eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Prusice › Budowa dróg rowerowych w powiecie trzebnickim, milickim i wołowskim

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych


Treść lub zakres tego przetargu uległy zmianie. Zobacz opublikowaną do tego przetargu poprawkę.



Ogłoszenie z dnia 2017-03-20

Ogłoszenie nr 47269 - 2017 z dnia 2017-03-20 r.

Prusice: Budowa dróg rowerowych w powiecie trzebnickim, milickim i wołowskim
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Roboty budowlane

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

tak


Nazwa projektu lub programu
Zamówienie jest udzielane w związku z realizacją projektu: "Budowa dróg rowerowych w powiecie trzebnickim, milickim i wołowskim" w ramach przedsięwzięcia "Budowa ścieżek rowerowych trasą dawnej kolei wąskotorowej w powiecie trzebnickim i milickim, a także w powiecie wołowskim" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 Oś Priorytetowa 3. Gospodarka Niskoemisyjna Działanie nr 3.4 Wdrażanie strategii niskoemisyjnych Poddziałanie 3.4.1 "Wdrażanie strategii niskoemisyjnych - konkursy horyzontalne"

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

nie


Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

tak


Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:
Gmina Prusice, ul. Rynek 1, 55-110 Prusice, NIP 915-16-03-758 REGON 931935106 Adres strony internetowej: www.bip.prusice.pl Telefon: + 48 71 312 62 24 wew. 50, +48 71 312 62 31 wew. 50 Faks: 71 312 62 29,
Gmina Milicz, ul. Trzebnicka 2, 56-300 Milicz,
Gmina Wołów, ul. Rynek 34, 56-100 Wołów,
Gmina Żmigród, ul. Plac Wojska Polskiego 2-3, 55-140 Żmigród
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej - mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:Pełnomocnikiem Zamawiających wspólnie przeprowadzających postępowanie i udzielających zamówienia zgodnie z art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych jest Gmina Prusice.

I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Prusice, krajowy numer identyfikacyjny 93193510600000, ul. Rynek  1, 55110   Prusice, woj. dolnośląskie, państwo Polska, tel. 713 126 224, e-mail prusice@prusice.pl, faks 713 126 229.
Adres strony internetowej (URL): www.bip.prusice.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):

Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
Pełnomocnikiem Zamawiających wspólnie przeprowadzających postępowanie i udzielających zamówienia zgodnie z art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych jest Gmina Prusice. Ilekroć w niniejszym postępowaniu mowa jest o czynnościach dokonywanych przez Zamawiającego - uprawnionym do dokonywania tych czynności jest Pełnomocnik Zamawiających - Gmina Prusice. Umowy w sprawie zamówienia publicznego zostaną zawarte przez Pełnomocnika Zamawiających zgodnie z wzorem stanowiącym część II SIWZ - odpowiednio dla każdego zadania.

I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)

nie


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia

tak
http://bip.prusice.pl/Article/id,387.html


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem

nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie

nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
nie
Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
tak
Inny sposób:
Oferty składa się pod rygorem nieważności w formie pisemnej za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe, osobiście lub za pośrednictwem posłańca.
Adres:
Gmina Prusice, ul. Rynek 1, 55-110 Prusice


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Budowa dróg rowerowych w powiecie trzebnickim, milickim i wołowskim
Numer referencyjny: ZP.271.1.6.2017
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

nie


II.2) Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:

Tak
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:
wszystkich części



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Przedmiotem zamówienia jest "Budowa dróg rowerowych w powiecie trzebnickim, milickim i wołowskim". Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych obejmujących: budowę ścieżek rowerowych w gminach (budowa ścieżki rowerowej w gminie Prusice; budowa ścieżki rowerowej w gminie Milicz; budowa ścieżki rowerowej w gminie Wołów; budowa ścieżki rowerowej w gminie Żmigród). Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie niskoemisyjnej i zrównoważonej mobilności na terenie gmin biorących udział w projekcie. Projekt polega na budowie ścieżek rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Inwestycja w głównej mierze będzie przebiegać wzdłuż trasy dawnej kolei wąskotorowej przez powiat trzebnicki i milicki, a także wzdłuż zlikwidowanej linii kolejowej nr 311 obsługującej ruch na relacji Wołów-Malczyce przez Lubiąż, przebiegających przez powiat wołowski. Inwestycja zostanie przeprowadzona na terenie czterech gmin, które przystąpiły do realizacji projektu partnerskiego. Istotę przeprowadzenia niniejszej inwestycji stanowić będzie osiągnięty w ramach jej realizacji efekt ekologiczny, przejawiający się poprzez procentową redukcję emisji CO2. Dodatkowo realizacja przedsięwzięcia przyczyni się do ograniczenia hałasu, ale również zniweluje zatłoczenie w ruchu drogowym. W ramach inwestycji poprowadzone zostaną ścieżki rowerowe wzdłuż dróg gminnych i powiatowych, na szlakach dawnych tras kolei wąskotorowej oraz ścieżek leśnych. Projektowane ścieżki rowerowe zapewnią bezpieczne poruszanie się rowerzystów, a dzięki ciągłości w sąsiednich gminach również na przemieszczanie się pomiędzy sąsiadującymi gminami i powiatami. Planowany przebieg ścieżek został dostosowany do istniejącego zagospodarowania oraz rzeźby terenu w celu zminimalizowana robót ziemnych. Przedmiot zamówienia został podzielony na 4 części (zadania) obejmujące realizację zamówienia na terenie poszczególnych gmin. W ramach każdego z zadań zostanie zawarta odrębna umowa.

II.5) Główny kod CPV: 45.23.31.62 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:


(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów - szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: nie
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:

data zakończenia: 31/08/2017

data zakończenia: 15/12/2017

data zakończenia: 30/06/2018

data zakończenia: 15/12/2017


II.9) Informacje dodatkowe:

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU

III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: Zamawiający nie określa warunków udziału w niniejszym zakresie.
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: Zadanie 1 (Budowa ścieżki rowerowej na w gminie Milicz odcinku Sułów - Gruszeczka) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał się posiadaniem środków finansowych lub zdolności kredytowej na kwotę nie mniejszą niż 100.000,00 zł (słownie: sto tysięcy złotych 00/100). Zadanie 2 (Budowa ścieżki rowerowej w gminie Żmigród trasą kolei wąskotorowej) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał się posiadaniem środków finansowych lub zdolności kredytowej na kwotę nie mniejszą niż 1.500.000,00 zł (słownie: jeden milion pięćset tysięcy złotych 00/100). Zadanie 3 (Budowa ścieżki rowerowej w gminie Wołów - trasa Wołów - Lubiąż - ETAP 1 Wołów - Mojęcice) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał się posiadaniem środków finansowych lub zdolności kredytowej na kwotę nie mniejszą niż 1.500.000,00 zł (słownie: jeden milion pięćset tysięcy złotych 00/100). Zadanie 4 (Budowa ścieżki rowerowej w Gminie Prusice) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał się posiadaniem środków finansowych lub zdolności kredytowej na kwotę nie mniejszą niż 1.500.000,00 zł (słownie: jeden milion pięćset tysięcy złotych 00/100).
Informacje dodatkowe 1) Dla wartości wykazanych przez Wykonawcę w walucie innej niż PLN, Zamawiający przyjmie przelicznik według średniego kursu NBP z dnia wszczęcia niniejszego postępowania. 2) W przypadku ubiegania się przez tego samego wykonawcę o udzielenie zamówienia w ramach kilku zadań - Zamawiający wymaga, aby wykonawca wykazał się posiadaniem środków finansowych lub zdolności kredytowej o wartości odpowiadającej sumie zdolności finansowej wymaganej dla zadań, w ramach których wykonawca ubiega się o udzielenie zamówienia.
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: Zadanie 1 (Budowa ścieżki rowerowej na w gminie Milicz odcinku Sułów - Gruszeczka) a) Zamawiający wymaga, aby wykonawca w okresie pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał co najmniej 2 roboty budowlane obejmujące swoim zakresem budowę, przebudowę lub rozbudowę dróg, chodników lub ścieżek rowerowych o wartości nie mniejszej niż 50.000,00 zł brutto (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100 zł) każda z robót, oraz 1 robotę budowlaną polegającą na budowie wiaty lub wiat o konstrukcji drewnianej lub murowanej o wartości nie niższej niż 8.000,00 zł brutto (słownie: osiem tysięcy złotych 00/100). b) Zamawiający wymaga, aby wykonawca wykazał się dysponowaniem zespołem osób o następujących kwalifikacjach: - Kierownikiem budowy - posiadającym uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 290 ze zm.) wraz z aktami wykonawczymi lub odpowiednie uprawnienia wydane na gruncie wcześniej obowiązujących przepisów. Zamawiający dopuszcza uprawnienia wydane za granicą zgodnie z przepisami o uznawaniu kwalifikacji zawodowych. - Kierownikiem robót drogowych - posiadającym uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej - drogowej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 290 ze zm) lub odpowiednie uprawnienia wydane na gruncie wcześniej obowiązujących przepisów. Zamawiający dopuszcza uprawnienia wydane za granicą zgodnie z przepisami o uznawaniu kwalifikacji zawodowych. Zadanie 2 (Budowa ścieżki rowerowej w gminie Żmigród trasą kolei wąskotorowej) a) Zamawiający wymaga, aby wykonawca w okresie pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał co najmniej 1 robotę budowlaną obejmującą swoim zakresem budowę, przebudowę, rozbudowę lub remont dróg, chodników lub ścieżek rowerowych wykonanych w nawierzchni bitumicznej o wartości nie mniejszej niż 1.500.000,00 zł brutto (słownie: jeden milion pięćset tysięcy złotych 00/100 zł). b) Zamawiający wymaga, aby wykonawca wykazał się dysponowaniem zespołem osób o następujących kwalifikacjach: - Kierownikiem budowy - posiadającym uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 290 ze zm.) wraz z aktami wykonawczymi lub odpowiednie uprawnienia wydane na gruncie wcześniej obowiązujących przepisów. Zamawiający dopuszcza uprawnienia wydane za granicą zgodnie z przepisami o uznawaniu kwalifikacji zawodowych. - Kierownikiem robót drogowych - posiadającym uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej - drogowej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 290 ze zm.) lub odpowiednie uprawnienia wydane na gruncie wcześniej obowiązujących przepisów. Zamawiający dopuszcza uprawnienia wydane za granicą zgodnie z przepisami o uznawaniu kwalifikacji zawodowych. Zadanie 3 (Budowa ścieżki rowerowej w gminie Wołów - trasa Wołów - Lubiąż - ETAP 1 Wołów - Mojęcice) a) Zamawiający wymaga, aby wykonawca w okresie pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał co najmniej 2 roboty budowlane obejmujące swoim zakresem budowę, przebudowę lub rozbudowę dróg, chodników lub ścieżek rowerowych o wartości nie mniejszej niż 1.500.000,00 zł brutto (słownie: jeden milion pięćset tysięcy złotych 00/100 zł) każda z robót. b) Zamawiający wymaga, aby wykonawca wykazał się dysponowaniem zespołem osób o następujących kwalifikacjach: - Kierownikiem budowy - posiadającym uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej - drogowej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 290 ze zm.) lub odpowiednie uprawnienia wydane na gruncie wcześniej obowiązujących przepisów. Zamawiający dopuszcza uprawnienia wydane za granicą zgodnie z przepisami o uznawaniu kwalifikacji zawodowych. Zadanie 4 (Budowa ścieżki rowerowej w Gminie Prusice) a) Zamawiający wymaga, aby wykonawca w okresie pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał co najmniej 2 roboty budowlane obejmujące swoim zakresem budowę, przebudowę lub rozbudowę dróg, chodników lub ścieżek rowerowych o wartości nie mniejszej niż 1.500.000,00 zł brutto (słownie: milion pięćset tysięcy złotych 00/100 zł) każda z robót. b) Zamawiający wymaga, aby wykonawca wykazał się dysponowaniem zespołem osób o następujących kwalifikacjach: - Kierownikiem budowy - posiadającym uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej - drogowej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 290 ze zm.) lub odpowiednie uprawnienia wydane na gruncie wcześniej obowiązujących przepisów. Zamawiający dopuszcza uprawnienia wydane za granicą zgodnie z przepisami o uznawaniu kwalifikacji zawodowych. - Kierownikiem robót konstrukcyjno-budowlanych - posiadającym uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 290 ze zm.) wraz z aktami wykonawczymi lub odpowiednie uprawnienia wydane na gruncie wcześniej obowiązujących przepisów. Zamawiający dopuszcza uprawnienia wydane za granicą zgodnie z przepisami o uznawaniu kwalifikacji zawodowych. - Kierownikiem robót sanitarnych - posiadającym uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 290 ze zm.) lub odpowiednie uprawnienia wydane na gruncie wcześniej obowiązujących przepisów. Zamawiający dopuszcza uprawnienia wydane za granicą zgodnie z przepisami o uznawaniu kwalifikacji zawodowych. - Kierownikiem robót elektrycznych - posiadającym uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 290 ze zm.) lub odpowiednie uprawnienia wydane na gruncie wcześniej obowiązujących przepisów. Zamawiający dopuszcza uprawnienia wydane za granicą zgodnie z przepisami o uznawaniu kwalifikacji zawodowych.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: tak
Informacje dodatkowe: 1) Dla wartości wykazanych przez Wykonawcę w walucie innej niż PLN, Zamawiający przyjmie przelicznik według średniego kursu NBP z dnia wszczęcia niniejszego postępowania. 2) W przypadku ubiegania się tego samego wykonawcy o udzielenie zamówienia w ramach więcej niż jednego zadania Wykonawca obowiązany jest wykazać się doświadczeniem w wykonaniu robót budowlanych dla zadań, których łączna wartość odpowiadała sumie wartości referencyjnych określonych przez Zamawiającego w opisie sposobu dokonywania oceny spełniania warunku dla zadań, w ramach których wykonawca ubiega się o udzielenie zamówienia. 3) W przypadku ubiegania się tego samego wykonawcy o udzielenie zamówienia w ramach więcej niż jednego zadania - Wykonawca obowiązany jest wskazać dla każdego z zadań odrębny zespół osób. Zamawiający nie dopuszcza ponadto możliwości łączenia funkcji w ramach tego samego zespołu.

