eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Wrocław › USŁUGA KONSERWACJI, PRZEGLĄDÓW TECHNICZNYCH ORAZ NAPRAW AWARYJNYCH SYSTEMÓW ALARMOWYCH, SYSTEMU KONTROLI DOSTĘPU ORAZ TELEWIZJI PRZEMYSŁOWEJ W WSOWL W LATACH 2017-2019

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych


Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2016-11-29

Ogłoszenie nr 354097 - 2016 z dnia 2016-11-29 r.

Wrocław: USŁUGA KONSERWACJI, PRZEGLĄDÓW TECHNICZNYCH ORAZ NAPRAW AWARYJNYCH SYSTEMÓW ALARMOWYCH, SYSTEMU KONTROLI DOSTĘPU ORAZ TELEWIZJI PRZEMYSŁOWEJ W WSOWL W LATACH 2017-2019
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

nie


Nazwa projektu lub programu

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

nie


Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

nie


Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej - mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:

I. 1) NAZWA I ADRES: Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki, krajowy numer identyfikacyjny 93038806200000, ul. ul. Czajkowskiego  109, 51150   Wrocław, woj. dolnośląskie, państwo Polska, tel. 261 658 666, e-mail , faks 261 658 425.
Adres strony internetowej (URL): http://bip.wso.wroc.pl/

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Podmiot prawa publicznego

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):

Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)

nie


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia

tak
http://bip.wso.wroc.pl/


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem

tak
ul. Czajkowskiego 109, 51-150 Wrocław, bud. 7. pok. 2.20. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, instrukcja bezpieczeństwa przemysłowego i załączniki do druku oferty zawierające szczegółowy wykaz ilościowy sprzętu, w związku że zawiera informacje o charakterze poufnym, zostanie udostępniony Wykonawcom na zasadach określonych w siwz.


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie

nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
nie
Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
tak
Inny sposób:
w formie pisemnej za pośrednictwem operatora pocztowego, osobiście lub za pośrednictwem posłańca do siedziby Zamawiającego - Kancelarii Jawnej.
Adres:
ul. Czajkowskiego 109, 51-150 Wrocław, bud. 8. pok. 121


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: USŁUGA KONSERWACJI, PRZEGLĄDÓW TECHNICZNYCH ORAZ NAPRAW AWARYJNYCH SYSTEMÓW ALARMOWYCH, SYSTEMU KONTROLI DOSTĘPU ORAZ TELEWIZJI PRZEMYSŁOWEJ W WSOWL W LATACH 2017-2019
Numer referencyjny: WNP/797/PO/2016
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

nie


II.2) Rodzaj zamówienia: usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:

Nie



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Przedmiotem zamówienia jest konserwacja i przeglądy techniczne oraz naprawy awaryjne systemów alarmowych, systemu kontroli dostępu oraz telewizji przemysłowej w WSOWL w latach 2017-2019. Szczegółowy zakres konserwacji, przeglądów i napraw bieżących urządzeń, oraz warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte są w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia oraz w umowie. Przez zakres usług należy rozumieć konserwację i przeglądy techniczne oraz naprawy awaryjne systemów alarmowych, systemu kontroli dostępu oraz telewizji przemysłowej będących na wyposażeniu WSOWL zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym m.in: a) Ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych; b) Ustawą o ochronie osób i mienia z dnia 22 sierpnia 1997 r. (t.j. Dz.U. z 2016 r., poz. 1432 t.j.); c) Normą Obronną NO-04-A004 Obiekty wojskowe, Systemy alarmowe; d) Instrukcją o ochronie obiektów wojskowych sygn. OIN 5/2011Instrukcją o ochronie obiektów wojskowych OIN 5/2011" oraz z Normą Obronną NO-04-A004. Wykonawca w ramach konserwacji i przeglądów technicznych zobowiązany jest do: Wykonywania napraw awaryjnych zgłaszanych przez Zamawiającego w zakresie objętym przedmiotem umowy. Sporządzania każdorazowo szczegółowego protokołu z napraw, konserwacji i przeglądów - szczegółowo z określeniem miejsca zainstalowania urządzenia, typem urządzenia, nr fabrycznym, opisem, jaka cześć została wymieniona itp. Konserwacja, przeglądy i naprawy zostaną przeprowadzone w obiekcie WSOWL we Wrocławiu przy ul. Czajkowskiego 109. Wykonawca zobowiązuje się do wykonywania napraw awaryjnych zgodnie z Normą Obronną NO-04-A004. W przypadku awarii systemu alarmowego, kontroli dostępu oraz telewizji przemysłowej naprawa musi być rozpoczęta w obiektach Zamawiającego w czasie nie dłuższym niż 4 godziny od chwili zgłoszenia. Za moment zgłoszenia uważa się powiadomienie telefoniczne, wysłanie faksu lub sms-a na podany przez Wykonawcę najpóźniej w dniu rozpoczęcia świadczenia usługi całodobowy numer telefonu. Za moment podjęcia naprawy uważa się moment przybycia serwisanta do WSOWL. Czas naprawy awaryjnej nie może przekraczać 72 godz. od momentu zgłoszenia uszkodzenia.

