eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Warszawa › "Ochrona położonych obok siebie budynków przy ul. Mickiewicza 65, kompleksu mieszkaniowego przy ul. Marii Kazimiery 18 - 26 i Marii Kazimiery 1".

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych




Ogłoszenie z dnia 2016-11-24

Ogłoszenie nr 350759 - 2016 z dnia 2016-11-24 r.

Warszawa: "Ochrona położonych obok siebie budynków przy ul. Mickiewicza 65, kompleksu mieszkaniowego przy ul. Marii Kazimiery 18 - 26 i Marii Kazimiery 1".
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

nie


Nazwa projektu lub programu

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

nie


Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

nie


Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej - mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:

I. 1) NAZWA I ADRES: Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Żoliborz, krajowy numer identyfikacyjny 1110433700000, ul. ul. Marii Kazimiery  1, 01-641   Warszawa, woj. mazowieckie, państwo Polska, tel. 22 8335696, e-mail , faks 22 8321835.
Adres strony internetowej (URL): http://www.bip.zgnzoliborz.waw.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):

Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)

tak
http://www.bip.zgnzoliborz.waw.pl


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia

nie


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem

nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie

nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
nie
Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
tak
Inny sposób:
wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przesyła się w formie pisemnej pod rygorem nieważności
Adres:
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Żoliborz ul. Marii Kazimiery 1, 01-641 Warszawa, sekretariat


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: "Ochrona położonych obok siebie budynków przy ul. Mickiewicza 65, kompleksu mieszkaniowego przy ul. Marii Kazimiery 18 - 26 i Marii Kazimiery 1".
Numer referencyjny: 10/2016
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

nie


II.2) Rodzaj zamówienia: usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:

Nie



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: "Ochrona położonych obok siebie budynków przy ul. Mickiewicza 65, kompleksu mieszkaniowego przy ul. Marii Kazimiery 18 - 26 i Marii Kazimiery 1". Przedmiot zamówienia szczegółowo określa opis przedmiotu zamówienia załącznik nr 1 do opisu warunków uczestnictwa w licytacji elektronicznej.

II.5) Główny kod CPV: 79.71.00.00 - Usługi ochroniarskie

II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:


(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów - szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: nie
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:

data rozpoczęcia: 05/01/2017 data zakończenia: 03/01/2018


II.9) Informacje dodatkowe: Zasady przygotowania wniosku o dopuszczeni do udziału w licytacji elektronicznej. 1)Treść wniosku o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej wraz z pozostałymi załącznikami można pobrać ze strony internetowej zamawiającego http://www.bip.zgnzoliborz.waw.pl. 2)Wykonawca ma prawo złożyć tylko jeden wniosek o dopuszczenie w licytacji. Złożenie większej liczby wniosków, spowoduje odrzucenie wszystkich wniosków złożonych przez danego Wykonawcę. 3) Wniosek oraz wszelkie dokumenty wymagane w niniejszym Opisie muszą spełniać następujące wymogi: a) wniosek musi zostać sporządzony w języku polskim z zachowaniem formy pisemnej na maszynie do pisania, komputerze, ręcznie długopisem czytelnym pismem. b) formularz wniosku i wszystkie załączane dokumenty sporządzone przez Wykonawcę (również te złożone na załączonych do Opisu wzorach) muszą być podpisane; za podpisanie uznaje się własnoręczny podpis z pieczątką imienną przez osobę(-y) upoważnioną(-e) do reprezentowania zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy określoną w dokumencie rejestrowym lub innym dokumencie, właściwym dla formy organizacyjnej, c) w przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik do wniosku musi być załączone pełnomocnictwo, określające jego zakres i podpisane przez osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale lub notarialnie poświadczonej kopii, d) pozostałe oświadczenia i dokumenty muszą być oryginałami lub kserokopiami poświadczonymi na każdej stronie za zgodność z oryginałem przez właściwą osobę(-y), oraz muszą być one sporządzone w języku polskim, chyba że Opis stanowi inaczej, e) poprawki lub zmiany (również przy użyciu korektora) we wniosku, powinny być parafowane własnoręcznie przez osobę (-y) podpisującą(-e) wniosek, f) dokumenty składające się na wniosek muszą być sporządzone wg wzorów i wymogów Zamawiającego, g) dokumenty sporządzone w języku obcym, muszą być składane wraz z ich tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę,