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA

III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp tak
Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 3 ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 4 ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 5 ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 6 ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 7 ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy Pzp)

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI

Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

1. Zamawiający przed udzieleniem zamówienia, zgodnie z art. 26 ust. 2 ustawy Pzp wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących oświadczeń lub dokumentów, tj.: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy Pzp oraz, odnośnie skazania za wykroczenie na karę aresztu, w zakresie określonym przez Zamawiającego na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 5 i 6 ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, 2) zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, 3) zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, 4) odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp, 5) oświadczenia Wykonawcy o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne albo - w przypadku wydania takiego wyroku lub decyzji - dokumentów potwierdzających dokonanie płatności tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami lub zawarcie wiążącego porozumienia w sprawie spłat tych należności, 6) oświadczenia Wykonawcy o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne, 7) oświadczenia Wykonawcy o braku wydania prawomocnego wyroku sądu skazującego za wykroczenie na karę ograniczenia wolności lub grzywny w zakresie określonym przez Zamawiającego na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 5 i 6 ustawy Pzp, 8) oświadczenia Wykonawcy o braku wydania wobec niego ostatecznej decyzji administracyjnej o naruszeniu obowiązków wynikających z przepisów prawa pracy, prawa ochrony środowiska lub przepisów o zabezpieczeniu społecznym w zakresie określonym przez Zamawiającego na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 7 ustawy Pzp, 9) oświadczenia Wykonawcy o niezaleganiu z opłacaniem podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 716 ze zm.). 2. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 1: 1) ppkt 1) - składa informację z odpowiedniego rejestru, albo w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 oraz ust. 5 pkt 5 i 6 ustawy Pzp, 2) ppkt 2-4) - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: a) nie zalega z opłacaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, b) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. 3. Dokumenty, o których mowa w pkt 2.1) i 2.2) lit. b), powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa w pkt 2.2) lit. a), powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem tego terminu. 4. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 2, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. Postanowienie pkt 3 stosuje się. 5. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu. 6. Wykonawca mający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w odniesieniu do osoby mającej miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, której dotyczy dokument wskazany w pkt 1.1), składa dokument, o którym mowa w pkt 2.1), w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 14 i 21 oraz ust. 5 pkt 6 ustawy Pzp. Jeżeli w kraju, w którym miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie wydaje się takich dokumentów, zastępuje się go dokumentem zawierającym oświadczenie tej osoby złożonym przed notariuszem lub organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na miejsce zamieszkania tej osoby. Postanowienie pkt 3 zdanie pierwsze stosuje się.

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP

III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
Zamawiający przed udzieleniem zamówienia, zgodnie z art. 26 ust. 2 ustawy Pzp wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących oświadczeń lub dokumentów, tj.: 1) wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne dokumenty; 2) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:

III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)

1. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp, Zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował niezbędnymi zasobami w stopniu umożliwiającym należyte wykonanie zamówienia publicznego oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda dokumentów dotyczących w szczególności: 1) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu, 2) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia, 3) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia, 4) czy podmiot, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą. 2. Dokumentem, o którym mowa w pkt 1, jest w szczególności zobowiązanie podmiotu trzeciego do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia. Zobowiązanie podpisane przez osobę/osoby upoważnioną/upoważnione zgodnie z zasadami reprezentacji podmiotu udostępniającego dany zasób należy złożyć w oryginale. 3. Wykonawca, w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy Pzp, przekaże Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy Pzp. Wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia.

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:

tak,
Informacja na temat wadium
1. Każdy Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swą ofertę wadium w wysokości: Zadanie 1 (Budowa ścieżki rowerowej na w gminie Milicz odcinku Sułów - Gruszeczka) 15.000,00 zł Zadanie 2 (Budowa ścieżki rowerowej w gminie Żmigród trasą kolei wąskotorowej) 60.000,00 zł Zadanie 3 (Budowa ścieżki rowerowej w gminie Wołów - trasa Wołów - Lubiąż - ETAP 1 Wołów - Mojęcice) 42.000,00 zł Zadanie 4 (Budowa ścieżki rowerowej w Gminie Prusice) 40.000,00 zł 2. Zamawiający nie dopuszcza możliwości wniesienia wadium w innej walucie niż złoty polski. 3. Wadium może być wniesione w następujących formach: 1) pieniądzu, 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, 3) gwarancjach bankowych, 4) gwarancjach ubezpieczeniowych, 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2016 r. poz. 359 ze zm.). 4. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert. 5. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji lub poręczenia, muszą być one nieodwołalne, bezwarunkowe i płatne na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, wykonalne na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, sporządzone zgodnie z obowiązującym prawem. Powinny one zawierać następujące elementy: 1) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (Zamawiającego), gwaranta/poręczyciela (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji/poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib, 2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem, 3) kwotę gwarancji/poręczenia, 4) termin ważności gwarancji/poręczenia, 5) zobowiązanie gwaranta do zapłacenia kwoty gwarancji/poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie o zobowiązaniu się nieodwołalnie i bezwarunkowo do wypłacenia Zamawiającemu całej kwoty zobowiązania na pierwsze pisemne żądanie wraz z oświadczeniem, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia wystąpiły okoliczności uzasadniające zatrzymanie przez Zamawiającego wadium na podstawie art. 46 ust. 4a lub 5 ustawy Pzp. 6. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na następujący rachunek Zamawiającego: 27 9583 1019 0200 1300 2002 0005, z adnotacją: "Wpłata wadium - nr sprawy: ZP.271.1.6.2017. 7. W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu za skutecznie wniesione Zamawiający uzna wadium, które w oznaczonym terminie w dniu otwarcia ofert znajduje się na rachunku Zamawiającego. Zaleca się dołączenie do oferty dokumentu (kopii dokumentu) potwierdzającego wpłatę wadium. 8. W przypadku wnoszenia wadium w innej formie niż pieniężna oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy złożyć wraz z ofertą w kopercie, jednakże dokumentu nie należy spinać trwale z ofertą.


