowionego w użytkowanych przez siebie obiektach. 4.Wykonawca musi wykazać, że dysponuje osobami niezbędnymi do wykonania zamówienia tj. minimum: 1)Kierownikiem robót budowlanych i koordynator robót: co najmniej jedną osobą, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadającą: a) uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, b) aktualny wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (Dz.U. 2016 r., poz. 1725 t.j.), c) co najmniej trzyletnie doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi, w czasie którego kierował wykonaniem co najmniej jednej izolacji akustycznej, d) ważne pisemne upoważnienie wydane przez kierownika jednostki organizacyjnej do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "zastrzeżone" lub inne ważne poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oraz aktualne zaświadczenie o odbyciu szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych. 2)Kierownikiem robót sanitarnych: co najmniej jedną osobą, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadającą: a) uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, b) aktualny wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (Dz.U. 2016 r., poz. 1725 t.j.), c) co najmniej trzyletnie doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi w branży sanitarnej, w czasie którego kierował wykonaniem co najmniej jednej instalacji wentylacji mechanicznej i co najmniej jednej instalacji klimatyzacji, d) ważne pisemne upoważnienie wydane przez kierownika jednostki organizacyjnej do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "zastrzeżone" lub inne ważne poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oraz aktualne zaświadczenie o odbyciu szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych. 3)Kierownikiem robót elektrycznych i teletechnicznych: co najmniej jedną osobą, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadającą: a) uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, linii i urządzeń dla telekomunikacji przewodowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, b) aktualny wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (Dz.U. 2016 r., poz. 1725 t.j.), c) co najmniej trzyletnie doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi w branży elektrycznej i teletechnicznej, w czasie którego kierował wykonaniem co najmniej jednej instalacji elektrycznej wewnętrznej z montażem tablicy rozdzielczej i co najmniej jednej instalacji teletechnicznej (okablowanie strukturalne) kat. 6a, d) ważne pisemne upoważnienie wydane przez kierownika jednostki organizacyjnej do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "zastrzeżone" lub inne ważne poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oraz aktualne zaświadczenie o odbyciu szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych.
Zamawiający wymaga podania imion i nazwisk pracowników wykonawcy, osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: tak
Informacje dodatkowe: Zamawiający będzie żądał również podania nr PESEL oraz imienia ojca wskazanych osób.


III.3) PODSTAWY WYKLUCZENIA

III.3.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 131e ust. 1 ustawy Pzp
III.3.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 131e ust. 1b pkt 1-3 ustawy Pzp: tak
Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia (należy wypełnić w przypadku zaznaczenia odpowiedzi "tak"):
(podstawa wykluczenia określona w art. 131e ust. 1b pkt 1 lit. a ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 131e ust. 1b pkt 1 lit. b ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 131e ust. 1b pkt 1 lit. c ustawy Pzp) w tym:


(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 4 ustawy Pzp)


(podstawa wykluczenia określona w art. 131e ust. 1b pkt 2 ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 131e ust. 1b pkt 3 ustawy Pzp)
III.3.3) Zamawiający przewiduje możliwość odstąpienia od obowiązku wykluczenia z postępowania wykonawców:
nie


III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI

Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
tak


III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP

III.5.1) Wykaz dokumentów i oświadczeń:


III.5.2) W zakresie wykazania spełniania przez podwykonawcę, o którym mowa w art. 131n ust. 2 ustawy Pzp, wymagań dotyczących realizacji części zamówienia należy przedłożyć:


III.5.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca lub podwykonawca, o którym mowa w art. 131n ustawy Pzp, ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, należy przedłożyć:




III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP

III.6.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

1.Oświadczenia wykonawcy, że spełnia wymagania Ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. (Dz. U. z 2016 r. poz. 1167 j.t.) o ochronie informacji niejawnych i dysponuje zdolnością do przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli "zastrzeżone" w użytkowanych przez siebie obiektach oraz we własnym akredytowanym systemie teleinformatycznym. 2. Wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne dokumenty; 3. Wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. 4.Informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w wysokości co najmniej 600.000,00 PLN w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.


III.6.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:

1)Wykaz wykonania więcej niż jednej roboty budowlanej lub więcej niż jednego kompletu robót budowlanych, o których mowa w rozdz. III.2.3) ust. 2 warunków udziału w postępowaniu. 2)Wykaz wykonania roboty budowlanej obejmującej wykonanie izolacji akustycznej, potwierdzonej odbiorem i wydaniem odpowiedniego certyfikatu, 3)Wykaz dysponowania kierownikiem robót budowlanych, który w okresie doświadczenia w zakresie kierowania robotami budowlanymi wykonał więcej niż jedną robotę budowlaną obejmującą wykonanie izolacji akustycznej, 4) Posiadanie świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego pierwszego stopnia (lub wyższych).