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU

III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: posiadają zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony budynków mieszkalnych w tym: posiadają koncesje MSWiA na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie określonym w art.3 ust. 1 i 2 ustawy o ochronie osób i mienia
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: 1) posiadają doświadczenie w wykonywaniu usług ochrony osób i mienia, co najmniej 3 usług o wartości nie mniejszej niż 200.000,00 (każda), trwającymi przez okres co najmniej 12 miesięcy Wykonawca może wykazać się realizacją zamówień z okresu ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie; 2) posiadają własną stację monitorowania; W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunki określone powyżej mogą zostać spełnione łącznie przez wykonawców. 3. Wykonawcy polegający na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów 1) Wykonawca w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu może polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych. 2) Wykonawca, który polega na zdolnościach innych podmiotów, musi udowodnić zamawiającemu, że realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia. 3) W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy mogą polegać na zdolnościach innych podmiotów, jeśli podmioty te zrealizują roboty budowlane, do realizacji których te zdolności są wymagane.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: nie
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA

III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp nie

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI

Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

1W przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp, przedstawia: 1) informację o tych podmiotach w oświadczeniu, o jakim mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a-b; 2) dokumenty określające w szczególności: a) zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu, b) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia publicznego, c) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego, d) czy podmiot, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane, których wskazane zdolności dotyczą; 3) informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy Pzp; 4) zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że podmiot nie zalega z opłacaniem podatków, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub inny dokument potwierdzający, że podmiot zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu; 5) zaświadczenie właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo inny dokument potwierdzający, że podmiot nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub inny dokument potwierdzający, że podmiot zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu; 6) odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp; 7) oświadczenie podmiotu o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne albo - w przypadku wydania takiego wyroku lub decyzji - dokumenty potwierdzające dokonanie płatności tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami lub zawarcie wiążącego porozumienia w sprawie spłat tych należności; 8) oświadczenie podmiotu o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne; 9) oświadczenie podmiotu o niezaleganiu z opłacaniem podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2016 r. poz.716). 2 Forma dokumentów 1) Dokumenty wymienione w ust. 1 pkt 1 oraz oświadczenia, dotyczące wykonawcy, podmiotu, na którego zdolnościach lub sytuacji wykonawca polega na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp lub podwykonawców, składane są w oryginale. 2) Pozostałe dokumenty składane są w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem. 3) Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo podwykonawca, w zakresie dokumentów, które każdego z nich dotyczą. 4) Poświadczenie za zgodność z oryginałem następuje w formie pisemnej lub w formie elektronicznej.

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP

III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
a) zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony budynków mieszkalnych w tym: posiadać koncesje MSWiA na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie określonym w art.3 ust. 1 i 2 ustawy o ochronie osób i mienia b) wykaz usług ochrony osób i mienia wykonanych w z okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, daty wykonania, i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane (wzór stanowi załącznik nr 4 do Opisu), z załączeniem dowodów określających czy te usługi te zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów oświadczenie wykonawcy w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające należyte wykonanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. c) oświadczenie o posiadaniu własnej stacji monitorowania.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:

III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)

w przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik do wniosku musi być załączone pełnomocnictwo, określające jego zakres i podpisane przez osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale lub notarialnie poświadczonej kopii,

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: licytacja elektroniczna
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:

nie


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:

nie


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:

nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:

nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
nie


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)

Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:

Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
nie
Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
nie
Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
nie
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
nie


IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) nie
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:
nie
Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Aukcja wieloetapowa

etap nrczas trwania etapu

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria

KryteriaZnaczenie
cena100


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
nie
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji nie
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert: nie
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań: nie
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
nie
Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:

http://aukcje.um.warszawa.pl

Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:

http://www.bip.zgnzoliborz.waw.pl

Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:

1. Wykonawca, pobiera ze strony wskazanej w ogłoszeniu http://www.bip.zgnzoliborz.waw.pl opis warunków uczestnictwa w licytacji elektronicznej wraz z załącznikami. Następnie w przypadku zainteresowania udziałem w licytacji elektronicznej, składa wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Złożenie wniosku jednocześnie oznacza akceptację warunków licytacji i postanowień umowy. Zamawiający przekazuje zakwalifikowanym Wykonawcą zaproszenie do udziału w licytacji elektronicznej. Zaproszenie zostanie przekazane drogą elektroniczną na adres wskazany we wniosku o dopuszczenie do udziału w licytacji. Treść zaproszenia zawierać będzie adres strony internetowej, na której odbywać się będzie licytacja elektroniczna oraz parametry licytacji elektronicznej takie jak: data i godzina otwarcia, czas trwania i warunki zamknięcia licytacji, wartość postąpienia minimalnego Operator platformy aukcyjnej przekazuje zakwalifikowanym przez Zamawiającego Wykonawcą informację o sposobie rejestracji na platformie aukcyjnej. Loginem do platformy aukcyjnej jest adres mailowy wskazany we wniosku o dopuszczenie do udziału w licytacji, natomiast hasło przypisane do konkretnego loginu Wykonawcy otrzymują w oddzielnym mailu. Jednorazowe hasła dostępu otrzymują wyłącznie nowi użytkownicy platformy aukcyjnej. Po ich otrzymaniu użytkownicy proszeni są o zalogowanie się do platformy aukcyjnej przed rzeczywistą licytacją w celu zmiany hasła jednorazowego. Każdy użytkownik, który w przeszłości logował się do platformy aukcyjnej m. st. Warszawy na adres mailowy (login) wskazany we wniosku o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej, proszony jest o sprawdzenie przed rzeczywistą licytacją ważności ustanowionego przez siebie hasła. O ewentualnych problemach z rejestracją należy niezwłocznie powiadomić osobę upoważnioną do kontaktu z Wykonawcami, której dane kontaktowe przekazane zostaną w zaproszeniu do składania ofert w licytacji elektrycznej Wykonawcy chcący wziąć udział w aukcji elektronicznej muszą się zalogować na platformie aukcyjnej za pomocą danych uwierzytelniających przekazanych przez operatora platformy aukcyjnej Wykonawcom, którym Zamawiający przekazał zaproszenie do udziału w aukcji elektronicznej. Warunkiem wzięcia udziału w aukcji elektronicznej jest dysponowanie bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu. Komputer użytkownika powinien spełniać następujące wymagania: - posiadać zainstalowany system operacyjny wspierany przez producenta tego systemu (Windows 7/Windows 8/Windows 10 bądź nowszy), - być wyposażony w procesor taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz i posiadać co najmniej 1 GB pamięci RAM (są to wymagania jakie powinien spełnić komputer z systemem Windows 7), - posiadać zainstalowaną przeglądarkę internetową wspieraną przez jej producenta: Microsoft Internet Explorer w wersji co najmniej IE10 albo Mozilla Firefox, - posiadać połączenie z siecią Internet o przepustowości nie mniejszej niż 128 kb/s .

Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:

W trakcie licytacji Wykonawca podaje cenę brutto (z VAT) za wykonanie całego zamówienia. W toku licytacji elektronicznej Zamawiający na bieżąco przekazuje wszystkim wykonawcom informacje o pozycji składanych przez nich ofert, liczbie wykonawców biorących udział w licytacji, także o cenach złożonych przez nich ofert, z tym, że do momentu zamknięcia licytacji elektronicznej nie ujawnia informacji umożliwiających identyfikację Wykonawców. Cena ofertowa winna obejmować wszystkie koszty i składniki wraz z narzutami, niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia w zakresie objętym Opisem Warunków Uczestnictwa w Licytacji oraz w projekcie umowy. Zamawiający nie zapewnia zwolnienia Wykonawcy z żadnych podatków, opłat, ani nie będzie zwracał żadnych kar należnych z jakiegokolwiek tytułu, cen transportu, czynności, usług, świadczeń, opłat, ceł, podatków itp., których nie przewidziano w Opisie. Ryzyko konieczności wykonania wszelkich prac towarzyszących, mogących pojawić się w trakcie realizacji zamówienia, ryzyko związane ze zmianami kursów walut, ceł itp., obciąża Wykonawcę i należy uwzględnić je w ofercie. Zaproponowana przez niego cena będzie stała w czasie objętym umową. Zapłata nastąpi zgodnie z warunkami umowy W toku licytacji elektronicznej Zamawiający na bieżąco przekazuje wszystkim Wykonawcom informacje o pozycji składanych przez nich ofert, liczbie Wykonawców biorących udział w licytacji, a także o cenach złożonych przez nich ofert, z tym, że do momentu zamknięcia licytacji elektronicznej nie ujawnia informacji umożliwiających identyfikację Wykonawców Zamawiający przewiduje otwarcie licytacji elektronicznej w dniu 16.12.2016 o godzinie 12.00 Zamawiający ustala czas trwania licytacji na 15 minut Ostateczny termin otwarcia licytacji Zamawiający poda w zaproszeniu do udziału w licytacji elektronicznej. Zamawiający zamyka licytację, gdy w podstawowym czasie nie zostanie złożona żadna oferta lub, gdy w ciągu 3 minut od złożenia oferty przez jednego z Wykonawców nie zostanie złożona żadna inna oferta, jednakże nie wcześniej niż po upływie 15 minut od otwarcia licytacji. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany terminu licytacji oraz powyższych parametrów licytacji. O zmianach zostaną niezwłocznie poinformowani wszyscy zaproszeni Wykonawcy. Zamawiający podpisze umowę, po zatwierdzeniu wyników licytacji z tym Wykonawcą, który w chwili zamykania licytacji elektronicznej zaproponował najniższą cenę realizacji przedmiotowego zamówienia Minimalna wysokość postąpień 2.000,00 zł

Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:

Licytacja jednoetapowa
Czas trwania: 15 minut
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: 02/12/2016 godzina: 09:00
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:

16/12/2016

Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Zamawiający przewiduje otwarcie licytacji 16.12.2016 roku godzina 12.00. Zamawiający przewiduje zamknięcie licytacji elektronicznej w dniu 16.12.2016 r. o godzinie 12:15


Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Załącznik nr 5 wzór umowy do Opisu Warunków Uczestnictwa w Licytacji Umowa nr ........................... zawarta w dniu .......................... w Warszawie pomiędzy: Miastem Stołecznym Warszawa , z siedzibą: pl. Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa, NIP 5252248481, Regon 015259640, reprezentowanym przez Prezydenta m.st. Warszawy, w imieniu, którego działa na podstawie, , pełnomocnictwa Nr ............................. z dnia ............. r. .......................... - Dyrektor Zakładu Gospodarowania nieruchomościami w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy, ul. Marii Kazimiery 1, 01-641 Warszawa, zwanym dalej "Zamawiającym" a: ............................................................................................................................................................ .......................................................................................................................................................... posiadającym NIP ................................ Regon .............................. zwanym w dalszym tekście Wykonawcą Koncesja na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony mienia i osób Nr .................. z dnia ............... r. W rezultacie dokonania przez Zamawiającego wyboru oferty Wykonawcy w trybie licytacji elektronicznej zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych Dz. U. z 2015, poz. 2164, z póź. zm.) o została zawarta umowa o następującej treści: § 1 PRZEDMIOT UMOWY 1. Zamawiający zleca, a wykonawca przyjmuje do wykonania codzienną całodobową "Ochronę położonych obok siebie budynków przy ul. Mickiewicza 65, kompleksu mieszkaniowego przy ul. Marii Kazimiery 18 - 26 i Marii Kazimiery 1". 2. Zamawiający oświadcza, że zobowiązuje się dołożyć najwyższej profesjonalnej staranności przy wykonywaniu czynności objętych niniejszą umową. 3. Strony niniejszej umowy zobowiązują się do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji uzyskanych w czasie jej trwania, jak i po jej zakończeniu, a dotyczących przedmiotu umowy. 4. Wszelkie dokumenty dotyczące wykonania umowy (za wyjątkiem dokumentów finansowych) mają charakter poufny, w szczególności ścisłą tajemnicą objęte są dokumenty zawierające informacje o systemie monitorowania i zabezpieczeń. § 2 ZAKRES, OSOBY ODPOWIEDZLANE ZA REALIZACJĘ 1. Zakres rzeczowy umowy obejmuje: 1) działania prewencyjne - stała, widoczna obecność w obiekcie i jego bezpośrednim otoczeniu, 2) działania obserwacyjne - fizycznie i poprzez systemy wizyjne elektroniczny nadzór nad obiektem, 3) działania interwencyjne - podejmowanie natychmiastowych, zdecydowanych działań adekwatnych do stopnia zagrożenia. 4) ogólny dozór budynków mieszkalnych 5) obsługę zainstalowanego w obiekcie systemu monitorowania sygnalizacji pożaru w sposób zgodny z wymogami użytkownika. 6) szczegółowy zakres obowiązków (przedmiot zamówienia) Wykonawcy zawiera załącznik Nr1 do umowy stanowiący jej integralna część. 2. Do kierowania nadzorowania i kontaktów w zakresie realizacji usługi wynikającej z niniejszej umowy upoważnieni są: ze strony Zamawiającego p. .................................... ze strony Wykonawcy ....................................... 3. Czynności dodatkowe mogą być wykonywane wyłącznie na podstawie protokółu uzgodnień podpisanego przez strony umowy. Za czynności dodatkowe Wykonawcy przysługuje odrębne wynagrodzenie. 4. Wykonawca na własny koszt i we własnym zakresie wyposaży nieruchomości przy ul. Marii Kazimiery 18,20,22,24,26 i Mickiewicza 65 w elektroniczny system punktów kontroli. Raporty z pracy systemu będą przekazywane Zamawiającemu (cykl przekazywania zostanie ustalony pomiędzy stronami po zainstalowaniu przedmiotowego systemu). § 3 OBOWIĄZKI WYKONAWCY 1. Pracownicy ochrony zobowiązani są do zachowania w tajemnicy wszystkich informacji i faktów, z którymi zapoznali się w związku z wykonywaną pracą: usługą. 2. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody wyrządzone w wyniku kradzieży, włamania, celowego działania pracowników Wykonawcy lub nienależytego wykonania umowy przez Wykonawcę, oraz szczególnie za szkody powstałe w wyniku niedbalstwa oraz wyrządzone wobec osób trzecich przez Wykonawcę w trakcie realizacji niniejszej umowy. 3. W razie zagrożenia dla mienia w chronionych obiektach Wykonawca zobowiązany jest podjąć czynności zmierzające do zapobieżenia powstania szkody, a w razie jej zaistnienia do ograniczenia jej rozmiarów oraz do natychmiastowego powiadomienia przedstawicieli Zamawiającego, Policji, Straży Pożarnej i innych służb. 