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:

nie


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:

nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:

nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
nie


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)

Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:

Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
nie
Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
nie
Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
nie
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
nie


IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) nie
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:
nie
Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Aukcja wieloetapowa

etap nrczas trwania etapu

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria

KryteriaZnaczenie
Cena60
Okres gwarancji40


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji nie
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert: nie
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań: nie
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
nie
Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:

Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:

Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:

Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:

Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:

Licytacja wieloetapowa

etap nrczas trwania etapu

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie

Termin otwarcia licytacji elektronicznej:

Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:


Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:


Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:


Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian, zgodnie z art. 144 ust.1 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zostały przewidziane we wzorze umowy, stanowiącym integralną część II SIWZ - odpowiednio dla każdego z zadań. Zmiany umowy wymagać będą zachowania formy pisemnego aneksu podpisanego przez obie Strony, pod rygorem nieważności, i dopuszczalne będą w warunkach określonych we wzorze umowy, stanowiącym część II SIWZ - odpowiednio dla każdego z zadań.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 04/04/2017, godzina: 10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> Oferty muszą być sporządzone w języku polskim.
IV.6.3) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane nie
IV.6.6) Informacje dodatkowe:

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH

Część nr: 1    Nazwa: Zadanie 1 - Budowa ścieżki rowerowej na w gminie Milicz odcinku Sułów - Gruszeczka

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Budowa ścieżki rowerowej na w gminie Milicz odcinku Sułów - Gruszeczka. Inwestycja zlokalizowana jest na odcinku Sułów-Gruszeczka na działkach oznaczonych numerami ewidencyjnymi: 117/1 AM-1 obręb Gruszeczka oraz 535/4 AM-5, 631 AM-6 i 697 AM-6 obręb Sułów, w gminie Milicz, powiecie milickim. Przedmiotem zamówienia jest budowa ścieżki rowerowej o nawierzchni utwardzonej z mieszanki żwirowej stabilizowanej cementem wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną i turystyczną na odcinku od miejscowości Sułów do miejscowości Gruszeczki w gminie Milicz w powiecie milickim trasą dawnej kolei wąskotorowej. Obecnie obszar, przez który przebiegać będzie ścieżka rowerowa, przebiega przez tereny zadrzewione, głównie porośnięte lasem. Od kilometra 2+370 w miejscowości Sułów ścieżka przebiega w pasie drogi powiatowej nr 1400D relacji Sułów-Gruszeczka. Zakres robót do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia: 1) Ścieżka rowerowa o szerokości 2,00 m o nawierzchni z kruszywa stabilizowanego gr. 17 cm na podbudowie - warstwa odsączająca z mieszanki piaskowo żwirowej gr. 15 cm z obustronnymi poboczami z mieszanki piaskowo-żwirowej gr. 10 cm o szerokości po 0,5 m z każdej strony. Drogi dojazdowe i leśne, przez które przebiegają ścieżki rowerowe należy wykonać z nawierzchnią ścieralną z kruszywa stabilizowanego cementem o gr. 17cm i szerokości 2,00 m na podbudowie - warstwie odsączającej z mieszanki piaskowo-żwirowej gr. 25 cm 2) PIT-stop typu C o nawierzchni z kruszywa stabilizowanego gr. 17 cm na podbudowie - warstwa odsączająca z mieszanki piaskowo żwirowej gr. 15 z infrastrukturą turystyczną: wiatą dla rowerzystów z muru pruskiego, oświetleniem w postaci latarni o wys. 8 m z zasilaniem hybrydowym i oprawą drogową w technologii LED oraz obiektami małej architektury, w tym: - koszem na śmieci - 1 szt. - ławkami - 2 szt. - stojakiem na rowery - 1 kpl. - stołem - 1 szt. - tablicą informacyjną - 1 szt. 3) Przepust rurowy na rowie w km 1+673 o średnicy fi 1000 mm z rur polipropylenowych PP SN8 o długości L=5 m z przyczółkami betonowymi i barierkami z rur stalowych 4) Balustrada ochronna 11-a 5) Znaki pionowe C-13 oraz C-13a oraz G-3 6) Słupki hektometrowe 7) Słupki zabezpieczające W ramach zadania na Wykonawcy spoczywa wykonanie wszystkich czynności formalno-prawnych koniecznych do prawidłowej realizacji zamówienia (m.in. zgłoszenie rozpoczęcia robót u właścicieli nieruchomości, zarządców dróg, właścicieli i dysponentów urządzeń obcych zgodnie z wymogami określonymi w uzgodnieniach i decyzjach) oraz ponoszenie z tego tytułu opłat (np. za zajęcie pasa drogowego). Z uwagi, iż inwestycja przebiega przez tereny zadrzewione i zakrzaczone po stronie Wykonawcy leży usunięcie drzew i krzewów (projekt zieleni przewiduje do wycinki: 701 drzew (ilość pni, które traktowane są jako osobne drzewa) oraz 2333,0 m2 krzewów i porostów) rosnących w działkach inwestycji. Na 596 szt. drzew uzyskano decyzje zezwalające na wycinkę drzew (załączono w dokumentacji). Pozostała ilość drzew nie wymagała uzyskania decyzji zgodnie z obowiązującymi przepisami. Pozostałe drzewa w ilości ok. 144 sztuk, które znajdują się w pobliżu inwestycji, a których nie przewidziano do wycinki, należy zabezpieczyć w sposób określony w dokumentacji projektowej. Drzewa z wyjątkiem sosen pozyskane z wycinki należy przekazać protokolarnie Zamawiającemu z podaniem sztuk i szacunkowej wartości kubików drewna w m3 w odniesieniu do poszczególnych gatunków drzew. Ścięte drzewa należy zeskładować na działce 28/3 AM-1 obręb Gruszeczka (po uprzednim ustaleniu z sołtysem wsi Gruszeczka). Pozostałą ilość drzew - sosny Wykonawca zagospodaruje we własnym zakresie bądź zutylizuje na własny koszt. Zamówienie obejmuje również karczowanie pni oraz uporządkowanie i odtworzenie terenu, na którym prowadzono prace, wraz z utylizacją odpadów powstałych w wyniku realizacji przedmiotu zamówienia (m.in. karpina, gałęzie, zrębki). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji projektowej wykonanej przez jednostkę projektową: Wrocławskie Biuro Projektów DROSYSTEM Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Prusa 9, 50-319 Wrocław. Całość prac należy wykonać w pełnym zakresie opisanym w w/w dokumentacji, na którą składają się: o Projekt budowlany; o Projekt wykonawczy branży drogowej; o Projekt wykonawczy branży sanitarnej - projekt przepustu drogowego; o Projekt wykonawczy zieleni - projekt zagospodarowania terenu; o Projekt wykonawczy branży architektonicznej - projekt PITSTOPU; o IOZ; o Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), a także decyzją pozwolenia na budowę nr 65/2014 z dn. 27.03.2014 r. i decyzją przenoszącą pozwolenie na budowę na Gminę Milicz nr 137/2016 z dn. 30.06.2016 r. oraz innymi decyzjami, uzgodnieniami, które zawiera w/w dokumentacja.
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45233162-2
3) Wartość części zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania: data zakończenia: 31/08/2017
5) Kryteria oceny ofert:

KryteriaZnaczenie
Cena60
Okres gwarancji40
6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 2    Nazwa: Zadanie 2 - Budowa ścieżki rowerowej w gminie Żmigród trasą kolei wąskotorowej

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Budowa ścieżki rowerowej w gminie Żmigród trasą kolei wąskotorowej. Przedmiotowa ścieżka rowerowa bierze swój początek od granicy Gminy Prusice z Gminą Żmigród, zlokalizowanej w obrębie miejscowości Dobrosławice. Początkowo przebiega prawą stroną, poza rowem, wzdłuż drogi powiatowej oznaczonej nr 1321 D (od km 0+000 do km 1+098,44). Od km 0+000 do km 0+725 jej szerokość wynosi 2.00 metry. W okolicy przepustu DN 400 (km 0+730) zaprojektowana ścieżka przewęża się do szerokości 1.30 m, natomiast w dalszej części jej szerokość wynosi 2.00 m. Następnie lokalizacja ścieżki rowerowej przenosi się na stronę lewą i przebiega wśród działek rolnych, wzdłuż wału po byłej kolei wąskotorowej. Opisywana ścieżka biegnie w obrębie miejscowości Dobrosławice, Przedkowice i Powidzko, posiada szerokość 2.00 m i całkowitą długość 3160,25 m. W km 0+830 km (na wysokości działki nr 87 AM-1) usytuowano PIT STOP B1, którego nawierzchnia zostanie wykonana z mieszanki drobnych frakcji kruszywa i żwiru oraz zostanie ograniczona za pomocą betonowych obrzeży. Od 1+375 km ścieżka rowerowa ponownie przebiega lewą stroną, wzdłuż drogi powiatowej oznaczonej nr 1321 D oraz na 1+650 km przecina skrzyżowanie w/w drogi powiatowej z drogą gminną nr 101282 D. Po lewej stronie przewidziano remont istniejących zjazdów oraz zaprojektowano odcinki murów oporowych w formie ścianki oraz przepusty, jak również rów pomiędzy pasem drogowym drogi powiatowej, a zaprojektowaną ścieżką rowerową. Przy skrzyżowaniu dróg powiatowych nr 1321 D i 1329 D w obrębie miejscowości Przedkowice (2+300 km), usytuowano PIT STOP C3 z kruszywa, a także parking o nawierzchni z płyt ażurowych z dwoma zjazdami. W dalszej części zaprojektowano ścieżkę rowerową na działce nr 133 AM-1 Obręb Przedkowice, po lewej stronie drogi powiatowej nr 1329 D w kierunku miejscowości Powidzko. Ścieżka oddzielona jest od drogi rowem. Na wskazanym odcinku przewidziano remont istniejących zjazdów oraz zaprojektowano mur oporowy w formie ścianki oraz nowe przepusty. Na granicy Obrębu Przedkowice i Powidzko ścieżka rowerowa przenosi się na prawą stronę, przecina drogę gminną nr 101280 D i zostaje poprowadzona po działce nr 161 AM-1 Obręb Powidzko pomiędzy rowem, a działkami rolnymi. Ścieżka rowerowa w tym opracowaniu ma długość 638.21 m. Na jej odcinku zaprojektowano nowe przepusty DN 400 oraz nowy rów. Zakres kończy się włączeniem ścieżki do drogi powiatowej nr 1329 D i przeprowadza ją na lewą stronę przedmiotowej drogi. Dalej ścieżka przebiega lewą stroną drogi powiatowej w kierunku miejscowości Kanclerzowice. Ścieżka rowerowa ma długość 350.45 m. Na jej odcinku zaprojektowano balustradę U-11a oraz mur oporowy w formie ścianki. Na całej długości ścieżki zaprojektowano odwodnienie przy pomocy kanalizacji deszczowej O 400 z ujściem do pobliskiego rowu. Na wysokości skrzyżowania drogi powiatowej nr 1329 D z drogą gminną nr 101353 D, ścieżka przechodzi na prawą stronę drogi gminnej i biegnie w kierunku miejscowości Kanclerzowice. Kolejno ścieżka rowerowa biegnie po prawej stronie drogi gminnej nr 101353 D w Obrębie miejscowości Kanclerzowice. Przedmiotowa ścieżka ma długość 80.25 m. Posiada zaprojektowane odwodnienie przy pomocy kanalizacji deszczowej O 400 z wylotem do rowu. Następnie ścieżka przechodzi na lewą stronę drogi gminnej, a jej całkowita długość wynosi 405.37 m. Na jej odcinku zaprojektowano mur oporowy w formie ścianki, balustradę U-11a oraz odwodnienie powierzchniowe na przyległy pas zieleni. Następnie ścieżka przechodzi na prawą stronę drogi gminnej i biegnie w kierunku m. Kanclerzowice do skrzyżowania dróg gminnych, a jej całkowita długość wynosi 270.24 m. Następnie ścieżka za miejscowością Kanclerzowice przenosi się na lewą stronę i przebiega wzdłuż drogi gminnej, zlokalizowanej na działkach nr 191, 209 AM-1 Obręb Kanclerzowice do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1322 D (Żmigród-Osiek). Dalszy przebieg ścieżki zlokalizowano po lewej stronie w/w drogi powiatowej w kierunku Miasta Żmigród. Ścieżka rowerowa ma długość 2937,83 metry. Na jej odcinku zaprojektowano przepusty, mur oporowy w formie ścianki, nowy rów, bariery drogowe oraz balustrady U-11a. Przewidziano również na jej odcinku remont istniejących zjazdów, odwodnienie powierzchniowe na pas zieleni, jak również kanalizację deszczową O400. Przedmiotowy odcinek kończy się dowiązaniem ścieżki do istniejącej nawierzchni drogi oraz przechodzi na prawą stronę drogi powiatowej, wzdłuż parkingu przy OSiR Żmigród. Wzdłuż trasy w Gminie Żmigród należy wykonać punkty odpoczynku dla podróżnych - PIT-STOPy dla rowerzystów w miejscowościach: 1. Dobrosławice (PIT-STOP B1) - stojak na rowery - tablica informacyjna - kosz na śmieci 2. Przedkowice (PIT-STOP C3) - parking dla samochodów - wiata - stół i ławki - stojak na rowery - tablica informacyjna - kosz na śmieci 3. Powidzko (PIT-STOP A2) - tablica informacyjna 4.Kanclerzowice (PIT-STOP A3) - tablica informacyjna Wyposażenie ścieżek w miejscach nieoświetlonych w znaczniki poziome poprawiające widoczność środka osi ciągu rowerowego po zmroku. Znaczniki będą charakteryzować się wysokim oraz długotrwałym parametrem luminacji (znaczniki powinny zapewnić widoczność ścieżki rowerowej dla użytkowników przez okres zmierzchu/nocy) i zostaną wykonane z materiałów fotoluminescencyjnych oraz warstw żywicy poliestrowej. Specyfikacja: Materiał: warstwy z żywicy poliestrowej, maty szklanej oraz materiału fotoluminescencyjnego. Materiały muszą posiadać odporność na warunki atmosferyczne oraz być przeznaczone do warunków panujących na ścieżkach rowerowych. Wymiary: średnica min. 50mm grubość min. 5 mm Kolor znacznika /barwa luminacji: zielony lub niebieski Widoczność znacznika min. 10 m Trwałość znacznika oraz zapewnienie siły luminacji i czasu świecenia: min. 10 lat Montaż: Na 1 km przebiegu ścieżki rowerowej należy wykonać min. 500 szt. znaczników (co 2 metry). Znaczniki zostaną zamontowane na odcinku 8,86 km w środku osi drogi rowerowej pomiędzy dwoma skrajnymi krańcami ciągu rowerowego. Znacznik należy zamontować w wyfrezowanych gładkich (tolerancja +/- 1mm w stosunku do nawierzchni ścieżki) otworach montażowych, tak aby zapewnić gładkość nawierzchni ścieżki rowerowej oraz jednolitą linię wytyczania odległości od krawędzi brzegu ścieżki rowerowej z tolerancją do +/- 5mm.
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45233162-2
3) Wartość części zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania: data zakończenia: 15/12/2017
5) Kryteria oceny ofert:

KryteriaZnaczenie
Cena60
Okres gwarancji40
6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 3    Nazwa: Zadanie 3 - Budowa ścieżki rowerowej w gminie Wołów - trasa Wołów - Lubiąż - Etap 1 Wołów - Mojęcice

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Budowa ścieżki rowerowej w gminie Wołów - trasa Wołów - Lubiąż - ETAP 1 Wołów - Mojęcice. Planowana inwestycja położona jest w województwie dolnośląskim, powiecie wołowskim na terenie gminy Wołów, w obrębach Wołów - Miasto, Piotroniowice, Mojęcice. Teren przeznaczony pod inwestycję zlokalizowany jest w pasie zlikwidowanej w grudniu 1970 r. linii kolejowej nr 311 obsługującej ruch na relacji Wołów - Malczyce przez Lubiąż. Wizja w terenie wykazała, iż na przebiegu planowanej inwestycji rozebrano drogę kolejową wraz z urządzeniami towarzyszącymi. Zadanie obejmuje budowę trasy rekreacyjno-turystycznej Wołów - Lubiąż - ETAP 1 WOŁÓW - MOJĘCICE wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Zaprojektowano trasę rekreacyjno-turystyczną długości około 4,2174 km o nawierzchni bitumicznej wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Inwestycja obejmuje budowę trasy oraz powiązanie jej z terenem istniejącym, remont istniejących przepustów, oczyszczenie istniejących rowów z ewentualnym wyprofilowaniem dna i skarp oraz wycinkę kolidującej zieleni i instalację balustrad ochronnych. Projekt zakłada budowę miejsc odpoczynku, tzw. pit-stopów wraz z wyposażeniem w obiekty małej architektury oraz punkty oświetleniowe, budowę oświetlenia drogowego przy przecięciu z istniejącymi szlakami komunikacyjnymi oraz zabezpieczenie istniejących podziemnych sieci uzbrojenia terenu. W ramach projektu wykonane będą 2 PIT STOPY: PIT-STOP P1 - km 0+400.00 (Piotroniowice): wiata, stół i ławki, stojak na rowery, tablica informacyjna, kosz na śmieci PIT-STOP P2 - km 4+072.45 (Mojęcice): stół i ławki, stojak na rowery, tablica informacyjna, kosz na śmieci Skrzyżowania w jednym poziomie projektowanej trasy rekreacyjno-turystycznej z istniejącą infrastrukturą drogową (lokalizacja podana według kilometrażu planowanej inwestycji): przedłużenie ul. Zaułek Zielony w Wołowie (km 0+000.00), droga gruntowa (km 0+381.51), droga gruntowa (km 1+187.61), droga powiatowa 1291D (km 1+926.72), droga gruntowa (km 2+471.72), droga gruntowa (km 3+455.41), ulica Lipowa w Mojęcicach (km 4+102.65). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji projektowej wykonanej przez jednostkę projektową: Wrocławskie Biuro Projektów DROSYSTEM Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Prusa 9, 50-319 Wrocław. Całość prac należy wykonać w pełnym zakresie opisanym w w/w dokumentacji, na którą składają się: o Projekt budowlany; o Projekt wykonawczy branży drogowej; o Projekt wykonawczy branży sanitarnej - projekt przepustu drogowego; o Projekt wykonawczy zieleni - projekt zagospodarowania terenu; o Projekt wykonawczy branży architektonicznej - projekt PITSTOPU; o BIOZ; o Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), a także decyzją pozwolenia na budowę nr 93/16 z dnia 16.03.2016r. zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę dla Gminy Wołów przez Starostę Wołowskiego. Wyposażenie ścieżek w miejscach nieoświetlonych w znaczniki poziome poprawiające widoczność środka osi ciągu rowerowego po zmroku. Znaczniki będą charakteryzować się wysokim oraz długotrwałym parametrem luminacji (znaczniki powinny zapewnić widoczność ścieżki rowerowej dla użytkowników przez okres zmierzchu/nocy) i zostaną wykonane z materiałów fotoluminescencyjnych oraz warstw żywicy poliestrowej. Specyfikacja: Materiał: warstwy z żywicy poliestrowej, maty szklanej oraz materiału fotoluminescencyjnego. Materiały muszą posiadać odporność na warunki atmosferyczne oraz być przeznaczone do warunków panujących na ścieżkach rowerowych. Wymiary: średnica min. 50mm grubość min. 5 mm Kolor znacznika /barwa luminacji: zielony lub niebieski Widoczność znacznika min. 10 m Trwałość znacznika oraz zapewnienie siły luminacji i czasu świecenia: min. 10 lat Montaż: Na 1 km przebiegu ścieżki rowerowej należy wykonać min. 1000 szt. znaczników. Znaczniki zostaną zamontowane na odcinku km 4,22 km w środku osi drogi rowerowej pomiędzy dwoma skrajnymi krańcami ciągu rowerowego. Znacznik należy zamontować w wyfrezowanych gładkich (tolerancja +/- 1mm w stosunku do nawierzchni ścieżki ) otworach montażowych, tak aby zapewnić gładkość nawierzchni ścieżki rowerowej oraz jednolitą linię wytyczania odległości od krawędzi brzegu ścieżki rowerowej z tolerancją do +/- 5mm.
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45233162-2
3) Wartość części zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania: data zakończenia: 30/06/2018
5) Kryteria oceny ofert:

KryteriaZnaczenie
Cena60
Okres gwarancji40
6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 4    Nazwa: Zadanie 4 - Budowa ścieżki rowerowej w Gminie Prusice

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Budowa ścieżki rowerowej w Gminie Prusice. Przedmiot zmówienia obejmuje budowę ścieżek rowerowych w gminie Prusice w ramach "Budowy ścieżek rowerowych trasą dawnej kolei wąskotorowej w powiatach trzebnickim i milickim" zgodnie z załączoną dokumentacją projektową oraz SIWZ. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje kompleksowe wykonanie ścieżek rowerowych na odcinku od miejscowości Wszemirów (włącznie z miejscowością od kościoła) przez Prusice (łącznie z miastem) do granic administracyjnych gminy Prusice z gminą Żmigród (przez miejscowości Pietrowice Małe, Ligotka): 1.Wszemirów od Kościoła - skrzyżowanie na Prusice nawierzchnia brukowa z kostki kamiennej (ok.130mb) Droga rowerowa szerokość 2,0 m + pobocza, Wjazdy/Zjazdy, Kanalizacja deszczowa, Oznakowanie pionowe i poziome 2.Wszemirów - skrzyżowanie na Prusice szlak rowerowy (ok.100mb) Szlak rowerowy na istniejącej nawierzchni jezdni drogowej, Oznakowanie pionowe i poziome, Zgodnie z uchwałą nr 1987/V16 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 22 marca 2016 w sprawie przyjęcia Standardów projektowych i wykonawczych infrastruktury rowerowej województwa dolnośląskiego. 3.Wszemirów - Prusice (do ul. Osadników) nawierzchnia bitumiczna (ok.1580mb) Droga rowerowa szerokość 2,0 m + pobocza, Wjazdy/Zjazdy, Ścieki korytkowe, Przepusty, Kanalizacje deszczowa, Zarurowanie rowu, Separatory, Regulacja istniejących studni sanitarnych, Czyszczenie i odmulenie rowów, Oznakowanie pionowe i poziome 4.Prusice (od ul. Osadników) - przez Prusice ul. Kościuszki, Jana Pawła II, Rynek, Żmigrodzka droga powiatowa do skrzyżowania przy cmentarzu i szkoły (ok.1450mb) Szlak rowerowy na istniejącej nawierzchni jezdni drogowej, Oznakowanie pionowe i poziome, Zgodnie z uchwałą nr 1987/V16 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 22 marca 2016 w sprawie przyjęcia Standardów projektowych i wykonawczych infrastruktury rowerowej województwa dolnośląskiego. 5.W prawo w kierunku Pietrowice Małe i Ligotka koło szkoły do ul. Pietrowickiej (obręb Prusice/Pietrowice Małe) w lewo wzdłuż cmentarza do stawu (obręb Prusice/Krościna Mała) (ok.692mb) Droga rowerowa szerokość 2,0 m + pobocza, Wjazdy/Zjazdy, Kładka PM1, Oznakowanie pionowe i poziome, Zgodnie z uchwałą nr 1987/V16 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 22 marca 2016 w sprawie przyjęcia Standardów projektowych i wykonawczych infrastruktury rowerowej województwa dolnośląskiego. 6.Pietrowice Małe od ul. Pietrowickiej do Pietrowice Małe PARK (ok.370mb) Szlak rowerowy na istniejącej nawierzchni, Oznakowanie pionowe i poziome, Zgodnie z uchwałą nr 1987/V16 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 22 marca 2016 w sprawie przyjęcia Standardów projektowych i wykonawczych infrastruktury rowerowej województwa dolnośląskiego. 7.PARK Pietrowice Małe (ok. 470mb) Droga rowerowa szerokość 2,0 m + pobocza, PIT STOP C6 (wiata, stół i ławki, stojak na rowery, stacja naprawy rowerów, kosz na śmieci, tablica informacyjna), Oświetlenie PIT STOPU, Oznakowanie pionowe i poziome 8.Pietrowice Małe od parku do drogi gminnej wg dodatkowego opracowania (ok.843mb) Konstrukcja jezdni o szer. 4,0m, Pobocza dwustronne o szer. 0,75, Wjazdy/Zjazdy, Oznakowanie pionowe i poziome 9.Pietrowice Małe od drogi gminnej do Pietrowice Małe drogi powiatowej (ok.470mb) Szlak rowerowy na istniejącej nawierzchni, Oznakowanie pionowe i poziome, Zgodnie z uchwałą nr 1987/V16 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 22 marca 2016 w sprawie przyjęcia Standardów projektowych i wykonawczych infrastruktury rowerowej województwa dolnośląskiego. 10.Od drogi powiatowej Pietrowice Małe/ Ligotka przez Ligotka do obrębu Prusice/Żmigród (ok.2441mb) Droga rowerowa szerokość 2,0 m + pobocza, Oznakowanie pionowe i poziome PIT STOP C8 (wiata, stół i ławki, stojak na rowery, kosz na śmieci, stacja naprawy rowerów, tablica informacyjna), Oświetlenie PIT STOPU 11.Prusice w koło stawu (ok.690mb) Droga rowerowa szerokość 2,0 m + pobocza, Oznakowanie pionowe i poziome, PIT STOP C8 (wiata, stół i ławki, stojak na rowery, stacja naprawy rowerów, kosz na śmieci, tablica informacyjna), Oświetlenie PIT STOPU B 12.Prusice od stawu w kierunku Parku (ok.230mb) Ścieżka rowerowa wydzielona na istniejącej nawierzchni, Oznakowanie pionowe i poziome, Zgodnie z uchwałą nr 1987/V16 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 22 marca 2016 w sprawie przyjęcia Standardów projektowych i wykonawczych infrastruktury rowerowej województwa dolnośląskiego. 13.Prusice od Parku w kierunku ul. Ludowej (ok.203mb) Szerokość 2,0 m z lokalnymi zajęciami istniejącego pasa drogowego, Oznakowanie pionowe i poziome, Zgodnie z uchwałą nr 1987/V16 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 22 marca 2016 w sprawie przyjęcia Standardów projektowych i wykonawczych infrastruktury rowerowej województwa dolnośląskiego. 14.Prusice ul. Ludowa do ul. Kolejowej (ok.60mb) Ciąg pieszo - rowerowy na istniejącej nawierzchni, Oznakowanie pionowe i poziome, Zgodnie z uchwałą nr 1987/V16 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 22 marca 2016 w sprawie przyjęcia Standardów projektowych i wykonawczych infrastruktury rowerowej województwa dolnośląskiego. 