III.7) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW, SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP


III.9) Ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla zakładów pracy chronionej oraz wykonawców, których działalność lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych, u których % (nie mniej niż 30%) pracowników stanowią osoby o których mowa w art. 22 ust. 2a ustawy Pzp:

nie
Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki:


SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg ograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:

nie


IV.1.3) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni odpowiednio do składania ofert, do składania ofert wstępnych lub do udziału w dialogu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny)

Liczba wykonawców  5
Opis sposobu dokonywania wyboru wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert, gdy liczba wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu będzie większa niż określona w ogłoszeniu o zamówieniu:
W przypadku, gdy warunki udziału spełniać będzie więcej niż 5 wykonawców Zamawiający ustali ranking wykonawców i zaprosi do złożenia ofert pięciu, którzy zdobędą najwięcej punktów ustalonych w poniższy sposób: 1)Za wykazanie wykonania więcej niż jednej roboty budowlanej lub więcej niż jednego kompletu robót budowlanych, o których mowa w rozdz. III.2.3) ust. 2 warunków udziału w postępowaniu - 5 pkt za każdą robotę lub komplet robót (odpowiednio), 2)Za wykazanie wykonania roboty budowlanej obejmującej wykonanie izolacji akustycznej, potwierdzonej odbiorem i wydaniem odpowiedniego certyfikatu - 10 pkt za każdą robotę (ponad punkty z pkt 1 kryteriów selekcji), 3)Za wykazanie dysponowania kierownikiem robót budowlanych, który w okresie doświadczenia w zakresie kierowania robotami budowlanymi wykonał więcej niż jedną robotę budowlaną obejmującą wykonanie izolacji akustycznej - 5 pkt za każdą robotę. 4)Za posiadanie świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego pierwszego stopnia (lub wyższych) - 10 pkt, W przypadku, gdy tę samą liczbę punktów zdobędzie więcej niż jeden wykonawca o kolejności w rankingu decydować będzie wartość brutto roboty budowlanej obejmującej wykonanie izolacji akustycznej (pkt 2 kryteriów selekcji).
IV.1.4 Przewidziane jest prowadzenie postępowania w następujących po sobie etapach
(dotyczy negocjacji z ogłoszeniem oraz dialogu konkurencyjnego)

Należy podać informacje na temat etapów dialogu (kryteria kwalifikacji do kolejnych etapów):

IV.1.5 Przewidziane jest stosowanie dodatkowych przesłanek odrzucenia ofert, innych niż przesłanki, o których mowa w art. 89 ust. 1 ustawy Pzp
nie
Określenie przesłanek odrzucenia ofert:

IV.1.6 Przewidziane jest unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia

Przewidziane jest stosowanie dodatkowych przesłanek unieważnienia postępowania, innych niż przesłanki, o których mowa w art. 93 ust. 1 i 1a ustawy Pzp

Określenie przesłanek unieważnienia postępowania:



IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
Kryteria

KryteriaZnaczenie
Cena 55
Termin wykonania20
Okres gwarancji15
Udział procentowy samodzielności wykonania przedmiotu zamówienia10


IV.2.2) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej nie

Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:



Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.3) NEGOCJACJE Z OGŁOSZENIEM I DIALOG KONKURENCYJNY
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji:

Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:

Należy podać informacje na temat etapów negocjacji:

Informacje dodatkowe:

IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Czy przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia dialogu:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań :

Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:

Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:

Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:

Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:

Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:


Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:

Termin otwarcia licytacji elektronicznej:

Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:


Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:


Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:


Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Zakres i warunki zmian umowy zostaną określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, która zostanie przekazana wraz zaproszeniem do składania ofert.

IV.6) PODWYKONAWSTWO
Przewidziane jest zobowiązanie wykonawcy do zawarcia umowy o podwykonawstwo

Przedział wartości obejmujących minimalny i maksymalny procent wartości umowy w sprawie zamówienia w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa, który ma być przedmiotem umowy o podwykonawstwo