4. Wykonawca zobowiązuje się posiadać aktualną polisę ubezpieczeniową w zakresie odpowiedzialności cywilnej, w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej. § 4 OBOWIĄZKI ZAMAWIAJĄCEGO Zamawiający zapewni dostęp do pomieszczeń objętych ochroną, a także przekaże wszelkie niezbędne informacje o okolicznościach mogących mieć wpływ na stan bezpieczeństwa chronionego kompleksu budynków. § 5 ZABEZPIECZENIE NALEŻYTEGO WYKONANIA UWY 1. Wykonawca (najpóźniej w dniu podpisania umowy) wnosi zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 5% całkowitego wynagrodzenia brutto tj. ............ zł, (sł. zł.: ............................................................................................../100), w formie ................................. 2. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy służy do pokrycia wszelkich roszczeń wynikających z niewykonania lub nienależytego wykonania umowy, a także z tytułu rękojmi i gwarancji, w tym potrącania kar umownych. 3. Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w pieniądzu, Zamawiający przechowuje je na oprocentowanym rachunku bankowym. Zamawiający zwraca zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy Wykonawcy. 4. Okres obowiązywania gwarancji bankowych lub ubezpieczeniowych powinien być zgodny z terminem określonym §. Brak wymaganego zabezpieczenia może być wystarczającym powodem do odstąpienia od umowy z winy Wykonawcy na warunkach § 9 ust. 1. 5. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy zostanie zwrócone na wniosek Wykonawcy w ciągu 30 dni od dnia uznania należytego wykonania usługi, zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych. § 6 WYNAGRODZENIE 1. Za przedmiot umowy Zamawiający ustala się wynagrodzenie za faktycznie wykonaną usługę ochrony w wysokości ................... zł. netto, plus 23%VAT .................zł., wynagrodzenie brutto w wysokości ................................ zł. (sł. .................... zł.). 2. Wynagrodzenie będzie płatne miesięcznie według stawki tj. ..... zł. netto, plus 23% VAT ...... zł., ........ zł. brutto za jedną roboczo-godzinę za faktyczną ilość godzin pełnienia ochrony w danym miesiącu. 3. Cena określona przez Wykonawcę obowiązywać będzie w wysokości niezmiennej przez cały czas trwania umowy bez względu na ewentualny wzrost kosztów wykonawstwa. § 7 PŁATNOŚCI 1. Wykonawca wystawiać będzie miesięczne faktury VAT za wykonaną usługę. ( 3 szt) na każdy budynek oddzielnie uprawnionemu pracownikowi Zamawiającego. 2. Jeżeli faktura będzie zawierała płatność na rzecz Podwykonawców Wykonawca przedłoży w ciągu 14 dni od daty złożenia faktury Zamawiającemu dowodu zapłaty przez Wykonawcę wymaganego wynagrodzenia Podwykonawcy i dalszemu Podwykonawcy potwierdzające rozliczenie się Wykonawcy z Podwykonawcą w zakresie wszelkich zobowiązań wynikających z udziału Podwykonawcy w realizacji usługi w zakresie objętym fakturą. Za dowód zapłaty należy rozumieć potwierdzoną za zgodność oryginałem kopię przelewu płatności na konto Podwykonawcy lub dalszego Podwykonawcy. 3. Faktura, o której mowa w ust. 1 zapłacona będzie przez Zamawiającego w ciągu 21 dni licząc od daty jej doręczenia wraz z dokumentami rozliczeniowymi, o ile w ciągu 7 dni po przyjęciu Zamawiający nie wniesie zastrzeżeń. 4. W przypadku nierozliczenia się Wykonawcy z Podwykonawcami za wykonane przez nich usługi w terminie do 14 dni od daty przekazania Zamawiającemu faktury, Zamawiający zmniejszy wartość wynagrodzenia Wykonawcy o kwotę wynagrodzenia należnego podwykonawcom, które może zostać im wypłacone po przedłożeniu przez nich Zamawiającemu stosownych faktur. Bezpośrednia zapłata obejmuje wyłącznie należne wynagrodzenie, bez odsetek należnych Podwykonawcy. 5. Przed dokonaniem bezpośredniej zapłaty, Zamawiający umożliwi Wykonawcy zgłoszenie pisemnych uwag dotyczących zasadności bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy, w terminie 7 dni od dnia doręczenia tej informacji Wykonawcy. 6. Zamawiający dokonuje bezpośredniej zapłaty wymagalnego wynagrodzenia przysługującego Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy, którzy zawarli zaakceptowane przez Zamawiającego umowy o podwykonawstwo, których przedmiotem są roboty budowlane, w przypadku uchylenia się (po bezskutecznym dwukrotnym wezwaniu przez Zamawiającego do przedstawienia dowodów zapłaty) od obowiązku zapłaty odpowiednio przez Wykonawcę lub Podwykonawcę zamówienia na roboty budowlane. Wynagrodzenie, o którym mowa, dotyczy wyłącznie należności powstałych po zaakceptowaniu przez Zamawiającego umowy o podwykonawstwo 7. W przypadku zgłoszenia uwag, o których mowa w ust. 5, w terminie wskazanym przez Zamawiającego, Zamawiający może: 1) nie dokonać bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy, jeżeli Wykonawca wykaże niezasadność takiej zapłaty 2) złożyć do depozytu sądowego kwotę potrzebną na pokrycie wynagrodzenia Podwykonawcy lub dalszego Podwykonawcy, w przypadku istnienia zasadniczej wątpliwości co do wysokości należnej zapłaty lub podmiotu, któremu płatność się należy, 3) dokonać bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy, jeżeli Podwykonawca lub dalszy Podwykonawca wykaże zasadność takiej zapłaty. 