15.Prusice skrzyżowanie ul. Ludowej z Kolejową w kierunku Powstańców Śląskich (konserwator) (ok.85mb) Droga dla rowerów szerokość 2,0 m + pobocza (kostka granitowa), Zjazdy/Wjazdy, Oznakowanie pionowe i poziome, Zgodnie z uchwałą nr 1987/V16 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 22 marca 2016 w sprawie przyjęcia Standardów projektowych i wykonawczych infrastruktury rowerowej województwa dolnośląskiego. 16.Prusice w ciągu ul. Kolejowe do ul. Powstańców Śląskich (ok.100mb) Szlak rowerowy na istniejącej nawierzchni, Oznakowanie pionowe i poziome, Zgodnie z uchwałą nr 1987/V16 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 22 marca 2016 w sprawie przyjęcia Standardów projektowych i wykonawczych infrastruktury rowerowej województwa dolnośląskiego. 17.Prusice od ul. Powstańców Śląskich przez ul. Rzemieślniczą (ok.309mb) Ciąg pieszo - rowerowy na istniejącej nawierzchni, Oznakowanie pionowe i poziome, Zgodnie z uchwałą nr 1987/V16 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 22 marca 2016 w sprawie przyjęcia Standardów projektowych i wykonawczych infrastruktury rowerowej województwa dolnośląskiego. 18.Prusice od ul. Rzemieślniczej do ul. Młynarskiej (ok.52mb) Droga dla rowerów szerokość 2,0 m, Oznakowanie pionowe i poziome, Zgodnie z uchwałą nr 1987/V16 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 22 marca 2016 w sprawie przyjęcia Standardów projektowych i wykonawczych infrastruktury rowerowej województwa dolnośląskiego. 19. Prusice ul. Młynarska od ul Wrocławskiej do starego basenu wg dodatkowego opracowania (ok.400mb) Konstrukcja jezdni o szer. 3,0m z poszerzeniami, pobocza dwustronne o szer. 0,50, Wjazdy/Zjazdy, Oznakowanie pionowe i poziome ORIENTACYJNE ZESTAWIENIE; Ścieżka 6343mb Jezdnia 1250mb Szlak rowerowy na istniejącej nawierzchni 2490mb Ciąg pieszo - rowerowy na istniejącej nawierzchni 369mb Ścieżka rowerowa wydzielona na istniejącej nawierzchni 230mb Suma 10682mb Wykonawca w trakcie realizacji robót ma obowiązek zaktualizować i uzyskać stosowne zatwierdzenie istniejącej Docelowej Organizacji Ruchu dla ww. zakresu opracowania, jak również sporządzić, uzgodnić z Zamawiającym, oraz zatwierdzić Docelową Organizację Ruchu na odcinkach szlaków rowerowy na istniejącej nawierzchni. Dodatkowa specyfikacja: PIT STOPY - dodatkowe wyposażenie: Punkty odpoczynku dla podróżnych zostaną wyposażone w Samoobsługowe zadaszone Stacje Naprawy Rowerów. Stacje wyposażone są w ręczną pompkę powietrza z adapterem na wszystkie zawory rowerowe oraz niezbędne narzędzia do dokonywania napraw czy przeglądu roweru. Specyfikacja: Wymiary: min . 150x50x40 cm Waga: 70-100 kg Materiał : stal nierdzewna Wyposażenie: - zestaw imbusów w rękojeści 2-8 m - łyżki do opon - wkrętak krzyżowy - wkrętak płaski - wkrętak TORX T25 - łyżki do opon - klucz nastawny - klucz płaski 8×10 mm - klucz płaski 13×15 mm - szczypce płaskie - pompka plus adapter na wszystkie zawory (wąż do pompki w stalowym oplocie oraz tłok do pompki ze stali nierdzewnej) - narzędzia zamontowane (umocowane) na stalowe linki w owijce PCV o odpowiedniej długości pozwalającej na swobodne dotarcie do rowerowych podzespołów Montaż: - posadowienie na stopie fundamentowej - zestaw montażowy (4 x kotwy M10, 80 mm) - śruby zabezpieczające z grotami (nakrętki antykradzieżowe) Powierzchnia na nadruki z grafiką i logotypem Gminy Prusice min. 1,0 m2 na powierzchni Stacji (projekt nadruku oraz wizualizacja po stronie Wykonawcy po uzgodnieniu z Zamawiającym) Wyposażenie ścieżek w miejscach nieoświetlonych w znaczniki poziome poprawiające widoczność środka osi ciągu rowerowego po zmroku. Znaczniki będą charakteryzować się wysokim oraz długotrwałym parametrem luminacji (znaczniki powinny zapewnić widoczność ścieżki rowerowej dla użytkowników przez okres zmierzchu/nocy) i zostaną wykonane z materiałów fotoluminescencyjnych oraz warstw żywicy poliestrowej. Specyfikacja: Materiał: warstwy z żywicy poliestrowej, maty szklanej oraz materiału fotoluminescencyjnego. Materiały muszą posiadać odporność na warunki atmosferyczne oraz być przeznaczone do warunków panujących na ścieżkach rowerowych. Wymiary: średnica min. 50mm grubość min. 5 mm Kolor znacznika /barwa luminacji : zielony lub niebieski Widoczność znacznika min. 10 m Trwałość znacznika oraz zapewnienie siły luminacji i czasu świecenia: min. 10 lat Montaż: Na 1 km przebiegu ścieżki rowerowej należy wykonać min. 1000 szt. znaczników. Znaczniki zostaną zamontowane na odcinku 3 km w środku osi drogi rowerowej pomiędzy dwoma skrajnymi krańcami ciągu rowerowego. Znacznik należy zamontować w wyfrezowanych gładkich (tolerancja +/- 1mm w stosunku do nawierzchni ścieżki) otworach montażowych, tak aby zapewnić gładkość nawierzchni ścieżki rowerowej oraz jednolitą linie wytyczania odległości od krawędzi brzegu ścieżki rowerowej z tolerancją do +/- 5mm.
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45233162-2
3) Wartość części zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania: data zakończenia: 15/12/2017
5) Kryteria oceny ofert:

KryteriaZnaczenie
Cena60
Okres gwarancji40
6) INFORMACJE DODATKOWE:


Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.