II.5) Główny kod CPV: 50.60.00.00 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji materiałów dla bezpieczeństwa i obrony
Dodatkowe kody CPV:45312200-9, 45315600-4, 45312000-7
II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT: 114836.66
Waluta:

PLN
(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów - szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: tak
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Zamawiający dopuszcza udzielenie zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług w stosunku do zamówienia podstawowego opisanego w specyfikacji w przypadku, gdy wprowadzone zostaną do eksploatacji przez Zamawiającego inne urządzenia, niż wymienione w siwz lub zmianie ulegnie ich ilość lub w przypadku zlecenia napraw awaryjnych w ilości wyższej niż przewiduje umowa podstawowa ( po wyczerpaniu środków) zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt. 6 Ustawy Pzp, w maksymalnej wysokości 25% wartości realizowanego zamówienia.
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:

data zakończenia: 31/12/2019


II.9) Informacje dodatkowe: Zamawiający nie dopuszcza składania przez Wykonawców ofert częściowych. Zamówienie z przyczyn obiektywnych nie jest podzielone na części, podział ilościowy jak również jakościowy spowodowałby zbyt duże problemy koordynacji - system stanowi jednolitą niepodzielną sieć. Podział na części bieżącego zamówienia mając na uwadze jego specyfikę, mógłby grozić nadmiernymi trudnościami technicznymi jego wykonania. Zamawiający informuje, że wszelkie informacje dotyczące urządzeń, ilości, lokalizacji, systemu działania, organizacji stanowią informacje o charakterze poufnym, a dokumentacja techniczna opatrzona jest klauzulą "POUFNE". Wykonawca musi zachować poufny charakter informacji przekazanych przez zamawiającego w toku postępowania, w szczególności szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, instrukcje bezpieczeństwa przemysłowego i wszelkie dokumenty zawierające wykaz ilościowy lub jakościowy sprzętu i treść istotnych postanowień umowy w zakresie informacji o których powyżej - podstawa art. 8 ust. 2a Ustawy Pz. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, instrukcja bezpieczeństwa przemysłowego i załączniki do druku oferty zawierające szczegółowy wykaz ilościowy sprzętu zawiera informacje o charakterze informacji poufnym i zostanie udostępniony Wykonawcom na zasadach określonych w pkt 1.15 i po przedstawieniu dokumentów o których mowa w pkt 1.16 niniejszego rozdziału oraz wysłany do Wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert wraz z zaproszeniem o którym mowa w art. 51 ust. 5 ustawy Pzp. Wykonawca ma prawo wystąpić do Zamawiającego z wnioskiem o przesłanie dokumentów o których mowa w pkt 1.5 na każdym etapie postępowania. Wraz z wnioskiem Wykonawca musi przedłożyć ważną koncesję na ochronę osób i mienia, świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego oraz oświadczenie o osobach które będą miały dostęp do przesłanych informacji oraz poświadczenia bezpieczeństwa o klauzuli "POUFNE" lub wyższe i zaświadczenia o przeszkoleniu w zakresie ochrony informacji niejawnych dla tych osób. Wykonawca ma możliwość zapoznania się z warunkami realizacji zamówienia poprzez przeprowadzenie wizji lokalnej obiektu. Powyższe czynności należy poprzedzić telefonicznym uzgodnieniem terminu z Pełnomocnikiem Rektora-Komendanta WSOWL ds. Ochrony Informacji Niejawnych tel. 261-658-439, tel. kom. 604 596 461 lub Komendantem Ochrony WSOWL - tel: 261-658-4 91, tel. kom. 669 888 010; Wizja lokalna będzie możliwa po przedstawieniu: - poświadczeń bezpieczeństwa o klauzuli "POUFNE" lub wyższej; - zaświadczenia o odbytym przeszkoleniu w zakresie ochrony informacji niejawnych; - imiennego upoważnienia wystawionego przez osoby uprawnione Wykonawcy; - kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego trzeciego stopnia. Wizji lokalnej można dokonać od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 14.00. Zamawiający nie przewiduje zwoływania zebrania wykonawców. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę wszystkich osób wykonujących czynności określone w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia w zakresie konserwacji systemów oraz dokonywania napraw, Zamawiający stwierdza, że wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2014 r. poz. 1502, z późn. zm.). Zamawiający zawrze umowę w sprawie zamówienia publicznego, w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia przesłania faksem lub drogą elektroniczną zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty, z zastrzeżeniem art. 94 ust. 2 i art. 183 ust. 1 ustawy Pzp. Zawiadomienie Wykonawcy o wyborze jego oferty będzie jednocześnie zaproszeniem do zawarcia umowy. Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana, uchylać się będzie od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny, chyba że zajdą przesłanki unieważnienia postępowania, o których mowa w art. 93 ust. 1. Ustawy. Przez uchylenie się od podpisania umowy, Zamawiający rozumie między innymi niepodpisanie umowy w terminie określonym w zawiadomieniu o wyborze oferty najkorzystniejszej. W przypadku wyboru jako oferty najkorzystniejszej oferty: a) Wykonawcy będącego osobą prawną, Zamawiający przed podpisaniem umowy zażąda aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru; b) Wykonawcy określonego w art. 23 ust. 1 ustawy Pzp (np. konsorcjum) - Zamawiający przed podpisaniem umowy, zażąda umowy regulującej współpracę tych wspólników, zwierającą co najmniej następujące elementy: - określenie celu gospodarczego, - oznaczenie czasu trwania konsorcjum obejmującego okres realizacji przedmiotu zamówienia, gwarancji i rękojmi, - wykluczenie możliwości wypowiedzenia umowy konsorcjum przez któregokolwiek z jego członków do czasu wykonania zamówienia oraz upływu czasu gwarancji i rękojmi. W przypadku jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana jest osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej, zapisy umowy w sprawie zamówienia publicznego zostaną dostosowane dla takiej osoby, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wykonawca nie później niż 3 dni przed rozpoczęciem realizacji przedmiotu umowy zobowiązany jest do złożenia do Zamawiającego, wniosku wraz z wykazem osób i pojazdów o wydanie przepustek osobowych i samochodowych uprawniających do wjazdu i wejścia na teren WSOWL wszystkich osób z aktualną fotografią i pojazdów przewidzianych do realizacji przedmiotu umowy. a) Najpóźniej w dniu rozpoczęcia realizacji przedmiotu umowy, przedstawiciel Zamawiającego (Pełnomocnik ds. Ochrony Informacji Niejawnych) na terenie WSOWL dokona szkolenia wszystkich osób przewidzianych do realizacji przedmiotu umowy, które będą realizować przedmiot umowy na terenie WSOWL, w zakresie zasad ochrony i poruszania się po terenie WSOWL. b) Wejście (wyjście), wjazd (wyjazd) oraz przebywanie pracowników Wykonawcy na terenie kompleksu koszarowego Zamawiającego w okresie powyżej 14 dni odbywać się będzie na podstawie wydanej przez Komendanta Ochrony WSOWL przepustki, które będą wydawane na podstawie pisemnych wniosków (dostępnych u Komendanta Ochrony tel. 261 658 491) z załączonymi zdjęciami o wymiarach 30 mm szer. x 40 mm wys. złożonych przez Wykonawcę na każdego pracownika oddzielnie. c) Wejście (wyjście), wjazd (wyjazd) oraz przebywanie pracowników Wykonawcy na terenie kompleksu koszarowego Zamawiającego w okresie do 14 dni odbywać się będzie na podstawie identyfikatorów wydawanych w biurze przepustek (ul. Czajkowskiego 109) na podstawie wydanej jednorazowo zgody Komendanta Ochrony WSOWL na podstawie pisemnego wniosku Zamawiającego zawierającego datę wstępu oraz imię i nazwisko osoby, o którą się wnioskuje, jej nr dowodu osobistego. d) W przypadku pracowników Wykonawcy cudzoziemców ich wstęp na teren WSOWL niezależnie od okresu możliwy będzie po otrzymaniu przez WSOWL pozytywnej odpowiedzi na stosowne zapytanie do uprawnionego organu, które rozpatrywane jest w terminie 14 dni od jego wysłania po uprzednim otrzymaniu przez Zamawiającego od Wykonawcy wniosków z danymi ww. osób takich jak imię, nazwisko, data i miejsce urodzenia, nr dokumentu tożsamości i jego kserokopię, obywatelstwo, a w przypadku obywateli spoza Unii Europejskiej dodatkowo nr ważnej karty pobytu lub wizy wraz z ich kserokopią. Podstawa: Decyzja Nr Z-4/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 19 listopada 2012r. w sprawie organizacji systemu przepustkowego w resorcie obrony narodowej (dokument niejawny), Decyzja nr 21/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 10 lutego 2012r. w sprawie planowania i realizowania przedsięwzięć współpracy międzynarodowej w resorcie obrony narodowej (Dz. Urz. MON poz. 33). Zamawiający żądać będzie od Wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako zabezpieczenia należytego wykonania umowy, kwoty równej 10 % ceny ofertowej brutto.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU

III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: Zamawiający wyznacza szczegółowy warunek w tym zakresie. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że: a) posiada ważną koncesję wydaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na prowadzenie działalności w zakresie ochrony osób i mienia. b) posiada świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego I-go stopnia (zgodnie z Ustawą o Ochronie Informacji Niejawnych) wydane przez ABW lub SKW
Informacje dodatkowe W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, warunki zostaną spełnione, jeżeli każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie będzie posiadał wymagane uprawnienia. W przypadku gdy Wykonawca będzie polegał na potencjale podmiotu trzeciego, a podmiot ten będzie brał udział w realizacji części zamówienia, podmiot ten musi spełniać warunek określony powyżej
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że: Jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej na kwotę ubezpieczenia minimum. 500.000 zł
Informacje dodatkowe Wykonawca, w celu potwierdzenia spełniania warunków w stosownych sytuacjach może polegać na sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych. Zamawiający jednocześnie informuje, że stosowna sytuacja, o której mowa powyżej, wystąpi wyłącznie w przypadku, kiedy Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów udowodni Zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, warunki, zostaną spełnione, jeżeli potencjał łączny będzie zgodny z wymaganiami zamawiającego
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że: a) Zdolności technicznej - należycie zrealizował w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosku o dopuszczenie do udziału w postpowaniu (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) usług o podobnym charakterze (związanych z przedmiotem niniejszego zamówienia oraz proporcjonalnych do niego) tj.: co najmniej dwóch usług, których przedmiotem była naprawa i konserwacja systemów alarmowych o wartości nie mniejszej niż 50 tys. każda. Za usługę równoważną Zamawiający uzna także usługę przeglądu, konserwacji i naprawy urządzeń alarmowych, systemu kontroli dostępu oraz telewizji przemysłowej, w ramach jednej umowy o wartości nie mniejszej niż 50.000,00 zł. b) Zdolności zawodowej - posiada, lub przedstawi pisemne zobowiązanie innego podmiotu, że dysponuje minimum dwoma pracownikami zatrudnionymi na umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy przewidzianymi do realizacji przedmiotu zamówienia tzn. do wykonywania przeglądów konserwacyjnych, technicznych, serwisowania urządzeń alarmowych oraz napraw awaryjnych, którzy spełniają następujące warunki: - są wpisani na listę kwalifikowanych pracowników zabezpieczenia technicznego; - posiadają poświadczenie bezpieczeństwa osobowego o klauzuli co najmniej "POUFNE"; - posiadają aktualne zaświadczenia o przeszkoleniu z zakresie ochrony informacji niejawnych; - posiadają świadectwo ukończenia kursów w zakresie instalowania lub projektowania systemów alarmowych
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: tak
Informacje dodatkowe: Wykonawca, w celu potwierdzenia spełniania warunków, w stosownych sytuacjach może polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych. Zamawiający jednocześnie informuje, że stosowna sytuacja, o której mowa powyżej, wystąpi wyłącznie w przypadku, kiedy Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów udowodni Zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, warunki, zostaną spełnione, jeżeli potencjał łączny będzie zgodny z wymaganiami zamawiającego. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy mogą polegać na zdolnościach innych podmiotów, jeśli podmioty te zrealizują usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA

III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp tak
Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 5 ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 6 ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 7 ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy Pzp)

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI

Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
tak

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

1.1 Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 Ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosku. 1.2 Zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu; 1.3 Zaświadczenie właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu, potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert lub innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu 1.4 Oświadczenia Wykonawcy o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczenia podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne albo - w przypadku wydania takiego wyroku lub decyzji - dokumentów potwierdzających dokonanie płatności tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami lub zawarcie wiążącego porozumienia w spłat tych należności; 1.5 Oświadczenia Wykonawcy o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego i zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne; 1.6 Oświadczenia wykonawcy o braku wydania prawomocnego wyroku sądu skazującego za wykroczenie na karę ograniczenia wolności lub grzywny w zakresie określonym w art. 24 ust. 5 pkt 5 i 6 ustawy; 1.7 Oświadczenia wykonawcy o braku wydania wobec niego ostatecznej decyzji administracyjnej o naruszeniu obowiązków wynikających z przepisów prawa pracy, prawa ochrony środowiska lub przepisów o zabezpieczeniu społecznym w zakresie określonym w art. 24 ust. 5 pkt 7 ustawy; 1.8 Oświadczenia Wykonawcy o niezaleganiu z opłaceniem podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2016 r poz. 716).