8. W przypadku dokonania bezpośredniej zapłaty Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy, o których mowa w ust. 6, Zamawiający potrąca kwotę wypłaconego wynagrodzenia z wynagrodzenia należnego Wykonawcy. 9. Terminem zapłaty jest data obciążenia rachunku bankowego Zamawiającego. 10. Konto bankowe Wykonawcy ................................................................................................. 11. Fakturę należy wystawić na: 1) nabywca - Miasto Stołeczne Warszawa, pl. Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa, NIP 5252248481, 2) płatnik i odbiorca - Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy, ul. Marii Kazimiery 1, 01-641 Warszawa. § 8 PODWYKONAWCY Wykonawca zobowiązuje się wykonać siłami własnymi cały zakres umowy stanowiący przedmiotu zamówienia. (W przypadku wskazania przez Wykonawcę w ofercie, że zamierza powierzyć część zamówienia podwykonawcom zastosowanie mają poniższe zapisy) 1. W celu należytego wykonania Zamówienia Wykonawca powierza część usługi do wykonania podwykonawcom. Powierzenie prac podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy od odpowiedzialności i zobowiązań wynikających z warunków niniejszej umowy. 2. Wykonawca oświadcza, że podwykonawcom zostanie powierzony następujący zakres prac: ................................................................................................................................................. 3. Wykonawca musi zawrzeć z Podwykonawcami, stosowne umowy w formie pisemnej pod rygorem nieważności. Wykonawca będzie zobowiązany do uzyskania uprzedniej zgody Zamawiającego w następującym trybie: 1) przedstawi Zamawiającemu projekt umowy z Podwykonawcą, dotyczący usług przewidzia-nych do powierzenia podwykonawcy określający: a) zakres usług powierzony Podwykonawcy, b) kwotę wynagrodzenia - kwota ta nie może być wyższa, niż wartość tego zakresu usługi należnego Wykonawcy za wykonanie tych samych usług, . c) termin wykonania usług objętych umową musi być zgodny z niniejszą umową d) termin zapłaty wynagrodzenia dla Podwykonawcy lub dalszego Podwykonawcy, przewidziany w umowie o podwykonawstwo, nie może być dłuższy niż 14 dni od dnia doręczenia Wykonawcy, Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzającego wykonanie zleconej Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy roboty budowlanej. 2) w terminie do 14 dni od dnia przedstawienia projektu umowy Wykonawcy z Podwykonaw-cą, Zamawiający udzieli na piśmie zgody na zawarcie umowy albo - podając uzasadnienie - zgłosi sprzeciw lub zastrzeżenia do projektu umowy, 3) zgłoszenie w powyższym terminie sprzeciwu lub zastrzeżeń przez Zamawiającego do projek-tu umowy będzie równoznaczne z odmową udzielenia zgody, 4) w przypadku odmowy określonej w pkt. 3, Wykonawca ponownie przedstawi projekt umo-wy z podwykonawcą w powyższym trybie, uwzględniający zastrzeżenia i uwagi zgłoszone przez Zamawiającego. 4. Umowa z Podwykonawcą będzie uważana za zatwierdzoną przez Zamawiającego, jeśli w terminie 14 dni od dnia przedstawienia jej projektu wraz z wnioskiem o zatwierdzenie, Zamawiający nie zgłosi pisemnego sprzeciwu lub zastrzeżeń do umowy. 5. Powyższy tryb udzielenia zgody na zawarcie umowy o podwykonawstwo będzie mieć zastosowanie do wszelkich zmian, uzupełnień oraz aneksów do umów z Podwykonawcami. 6. Wykonawca jest zobowiązany przedstawić Zamawiającemu poświadczoną za zgodność z oryginałem umowę o podwykonawstwo w terminie 7 dni od dnia jej zawarcia jak również zmiany do tej umowy. 7. Umowa pomiędzy Podwykonawcą a dalszym Podwykonawcą musi zawierać zapisy określone w ust.3 niniejszego paragrafu. załącznikiem do umowy jest zgoda Wykonawcy na zawarcie umowy o dalsze podwykonawstwo. 8. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za zawarcie umowy z podwykonawcami bez wymaganej zgody Zamawiającego, zaś skutki z tego wynikające, będą obciążały wyłącznie Wykonawcę. 9. Wykonawca na żądanie Zamawiającego zobowiązuje się udzielić wszelkich informacji dotyczących Podwykonawców. 10. Niezależnie od obowiązków wymienionych w poprzednich postanowieniach umowy, Wykonawca przyjmuje na siebie pełnienie funkcji koordynacyjnych w stosunku do wykonywanych usług przez Podwykonawców . § 9 KARY UMOWNE, ODSZKODOWANIE 1. Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 20% wartości umowy brutto w przypadku odstąpienia od niniejszej umowy z winy Wykonawcy. 2. Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 3% wartości umowy brutto za każdorazowy przypadek nienależytego wykonania umowy. 3. Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 500 zł. (Zamawiający wystawi fakturę) wartości umowy brutto za każdorazowy przypadek braku ujęcia zdarzeń na nieruchomościach w sprawozdaniu (załącznik nr 1 do opisu przedmiotu zamówienia) zgodnie z zakresem obowiązków dotyczącym ochrony budynków mieszkalnych. 