eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Warszawa › Usługa ochrony fizycznej mienia i osób Oddziału Morskiego IMGW - PIB w budynkach Gdyni i Słupska.

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych


Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2015-12-09

Warszawa: Usługa ochrony fizycznej mienia i osób Oddziału Morskiego IMGW - PIB w budynkach Gdyni i Słupska.
Numer ogłoszenia: 335934 - 2015; data zamieszczenia: 09.12.2015
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy:

V zamówienia publicznego
zawarcia umowy ramowej
ustanowienia dynamicznego systemu zakupów (DSZ)

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy , ul. Podleśna 61, 01-673 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 22 5694230, 5694416, 5694263, faks 22 5694415.

  • Adres strony internetowej zamawiającego: www.imgw.pl
  • Adres strony internetowej, pod którym dostępne są informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów: www.imgw.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny: Państwowy Instytut Badawczy.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Usługa ochrony fizycznej mienia i osób Oddziału Morskiego IMGW - PIB w budynkach Gdyni i Słupska..

II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.

II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Opis przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest zapewnienie całodobowej, bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia w obiektach Oddziału Morskiego IMGW - PIB wraz z przyległymi do nich terenami, zlokalizowanych w Gdyni przy ul. Waszyngtona 42 oraz w Słupsku przy ul. Młyńskiej 1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: - Załącznik nr 1 dla części zamówienia nr 1 dotyczący ochrony w Gdyni; - Załącznik nr 1A dla części zamówienia nr 2 dotyczący ochrony w Słupsku..

II.1.5)

  przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających

  • Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających

II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 79.71.00.00-4.

II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: tak, liczba części: 2.

II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.


II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Okres w miesiącach: 36.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WADIUM

Informacja na temat wadium: Zamawiający żąda wniesienia wadium w kwocie: a dla części zamówienia nr 1 - ochrona w Gdyni 3 500,00zł słownie: trzy tysiące pięćset złotych b dla części zamówienia nr 2 - ochrona Słupsk 5 000,00zł (słownie: pięć tysięcy złotych Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach, o których mowa w art. 45 ust. 6 Pzp: a pieniądzu, b poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, c gwarancjach bankowych, d gwarancjach ubezpieczeniowych, e poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275, z późn. zm.. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy BZ WBK 94 1090 1014 0000 0001 2047 1950.

III.2) ZALICZKI

III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW

  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca spełni warunek dotyczący posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli udokumentuje posiadanie koncesji na wykonywanie usług ochrony osób i mienia wydaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zgodnie z ustawą z dnia 22 sierpnia 1997r o ochronie osób i mienia (Dz. U nr 114 poz. 740 ze zm.). Ocena spełnienia przez wykonawców warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie informacji zawartych w oświadczeniu o spełnianiu warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 i 2 Pzp oraz oświadczeniu o braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 Pzp oraz dokumentach potwierdzających spełnianie tych warunków, na zasadzie: wykonawca spełnia albo nie spełnia poszczególne warunki udziału w postępowaniu.

  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca spełni warunek dotyczący posiadania wiedzy i doświadczenia, jeżeli w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał lub w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonuje co najmniej dwie usługi, z których każda była o wartości co najmniej 60 000zł brutto i polegała na bezpośredniej ochronie osób i mienia w obiektach użyteczności publicznej oraz była wykonywana przez okres co najmniej 12 miesięcy. Ocena spełnienia przez wykonawców warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie informacji zawartych w oświadczeniu o spełnianiu warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 i 2 Pzp oraz oświadczeniu o braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 Pzp oraz dokumentach potwierdzających spełnianie tych warunków, na zasadzie: wykonawca spełnia albo nie spełnia poszczególne warunki udziału w postępowaniu.

  • III.3.3) Potencjał techniczny

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Ocena spełnienia przez wykonawców warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie informacji zawartych w oświadczeniu o spełnianiu warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 i 2 Pzp oraz oświadczeniu o braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 Pzp oraz dokumentach potwierdzających spełnianie tych warunków, na zasadzie: wykonawca spełnia albo nie spełnia poszczególne warunki udziału w postępowaniu.