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP

III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
a. Koncesję Wykonawcy wydaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na prowadzenie działalności w zakresie ochrony osób i mienia. b. Świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego I-go stopnia o klauzuli tajności minimum POUFNE (zgodnie z ustawą o ochronie informacji niejawnych) wydane przez ABW lub SKW. c. Wykaz co najmniej dwóch usług, których przedmiotem była konserwacja systemów alarmowych o wartości nie mniejszej niż 50 tys. każda. Za usługę równoważną Zamawiający uzna także usługę przeglądu, konserwacji i naprawy urządzeń alarmowych, systemu kontroli dostępu oraz telewizji przemysłowej, w ramach jednej umowy o wartości nie mniejszej niż 50.000,00 zł. z podaniem opisu zakresu wykonywanych usług, ich wartości, dat wykonania i podmiotów na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączenia dowodów określających czy usługi te zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych, referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. Wzór wykazu usług stanowi Załącznik nr 2 do siwz. d. Wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności. Wykaz powinien zawierać minimum osoby, o których mowa w rozdziale VI ust. 1 pkt 1.2. ppkt 3) lit b). Do wykazu należy załączyć dokumenty wskazujące na spełnienie warunku, w tym minimum: poświadczenie bezpieczeństwa o klauzuli minimum POUFNE i zaświadczenie o przeszkoleniu w zakresie ochrony informacji niejawnych wydane przez ABW lub SKW oraz potwierdzenie ukończenia kursu w zakresie projektowania lub instalowania systemów alarmowych, legitymacje kwalifikowanych pracowników ochrony zabezpieczenia technicznego - załącznik3. e. Dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę minimum 500 tysięcy złotych.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
Ocena poziomu spełniania warunków będzie elementem oceny wniosku, służącej do wyboru grupy 10 Wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu - złożenia ofert. Przydział punktów będzie odbywał się według kryterium zdolności technicznej Wykonawcy - na podstawie: wykazu wykonanych przez Wykonawcę usług, zgodnych z opisem warunku dot. zdolności technicznej Wykonawcy. Wykonawca otrzyma 1 punkt za każdą dodatkową wykonaną przez Wykonawcę, ponad usługi wymagane w pkt 1 pkt 1.2 ppkt 3) lit a) niniejszego rozdziału.

III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)

1. Wniosek - formularz przygotowany na podstawie wzoru przedstawionego przez Zamawiającego- załącznik A. 2. Pełnomocnictwo osoby lub osób podpisujących wniosek, jeżeli nie wynika to bezpośrednio z załączonych dokumentów. Umocowanie osób podpisujących wniosek do reprezentowania Wykonawcy, zaciągania w jego imieniu zobowiązań finansowych oraz podpisania wniosku musi bezpośrednio wynikać z dokumentów dołączonych do wniosku. Oznacza to, że jeżeli umocowanie takie nie wynika wprost z dokumentu stwierdzającego status prawny Wykonawcy (odpisu z właściwego rejestru), to do wniosku należy dołączyć oryginał lub poświadczoną za zgodność z oryginałem przez notariusza, kopię umocowania wystawionego na reprezentanta Wykonawcy przez osoby do tego upełnomocnione. 3. W przypadku polegania na zasobach innych podmiotów - w celu oceny, czy Wykonawca polegając na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów - na zasadach określonych w art. 22a ustawy, będzie dysponował niezbędnymi zasobami w stopniu umożliwiającym należyte wykonanie zamówienia publicznego oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, Zamawiający żąda dokumentów które określają w szczególności: a) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu; b) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia publicznego; c) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego, 4. Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie zgodnie z Ustawą Pzp