4. Niezależnie od powyższych kar umownych Wykonawca zobowiązuje się do naprawienia szkód wynikających z braku reakcji agentów ochrony na zdarzenia, których skutkiem było poniesienie szkody przez Zamawiającego. 5. Przez nienależyte wykonanie umowy rozumie się wszelkie naruszenia prawa i postanowień niniejszej umowy, a zwłaszcza zaniedbania powstałe przy realizacji umowy ze strony Wykonawcy, które spowodują straty w ochranianym mieniu lub substancji budynku, a w szczególności zaniedbanie lub zaniechanie podjęcia działań mających na celu ochronę mienia Zamawiającego przed kradzieżą lub zniszczeniem, nie podjęcie stosownych działań mających na celu zmniejszenie do minimum powstałych szkód bądź też niewłaściwe zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz nie powiadomienie stosownych służb o wystąpieniu zagrożenia lub szkody. § 10 TERMIN REALIZACJI Umowa zostaje zawarta na okres od dnia 05.01.2017 r. do dnia 03.01.2018 r. §11 WARUNKI ODSTĄPIENIA OD UMOWY 1. W razie wystąpienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, Zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o powyższych okolicznościach. W takim wypadku Wykonawca może żądać jedynie wynagrodzenia należytego mu z tytułu wykonania części umowy. 2. W razie utraty przez Wykonawcę koncesji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony i mienia umowa niniejsza wygasa z mocy prawa, co rodzi skutki przewidziane w przypadku odstąpienia Wykonawcy od umowy z jego winy, określone w § 9 niniejszej umowy. 3. Nienależyte wykonanie umowy przez Wykonawcę przez 2 doby stanowić będzie podstawę do odstąpienia przez Zamawiającego od niniejszej umowy i zobowiązania Wykonawcy do zapłacenia kary umownej, której mowa w ust.1. § 12 DYSPONOWANIE ZASOBAMI INNYCH PODMIOTÓW NIEZBĘDNYMI DO WYKONANIA PRZEDMIOTU UMOWY 1. Zgodnie ze złożoną ofertą, przy wykonywaniu przedmiotu umowy, Wykonawca będzie/nie będzie polegał na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, określonych w pisemnym zobowiązaniu tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych, zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu przedmiotu umowy, stanowiącym, załącznik do niniejszej umowy. 2. W przypadku zmiany albo rezygnacji z podwykonawcy, na którego zasoby Wykonawca powołał się na zasadach określonych w art. 22a ust. 1, ustawy Prawo zamówień publicznych, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. 3. W przypadku zmiany albo rezygnacji z podwykonawcy, na którego zasoby Wykonawca powołał się na zasadach określonych w art. 22a ust. 1, ustawy Prawo zamówień publicznych, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. § 13 KLAUZULE SPOŁECZNE 1. Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje klauzulę społeczną na podstawie art. 29 ust. 3a ustawy - Prawa zamówień publicznych. 2. Wykonawca lub Podwykonawca w celu realizacji zamówienia zobowiązuje się zatrudnić na podstawie umowy o pracę trzech pracowników w wymiarze 1 etatu bezpośrednio realizującego prace na terenie budowy jeden w zakresie ogólnobudowlanym, jeden w zakresie robót elektrycznych i jeden w zakresie robót sanitarnych. 3. Wykonawca w dniu podpisania umowy i na każde żądanie w trakcie jej realizacji przedstawi Zamawiającemu dokumenty potwierdzające zatrudnienie osób, o których mowa w ust. 2. Wykonawca powinien uzyskać od zatrudnionych pracowników, o których mowa w ust. 2 zgodę na dostęp do danych osobowych przez Zamawiającego w celu prawidłowej realizacji umowy. 4. W przypadku niezatrudnienia przy realizacji zamówienia wymaganej przez Zamawiającego liczby osób na umowę o pracę lub nieprzedstawienia Zamawiającemu na jego żądanie umów o prace dokumentujących świadczenie pracy, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 0,5%. Kara będzie naliczana za każdy dzień, w którym Wykonawca nie wypełnił zobowiązania. 5. Zamawiający dopuszcza zmiany osób podlegających zatrudnieniu zgodnie z wymogami określonymi w ust. 1. Zmiany te nie stanowią zmian umowy, ale należy zgłosić je Zamawiającemu i przedstawić nowe umowy dotyczące zatrudnienia. § 14 POSTANOWIENIA DODATKOWE 1. Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności. 2. Wszelkie spory podczas realizacji umowy lub z nią związane będą rozstrzyganie w drodze polubownych uzgodnień. 3. W przypadku braku takich uzgodnień spory będą rozstrzygane przed Sądem właściwym dla siedziby Zamawiającego. 4. Strony umowy zobowiązują się do niezwłocznego powiadomienia o każdej zmianie adresu lub numeru telefonu. 5. W przypadku nie zrealizowania zobowiązania wskazanego w ust. 4, pisma dostarczone pod adres wskazany w niniejszej umowie uważa się za skutecznie doręczone. 6. W przypadku braku takich uzgodnień spory będą rozstrzygane przed Sądem właściwym dla siedziby Zamawiającego. 7. Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, w tym 1 egzemplarz dla Zamawiającego, 1 egzemplarz dla Wykonawcy. WYKONAWCA ZAMAWIAJĄCY


Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

1.Wykonawca, który wygra licytację będzie zobowiązany do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % całkowitej ceny brutto podanej w ofercie. 2.Zabezpieczenie należytego wykonania umowy służy do pokrycia wszelkich roszczeń wynikających z niewykonania lub nienależytego wykonania umowy, a także z tytułu rękojmi i gwarancji, w tym potrącania kar umownych. 3.Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w pieniądzu, Zamawiający przechowuje je na oprocentowanym rachunku bankowym. Zamawiający zwraca zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy Wykonawcy. 4.Okres obowiązywania gwarancji bankowych lub ubezpieczeniowych powinien być zgodny z terminem określonym §. Brak wymaganego zabezpieczenia może być wystarczającym powodem do odstąpienia od umowy z winy Wykonawcy na warunkach § 9 ust. 1. 5.Zabezpieczenie należytego wykonania umowy zostanie zwrócone na wniosek Wykonawcy w ciągu 30 dni od dnia uznania należytego wykonania usługi, zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych. 6.W przypadku zabezpieczenia należytego wykonania umowy wnoszonego: a)w pieniądzu - za termin wniesienia przyjmuje się chwilę uznania kwoty zabezpieczenia na podanym wyżej rachunku bankowym; b)w formie gwarancji lub poręczenia - dokument w swej treści musi zawierać deklarację o nieodwołalnej i bezwarunkowej zapłacie wymaganej kwoty zabezpieczenia na pierwsze pisemne wezwanie zamawiającego (beneficjenta) w związku z niespełnieniem przez wykonawcę zobowiązań wynikających z zawartej umowy oraz obejmować okres wskazany we wzorze umowy. 7. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach: a)pieniądzu - wpłata przelewem na rachunek bankowy: b)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym, c)gwarancjach bankowych, d)gwarancjach ubezpieczeniowych, e)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.


Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: nie
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 02/12/2016, godzina: 09:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
IV.6.3) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane nie
IV.6.6) Informacje dodatkowe:
W związku z zastosowaniem klauzul społecznej art. 29 ust. 3a ustawy Pzp Wykonawca zobowiązany jest do zatrudnienia na podstawie umowy o pracę w wymiarze co najmniej 1/2 etatu 2 kwalifikowanych pracowników ochrony wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia Zamawiający wymaga w dniu podpisania umowy i na każde żądanie w trakcie jej realizacji przedstawienia Zamawiającemu dokumentów potwierdzających zatrudnienie w/w pracowników ochrony. Wykonawca ma obowiązek informowania Zamawiającego o każdej zmianie w zatrudnieniu w/w pracowników ochrony, Zamawiający zastrzega sobie prawo naliczenia kar umownych w przypadku niezatrudnienia przy realizacji zamówienia wymaganej przez Zamawiającego liczby osób na umowę o pracę lub nieprzedstawienia Zamawiającemu na jego żądanie dokumentów potwierdzających zatrudnienie. Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 0,5% całkowitej wartości wynagrodzenia brutto określonego w umowie na realizację. Kara będzie naliczana za każdy dzień, w którym Wykonawca nie wypełnił zobowiązania. Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od umowy z przyczyn leżących po stronie wykonawcy w przypadku niezatrudnienia w/w pracowników na podstawie umowy o pracę

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.