  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca spełni warunek dotyczący dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, jeżeli wykaże, że dysponuje zespołem ludzi zdolnymi do wykonania zamówienia: w zakresie ochrony bezpośredniej - wykaże nie mniej niż 6 osób - osoby niekarane z co najmniej 2 letnim Ocena spełnienia przez wykonawców warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie informacji zawartych w oświadczeniu o spełnianiu warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 i 2 Pzp oraz oświadczeniu o braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 Pzp oraz dokumentach potwierdzających spełnianie tych warunków, na zasadzie: wykonawca spełnia albo nie spełnia poszczególne warunki udziału w postępowaniu.doświadczeniem w pracy na stanowisku pracownika ochrony w obiektach użyteczności publicznej oraz w zakresie grupy interwencyjnej nie mniej niż 4 osoby wpisane na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej.

  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca spełni warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej i finansowej, jeżeli wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę co najmniej 60 000 zł. Ocena spełnienia przez wykonawców warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie informacji zawartych w oświadczeniuo spełnianiu warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 i 2 Pzp oraz oświadczeniu o braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 Pzp oraz dokumentach potwierdzających spełnianie tych warunków, na zasadzie: wykonawca spełnia albo nie spełnia poszczególne warunki udziału w postępowaniu.

III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY

III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

  • potwierdzenie posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, w szczególności koncesje, zezwolenia lub licencje;
  • wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
  • określenie dostaw lub usług, których dotyczy obowiązek wskazania przez wykonawcę w wykazie lub złożenia poświadczeń, w tym informacja o dostawach lub usługach niewykonanych lub wykonanych nienależycie
    W celu potwierdzenia spełniania warunku dotyczącego wiedzy i doświadczenia w wykazie należy wskazać co najmniej dwie usługi, z których każda była o wartości co najmniej 60 000 zł brutto, polegała na bezpośredniej ochronie osób i mienia w obiektach użyteczności publicznej oraz była wykonywana przez okres co najmniej 12 miesięcy. Ważne: 1. przez jedną usługę Zamawiający rozumie jedną zawartą umowę jeden kontrakt; 2. w przypadku usług w trakcie wykonywania, wymagania w zakresie wartości i czasu wykonywania danej usługi dotyczą części umowy już zrealizowanej (tzn. od dnia rozpoczęcia realizacji do dnia, w którym upływa termin składania ofert); 3. przez obiekt obiekt użyteczności publicznej Zamawiający rozumie definicję ustawową zawartą w treści rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 r. Nr 75, poz. 690 z późn. zm.). W myśl ww Rozporządzenia budynkiem użyteczności publicznej jest budynek przeznaczony na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, oraz inny budynek przeznaczony do wykonywania podobnych funkcji; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny. (§ 3 pkt 6) Rozporządzenia. W przypadku, gdy w wykazie, o którym mowa w pkt 5.1.1. zostaną wykazane zamówienia obejmujące swoim zakresem usługi określone w pkt 4.2.2 SWIZ oraz inne, w celu wykazania spełniania tego warunku wykonawca wskazuje wartość wykonanych zamówień określonych w opisie sposobu oceny spełniania warunku dotyczącego posiadania wiedzy i doświadczenia zgodnie z pkt 4.2.2.;
  • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
  • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
  • informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;

Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy, na zasoby innych podmiotów przedkłada następujące dokumenty dotyczące podmiotów, zasobami których będzie dysponował wykonawca:

  • informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową innego podmiotu, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;

III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;

III.7)

ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50% pracowników stanowią osoby niepełnosprawne - należy przedłożyć oświadczenie wykonawcy o zatrudnianiu ponad 50% osób niepełnosprawnych w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, lub w rozumieniu właściwych przepisów państw członkowskich Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego - jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania w tych państwach

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert: cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

  • 1 - Cena - 95
  • 2 - doświadczenie wykonawcy w branży - 5

IV.2.2)

  przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna, adres strony, na której będzie prowadzona:

IV.3) ZMIANA UMOWY

przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:

Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

Zakres istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy stanowiących podstawę zmiany terminu wykonania przedmiotu zamówienia oraz warunki zmiany: 1) wystąpienie siły wyżej; 2) wystąpienie zmian w przepisach prawa; 3) wstrzymanie realizacji przedmiotu zamówienia wskutek zdarzeń niemożliwych do przewidzenia w chwili zawarcia umowy; 3. W przypadkach, o których mowa w ust. 2, za zgodą stron umowy terminy realizacji umowy przedłuża się o: 1) czas trwania siły wyższej, 2) czas niezbędny na dokonanie zmian wynikających ze zmian w przepisach prawa, 3) czas wstrzymania realizacji przedmiotu zamówienia wskutek zdarzeń niemożliwych do przewidzenia w chwili zawarcia umowy. 1. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany wysokości wynagrodzenia wykonawcy w następujących warunkach: 1) w przypadku zmiany stawki podatku od towarów i usług, 2) w przypadku zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002r., o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, 3) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotnego - jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez wykonawcę.

IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.imgw.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Instytut Meteorologii i gospodarki wodnej Oddział Morski w Gdyni, ul. Waszyngtona 42 81-342 Gdynia, pok. 226.

IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 17.12.2015 godzina 10:00, miejsce: Instytut Meteorologii i gospodarki wodnej Oddział Morski w Gdyni, ul. Waszyngtona 42 81-342 Gdynia, Sekretariat..

IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH

CZĘŚĆ Nr: 1 NAZWA: Usługa ochrony fizycznej mienia i osób Oddziału Morskiego IMGW - PIB w budynkach Gdyni i Słupska - część zamówienia nr 1 Gdynia.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA DLA CZęŚCI NR 1 ZAMÓWIENIA - OCHRONA W GDYNI Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi bezpośredniej ochrony fizycznej mienia i osób w obiektach Oddziału Morskiego IMGW - PIB zlokalizowanych w Gdyni przy ul. Waszyngtona 42 Powierzchnia terenu: ok. 700m2 Budynek główny: 4 kondygnacje + piwnice - kubatura 4 300m2; Budynek B: 2 kondygnacje, w tym ciąg garaży - kubatura 750m2; Drugi ciąg garaży - kubatura 350m2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: 1. Ochrona realizowana będzie w systemie zmianowym, całodobowo przez wszystkie dni tygodnia. W skład każdej zmiany musi wchodzić 1 pracownik ochrony na posterunku stałym zlokalizowanym w budynku głównym. 2. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę osób wykonujących czynności ochrony fizycznej w obiektach Zamawiającego w trakcie realizacji zamówienia na podstawie umowy o pracę. 3. Wykonawca obowiązany jest zapewnić obsadę posterunku wraz z wyposażeniem technicznym umożliwiającym pełnienie ochrony oraz wspomaganie ochrony, w razie zaistnienia potrzeby - załogą interwencyjną. Dojazd grupy interwencyjnej w składzie zapewniającym właściwe wzmocnienie ochranianego obiektu w czasie do 15 minut w godzinach 06:00 - 22:00. w czasie do 10 minut w godzinach 22:00 - 06:00. 4. Obserwacje monitorów wizyjnych przesyłających obraz z kamer rozmieszczonych na terenie obiektów i w ich otoczeniu zewnętrznym. 5. Prowadzenie działań zapobiegających przestępstwom i wykroczeniom przeciwko mieniu, w szczególności: kradzieżom, włamaniom i innym formom wyprowadzenia mienia poza teren Oddziału IMGW oraz zapobieganie powstaniu szkody wynikającej z tych zdarzeń. 6. Dozorowanie zainstalowanych w siedzibie Zamawiającego systemów: monitoringu, sygnalizacji wykrywania pożaru. 7. Okresowe, prewencyjne obchody terenu objętego ochroną w godzinach 18:00-06:00, nie rzadziej niż co 2 godziny. 