IV.7) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.7.1) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
03/04/2017 godzina: 11:00,
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Język Polski
IV.7.2) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.7.3) Informacje dodatkowe:
Zamawiający wymaga aby wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oprócz oświadczeń, o których mowa w sekcji III. 4) złożył dokumenty, o których mowa w sekcji III pkt III.6.1) i III.6.2) oraz zobowiązanie podmiotu trzeciego w przypadku powoływania się na jego zasoby dla spełniania warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji. Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na wiedzę i doświadczenie, potencjał techniczny, osoby zdolne do wykonania zamówienia, zdolność finansową lub ekonomiczną innych podmiotów (niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków)zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie (w formie oryginału) tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia, zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 6 do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu (wzór załącznika na stronie Zamawiającego - http://bip.mswia.gov.pl/bip/zamowieniapubliczne Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. Wykonawcy występujący wspólnie muszą ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia lub przedmiotowego zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo musi być złożone w formie oryginału lub notarialnie potwierdzonej kopii. Uwaga: treść pełnomocnictwa powinna dokładnie określać zakres umocowania. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, żaden z Wykonawców nie może podlegać wykluczeniu z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w sekcji III.3) ogłoszenia o zamówieniu. Jeżeli jest to niezbędne do zapewnienia odpowiedniego przebiegu postępowania o udzielenie zamówienia,zamawiający może na każdym etapie postępowania wezwać wykonawców do złożenia wszystkich lub niektórych oświadczeń lub dokumentów potwierdzających, że nie podlegają wykluczeniu, spełniają warunki udziału w postępowaniu lub kryteria selekcji, a jeżeli zachodzą uzasadnione podstawy do uznania, że złożone uprzednio oświadczenia lub dokumenty nie są już aktualne, do złożenia aktualnych oświadczeń lub dokumentów. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Wymaga się aby wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu był sporządzony na piśmie, w języku polskim, trwałym i czytelnym pismem. Wymagane w ogłoszeniu o zamówieniu dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski poświadczonym przez Wykonawcę. Wielkość i układ załączników zamieszczonych na stronie internetowej: http://bip.mswia.gov.pl/bip/zamowieniapubliczne mogą zostać przez Wykonawcę zmienione, jednak treść wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu winna odpowiadać treści ogłoszenia o zamówieniu. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu i oświadczenia muszą być podpisane przez osobę/osoby uprawnione do reprezentowania i składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy. Wykonawca wykaże Zamawiającemu umocowanie do złożenia wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, np. w przypadku spółki cywilnej może to być umowa spółki cywilnej a jeżeli z treści umowy spółki nie wynika stosowne umocowanie danego wspólnika lub wspólników, dla ważności wniosku konieczne jest jego podpisanie przez wszystkich wspólników albo wspólnika umocowanego w drodze odrębnej uchwały wspólników, stanowiącej załącznik do umowy spółki cywilnej bądź też przez pełnomocnika. W przypadku, gdy wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu podpisuje pełnomocnik, załączyć należy pełnomocnictwo rodzajowe do reprezentowania Wykonawcy w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.Pełnomocnictwo musi być przedstawione w formie oryginału lub notarialnie potwierdzonej kopii. Wymagane,a nie złożone lub wadliwe pełnomocnictwa podlegać będą uzupełnieniu na warunkach określonych w art. 26 ust. 3a ustawy z 29.1.2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz.U. z 2015 r., poz. 2164 ze zm.). Dokumenty złożone w formie kserokopii powinny być opatrzone klauzulą: Za zgodność z oryginałem i poświadczone za zgodność z oryginałem przez osobę uprawnioną do reprezentowania Wykonawcy. Zaleca się, aby wszystkie strony wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu były ponumerowane i trwale spięte. Zaleca się opracowanie wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wg. wzoru formularza wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu zamieszczonego na stronie internetowej: http://bip.mswia.gov.pl/bip/zamowieniapubliczne Niezastosowanie ww. wzoru nie spowoduje niedopuszczenia Wykonawcy do udziału w postępowaniu. Jednakże Zamawiający wymaga, żeby w złożonym wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu znalazły się wszystkie oświadczenia zawarte we ww. wzorze - zamieszczonym na stronie internetowej. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy złożyć w nieprzejrzystej, trwale zamkniętej kopercie, która powinna być zaadresowana następująco: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Wydział Prowadzenia Postępowań 02-591 Warszawa, ul. S. Batorego 5 - Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony) Bieżąca konserwacja pomieszczenia sali konferencyjnej z wymianą instalacji grzewczej i elektrycznej w budynku Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, przy ul. Stefana Batorego 5 w Warszawie. postępowanie nr BZP-WPP-2374-2-15/015-BAF-OB-PO-TK/2017 Termin składania wniosków upływa w dniu 03.04.2017 r. o godz. 11:00. Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy złożyć: Bezpośrednio w Warszawie, w punkcie podawczym (okienko MSWiA) zlokalizowanym w Biurze Przepustek - wejście od ulicy Rakowieckiej 2A. Biuro Przepustek jest czynne w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16: 00. pisemnie na adres: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Biuro Zamówień Publicznych, Wydział Prowadzenia Postępowań ul. S. Batorego 5, 02-591 Warszawa.

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.