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg ograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:

tak,
Informacja na temat wadium
1. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium zgodnie z art. 45 ust. Prawo zamówień publicznych w wysokości: 3.000,00 zł. (słownie: trzy tysiące złotych 00/100), 2. Wadium można wnieść w formie: - pieniężnej - poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-rozliczeniowej, z tym, że poręczenie kasy jest poręczeniem pieniężnym - gwarancjach bankowych; - gwarancjach ubezpieczeniowych; - poręczenia udzielanego przez podmioty , o których mowa w art. 6b ust. 53 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275 z późn. zm.); 3. Wadium wniesione w formie pieniężnej należy wpłacić na rachunek Zamawiającego: Bank PKO B.P nr rachunku: 52 1020 5226 0000 6602 0477 4255 z dopiskiem "wadium w postępowaniu WNP/797/PO/2016"; 4. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, powinna ona być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać minimum następujące elementy: 4.1. Nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), nazwę beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), nazwę gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji) oraz wskazanie ich siedzib, 4.2. Określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją, 4.3. Kwotę gwarancji, 4.4. Termin ważności gwarancji, 4.5 Zobowiązanie Gwaranta do: zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż Wykonawca, którego ofertę wybrano: 4.5.1 Odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie. 4.5.2 Nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 4.5.3 Zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy; a także w sytuacji, gdy Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a ustawy Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, oświadczenia, o którym mowa w art. 25a ust. 1 ustawy Pzp, pełnomocnictw lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej 5. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert.


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:

nie


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:

nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:

nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
nie


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)

Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  10
Kryteria selekcji wykonawców:
Zamawiający zgodnie z art. 51 ust 1 ustawy Pzp, zaprosi do składania ofert Wykonawców w liczbie maksymalnie 10 wykonawców. 1) W przypadku, gdy do Zamawiającego wpłynie większa ilość wniosków niż 10, Zamawiający dokona oceny wniosków zgodnie z poniższymi zasadami: a) Ocenie będą podlegały wnioski Wykonawców, którzy: - zgodnie z treścią oświadczenia o którym mowa w art. 25a ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie wskazanym w załączniku nr 1 do siwz nie podlegają wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu oraz kryteria selekcji. - wraz z wnioskiem złożą ważne dokumenty i oświadczenia o których mowa w rozdziale VIII pkt 2 siwz. - Ocena poziomu spełniania warunków będzie elementem oceny wniosku, służącej do wyboru grupy 10 Wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu - złożenia ofert. Przydział punktów będzie odbywał się według kryterium zdolności technicznej Wykonawcy - na podstawie: wykazu wykonanych przez Wykonawcę usług, zgodnych z opisem warunku dot. zdolności technicznej Wykonawcy. Wykonawca otrzyma 1 punkt za każdą dodatkową wykonaną przez Wykonawcę, ponad usługi wymagane w pkt 1 pkt 1.2 ppkt 3) lit a) niniejszego rozdziału. -Do udziału w postępowaniu zaproszeni zostaną Wykonawcy, którzy uzyskają największą liczbę punktów. W sytuacji, gdyby dwóch lub więcej Wykonawców otrzyma tą samą liczbę punktów, rozstrzygająca będzie suma wartości zrealizowanych usług. Do dalszego udziału w postępowaniu zaproszeni zostaną Wykonawcy, którzy uzyskają kolejno największą liczbę punktów. Zamawiający weźmie do oceny tylko te realizacje, które zostały zakończone i zostały wykonane należycie. Wykonawca przedłoży dowody określających czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze, Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy. 2) W przypadku, gdy do Zamawiającego wpłynie mniejsza ilość wniosków niż10, Zamawiający zaprosi wszystkich wykonawców, którzy: - zgodnie z treścią oświadczenia o którym mowa w art. 25a ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie wskazanym w załączniku nr 1 do siwz nie podlegają wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu oraz kryteria selekcji. - wraz z wnioskiem złożą ważne dokumenty i oświadczenia o których mowa w rozdziale VIII pkt 2 siwz.


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:

Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
nie
Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
nie
Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
nie
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
nie


IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) nie
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:
nie
Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Aukcja wieloetapowa

etap nrczas trwania etapu

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria

KryteriaZnaczenie
Koszt konserwacji60
Koszt zakupu części25
Termin dokonania naprawy10
Marża na zakup części5


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
nie
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji nie
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert: nie
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań: nie
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
nie
Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:

Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:

Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:

Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:

Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:

Licytacja wieloetapowa

etap nrczas trwania etapu

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie

Termin otwarcia licytacji elektronicznej:

Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:


Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:


Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:


Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Istotne postanowienia umowne - Wzór umowy, stanowi załącznik B do niniejszej SIWZ. 2. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy w granicach unormowania zawartego w art. 144 ustawy Pzp. 3. Przewidziane powyżej okoliczności stanowiące podstawę zmian do umowy, stanowią uprawnienie Zamawiającego nie zaś jego obowiązek wprowadzenia takich zmian. 4. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zapisów umownych: a) Zmiana zakresu zamówienia - w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności, których nie można było przewidzieć na etapie przygotowywania siwz (np. zmiana unormowań prawnych, wytycznych, wystąpienia zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie zamówienia w zakresie wskazanym w siwz i umowie nie leży w interesie publicznym). Fakt ten ma być potwierdzony przez stronę występującą w wnioskiem o dokonanie zmian i zaakceptowany przez stronę drugą. b) Zmiana osób przewidzianych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia w przypadku niemożności pełnienia przez nie powierzonych funkcji lub czynności (np. zmiana pracy, rezygnacja, inne zdarzenia losowe, zmiany organizacyjne stron itp.), pod warunkiem, że osoby zmieniające będą zatrudnione na takich samych warunkach lub lepszych (jeśli zmienia się osoba zatrudniona na określonych warunkach np. umowa o pracę w pełnym wymiarze) - zgodnie z wykazem osób złożonym wraz z ofertą i będą posiadały co najmniej takie kwalifikacje, jak osoby zmieniane (co najmniej takie kwalifikacje, jakie określono w stosunku do danej osoby - stanowiska, w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu lub kryterium oceny ofert), a ich zamiana nie będzie prowadziła do zmiany obciążeń (wynagrodzenia). Wykonawca musi przedstawić w tym celu odpowiednie dokumenty wskazujące na zaistnienie danego zdarzenia oraz dokumenty potwierdzające spełnienie warunków zatrudnienia i kwalifikacji pracowników, o których mowa powyżej. c) Strony są uprawnione do żądania zmiany wynagrodzenia w związku z zaistnieniem okoliczności, o których mowa w art. 142 ust. 5 ustawy Pzp, w tym w szczególności: -w przypadku zmian stawki podatku od towarów i usług: podwyższenie lub obniżenie stawki podatku od towarów i usług w okresie realizacji niniejszej umowy stanowi podstawę do zmiany wynagrodzenia brutto Wykonawcy, w odniesieniu do niezrealizowanej części umowy na dzień wejścia w życie zmian w zakresie stawki podatku VAT. Należne kwoty wynagrodzenia Wykonawcy, wynikające z faktur częściowych złożonych przed wejściem zmiany podatku VAT, nie podlegają waloryzacji. - w przypadku zmian wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę oraz zmian zasad podlegania i/lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, w zakresie w jakim zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia, z tym zastrzeżeniem, że: -jeżeli zmiany o których mowa powyżej powodują wzrost kosztów wykonania zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest wykazać kwotę zwiększającą koszt wykonania zamówienia w formie kalkulacji w zestawieniu tabelarycznym z uwzględnieniem zaistniałych zmian, jak również wykazać wpływ zmiany na realizację niniejszej umowy, czasokres występowania wpływu oraz przedstawi dokumenty wykazujące zatrudnienie osób i czasokres zatrudnienia pracowników, których zmiana dotyczy, w ramach realizacji niniejszej umowy, a jeżeli pracownicy ci uczestniczyć będą w jej realizacji nie przez cały okres jej trwania lub w niepełnym wymiarze pracy - odpowiednią kalkulację proporcjonalną (w 2017 r. nie przewiduje się waloryzacji wynagrodzenia z tytułu wzrostu płacy minimalnej), - jeżeli zmiany o których mowa w pkt 5.2. powodują obniżenie kosztów wykonania zamówienia, Wykonawca przedłoży na wezwanie Zamawiającego (w zależności od zakresu wprowadzonych zmian legislacyjnych): ? listę pracowników Wykonawcy oddelegowanych wyłącznie do realizacji niniejszej umowy, a objętych zmianami o których mowa w art. 142 ust. 5 pkt 3 ) ustawy PZP, ? listę płac dotyczącą pracowników wskazanych w tir. 1, z uwzględnieniem wysokości odprowadzanych składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne wraz z odpowiadającym jej wyciągiem z listy płac za okres bezpośrednio poprzedzający wprowadzenie zmian o których mowa w art. 142 ust. 5 pkt 3 ) ustawy PZP, ? zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne, wydane przez właściwą dla miejsca prowadzenia działalności Terenową Jednostkę Organizacyjną ZUS, dotyczące pracowników wskazanych w tir. 1, ? oświadczenia Wykonawcy oraz odpowiadające mu oświadczenia każdego z pracowników o których mowa w tir. 1 w przedmiocie okresu zatrudnienia u Wykonawcy oraz zamiarze kontynuowania zatrudnienia w całym okresie realizacji niniejszej umowy, ? innych, nie ujętych powyżej dokumentów potwierdzających wpływ zmian regulacji ustawowych wskazanych w art. 142 ust. 5 ustawy Pzp na zmianę wysokości wynagrodzenia umownego Wykonawcy. 