8. Kontrola ruchu osobowego, w tym: a) ewidencjonowanie wizyt osób niewyposażonych w identyfikator Zamawiającego; b) ewidencjonowanie godzin wejść/wyjść pracowników Zamawiającego w dni wolne od pracy oraz przebywania na terenie obiektu poza godzinami pracy; c) przestrzeganie zasad obowiązujących w Oddziale Morskim dotyczących parkowania samochodów prywatnych na terenie terenu objętego ochroną. d) zabezpieczenie i ochrona obiektów przed przedostaniem się na teren osób nieuprawnionych, nietrzeźwych lub w inny sposób mogących stanowić zagrożenie dla pracowników, współpracowników, gości i mienia Oddziału; e) zwracanie uwagi na wnoszone lub pozostawione bez opieki podejrzanie wyglądające bagaże lub pakunki.; f) kontrola przestrzegania przez osoby przebywające na terenie podlegającemu ochronie obowiązujących przepisów porządkowych, ochronnych i przeciwpożarowych i ustawy o wychowaniu w trzeźwości; g) zwracanie uwagi na osoby palące w miejscach niedozwolonych; h) ścisłe przestrzeganie aktualnie obowiązujących instrukcji, decyzji i poleceń dyrektora Oddziału Morskiego IMGW - PIB. 9. Reagowanie na sygnały alarmowe oraz podejmowanie natychmiastowych działań interwencyjnych zgodnie z obowiązującymi instrukcjami bezpieczeństwa. 10. Reagowanie i natychmiastowe zgłaszanie osobie wyznaczonej z ramienia Zamawiającego oraz powiadomienie odpowiednich służb i swoich przełożonych o wszelkich awariach, zdarzeniach, zagrożeniach dla mienia, zdrowia lub życia osób przebywających na terenie objętym ochronie a także wpisywanie tych zdarzeń i podjętych działań w książce raportów. 11. Pracownicy Wykonawcy zobowiązani są do niezwłocznego powiadamiania bezpośrednich przełożonych, koordynatora z ramienia Zamawiającego oraz najbliższej jednostki policji o przestępstwach i nadzwyczajnych wydarzeniach zaistniałych na terenie objętym ochroną oraz w jego najbliższym otoczeniu, jak również podejmowania niezbędnych czynności, celem zabezpieczenia śladów i dowodów przestępstwa. 12. Ochrona parkingu wraz ze znajdującymi sie na nim pojazdami, w razie potrzeby obsługa wjazdu i wyjazdu samochodów z parkingu. 13. Ochrona obiektu przed wszelkimi działaniami niepożądanymi ze strony osób trzecich w szczególności zapobieganie i interweniowanie zakłóceniom porządku, dewastacji, sabotażu, terroryzmu, wandalizmu. 14. Po zakończeniu pracy przez pracowników Zamawiającego sprawdzenie wszystkich wejść, wyjść, korytarzy, pomieszczeń (zamknięcie okien, wyłączenie zbędnego oświetlenia) mając na uwadze prawidłowe zabezpieczenie obiektów. 15. Wydawanie kluczy do pomieszczeń służbowych pracownikom uprawnionym. 16. W okresie zimowym - miarę potrzeb odśnieżanie schodów przy drzwiach wejściowych w bud. głównym (4 stopnie o szerokości ok. 4 m i od strony parkingu 2 stopnie o szer. 3m) oraz w budynku B ok. 25 stopni o szer. 1,5 m) wraz z posypaniem piasku w godzinach porannych do godz. 7:00. (narzędzie do odśnieżania oraz piasek zapewnia Zamawiający) 17. Prowadzenie książki raportów z przebiegu służby..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 79.71.00.00-4.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Okres w miesiącach: 36.
  • 4) Kryteria oceny ofert: cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