5. Ustala się, iż nie stanowi zmiany umowy w rozumieniu art. 144 ustawy Pzp: a) zmiana nr rachunku bankowego, b) zmiana danych teleadresowych. Zaistnienie okoliczności, o których mowa w niniejszym punkcie wymaga jedynie niezwłocznego pisemnego zawiadomienia drugiej Strony. 6. Zmiany wymagają zachowania formy pisemnej (aneks) oraz pisemnego wniosku jednej ze Stron o zmianę wraz z uzasadnieniem.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera informacje o charakterze poufnym i zostanie udostępniony Wykonawcom dopuszczonym do udziału w postępowaniu wraz ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia. 1.1 Zamawiający informuje, że wszelkie informacje dotyczące urządzeń, ilości, lokalizacji, systemu działania, organizacji stanowią informacje o charakterze poufnym, a dokumentacja techniczna opatrzona jest klauzulą "POUFNE". Wykonawca musi zachować poufny charakter informacji przekazanych przez zamawiającego w toku postępowania, w szczególności szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, instrukcje bezpieczeństwa przemysłowego i wszelkie dokumenty zawierające wykaz ilościowy lub jakościowy sprzętu i treść istotnych postanowień umowy w zakresie informacji o których powyżej - podstawa art. 8 ust. 2a Ustawy Pzp. 1.2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, instrukcja bezpieczeństwa przemysłowego i załączniki do druku oferty zawierające szczegółowy wykaz ilościowy sprzętu zawiera informacje o charakterze informacji poufnym i zostanie udostępniony Wykonawcom na zasadach określonych w pkt 1.15 i po przedstawieniu dokumentów o których mowa w pkt 1.16 niniejszego rozdziału oraz wysłany do Wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert wraz z zaproszeniem o którym mowa w art. 51 ust. 5 ustawy Pzp. 1.3 Wykonawca ma prawo wystąpić do Zamawiającego z wnioskiem o przesłanie dokumentów o których mowa w pkt 1.5 na każdym etapie postępowania. Wraz z wnioskiem Wykonawca musi przedłożyć ważną koncesję na ochronę osób i mienia, świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego oraz oświadczenie o osobach które będą miały dostęp do przesłanych informacji oraz poświadczenia bezpieczeństwa o klauzuli "POUFNE" lub wyższe i zaświadczenia o przeszkoleniu w zakresie ochrony informacji niejawnych dla tych osób. Przedmiotem podlegającym ochronie przez Wykonawcę są wszelkie informacje niejawne, z którymi może zapoznać się Wykonawca w czasie realizacji przedmiotu umowy, bez względu na ich formę, treść oraz klauzulę tajności. W zakresie niezbędnym do realizacji przedmiotu umowy Wykonawcy mogą zostać udostępnione informacje niejawne o klauzuli nie wyższej niż POUFNE - w szczególności w zakresie opracowania, wytwarzania i przetwarzania materiałów niejawnych związanych z przedmiotem umowy. W celu zapewnienia właściwej ochrony informacji niejawnych dotyczących przedmiotu umowy, Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania wymagań zawartych w ustawie z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. Nr 182, poz. 1228) a także związanych z nią przepisach wykonawczych oraz przestrzegania treści niniejszej instrukcji. Wykonawca realizujący umowę w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki, która wiązać się będzie z dostępem do informacji niejawnych, zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. Nr 182, poz. 1228) zobowiązany jest do potwierdzenia zdolności do ochrony informacji niejawnych tj. przedstawienia świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego I stopnia potwierdzającego zdolność do ochrony informacji niejawnych o klauzuli minimum POUFNE. Materiały niejawne będą udostępniane Wykonawcy w Kancelarii Tajnej WSOWL
Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym
Zabrania się posługiwania wszelkimi nieoznaczonymi informatycznymi nośnikami danych w systemach lub sieciach teleinformatycznych Wykonawcy w ramach porozumienia pomiędzy stronami. W sytuacjach naruszenia przepisów o ochronie informacji niejawnych Pełnomocnik ds. Ochrony Informacji Niejawnych Zamawiającego podejmie działania wynikające z zapisów ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych. Dostęp do informacji i materiałów niejawnych w zakresie niezbędnym do realizacji umowy mogą mieć wyłącznie osoby spełniające wymagania określone w instrukcji bezpieczeństwa przemysłowego.
IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 08/12/2016, godzina: 11:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> język polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane nie
IV.6.6) Informacje dodatkowe:

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.