    • 1. Cena - 95
    • 2. doświadczenie wykonawcy w branży - 5

CZĘŚĆ Nr: 2 NAZWA: Usługa ochrony fizycznej mienia i osób Oddziału Morskiego IMGW - PIB w budynkach Gdyni i Słupska - CZĘŚĆ NR 2 ZAMÓWIENIA SŁUPSK.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA DLA CZESCI NR 2 ZAMÓWIENIA OCHRONA W SŁUPSKU Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi ochrony obiektów będących własnością Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, zlokalizowanych w Słupsku przy ul. Młyńskiej 1. I. Opis obiektu objętego ochroną: Ochronie fizycznej podlega kompleks budynków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego zlokalizowanych w Słupsku przy ul. Młyńskiej 1 wraz z przylegającym do nich ogrodzonym obszarem o powierzchni około 0,7089 ha oraz niezbędną infrastrukturą techniczną. Obszar jest uporządkowany z wytyczonymi parkingami oraz trasami komunikacyjnymi. Opis wymagań dotyczących ochrony i zadań pracowników ochrony: 1. Ochrona realizowana będzie w systemie zmianowym, całodobowo przez wszystkie dni tygodnia. W skład każdej zmiany musi wchodzić 1 pracownik ochrony na posterunku stałym zlokalizowanym w recepcji budynku. 2. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę osób wykonujących czynności ochrony fizycznej w obiektach Zamawiającego w trakcie realizacji zamówienia na podstawie umowy o pracę. 3. Zadania pracownika ochrony obejmują: a) reagowanie na zauważone nieprawidłowości poprzez fizyczne sprawdzenie rejonu, w którym zaobserwowano zdarzenie oraz w razie takiej potrzeby wezwanie pomocy, b) objęcie cyklicznymi obchodami terenu objętego ochroną - nie rzadziej niż co 2 godziny, c) ochronę mienia nieruchomego i ruchomego w celu zabezpieczenia go przed zniszczeniem, kradzieżą bądź dewastacją, d) realizowanie zadań związanych z kontrolą ruchu, w tym ewidencjonowanie w księdze obiektu wizyt osób nie wyposażonych w osobisty imienny identyfikator (gości), e) kontrolę dokumentów uprawniających osoby do wstępu i przebywania na terenie obiektu objętego ochroną, f) kontrolę przestrzegania przez osoby przebywające na terenie objętego ochroną obiektu oraz parkingu obowiązujących przepisów porządkowych, ochronnych, przeciwpożarowych oraz ustawy o wychowaniu w trzeźwości, g) zabezpieczanie i ochronę budynku oraz parkingów przed działaniem osób zakłócających ład i porządek publiczny, h) realizowanie postanowień wynikających z wewnętrznych planów i instrukcji IMGW-PIB dotyczących ochrony kompleksu, wydanych przez Dyrektora Oddziału Morskiego IMGW-PIB w Gdyni i lub Dyrektora Naczelnego Instytutu, i) wydawania kluczy do pomieszczeń służbowych osobom uprawnionym, j) prowadzenie książki raportów z przebiegu służby. 4. Zamawiający zapewni Wykonawcy: a) możliwość korzystania ze środków łączności przewodowej do powiadamiania i alarmowania o zaistniałych zdarzeniach oraz do użytku lokalnego, związanego z przedmiotem umowy, b) niezbędne oświetlenie obiektów oraz ich właściwe zabezpieczenie przeciwpożarowe, c) pomieszczenia na potrzeby wykonywania zadań ochronnych. III. Opis ogólnych wymagań wykonania usługi: 1. Pracownicy przewidziani do ochrony obiektów muszą znajdować się w dobrej kondycji psychofizycznej. 2. Wykonawca powinien zapewnić: a) zgodne z wymaganiami przepisów, właściwe dla Wykonawcy, jednolite umundurowanie dla pracowników ochrony, b) identyfikatory osobowe, 3. Wykonawca powinien zapewnić pracownikom ochrony wyposażenie osobiste, konieczne do wykonywania usług z zakresu ochrony. IV. Opis szczegółowego zakresu obowiązków Wykonawcy: 1. Wykonawca powinien zapewnić obsadę kadrową posterunku wraz z wyposażeniem technicznym umożliwiającym pełnienie ochrony. 2. Wykonawca obowiązany jest starannie wykonywać czynności związane ze świadczeniem usługi ochrony oraz wykonywaniem czynności kontrolnych i nadzorujących, które obejmują: a) zabezpieczenie i ochronę obiektów IMGW-PIB przed przedostaniem się na ich teren osób nieuprawnionych, nietrzeźwych lub w sposób widoczny mogących stanowić zagrożenie dla pracowników, współpracowników, gości i mienia IMGW-PIB, b) prowadzenie książki raportów z przebiegu służby, c) realizowanie zadań związanych z kontrolą ruchu osobowego polegającej na: otwieranie bramy wjazdowej, furtki interesantom przychodzącym do obiektu, telefoniczne powiadamianie danego pracownika o przyjściu interesanta, pracownik ochrony otrzyma imienny wykaz pracowników Zamawiającego z przyporządkowanym numerem telefonu, nazwą komórki w której pracuje i numerem pokoju, d) kontrolę uprawnień do przebywania na terenie obiektów IMGW-PIB osób nie posiadających w widocznych miejscach identyfikatorów, e) włączanie i wyłączanie oświetlenia zewnętrznego na terenie posesji w godzinach ustalonych z osobą wyznaczoną przez Zamawiającego. f) ścisłe przestrzeganie aktualnie obowiązujących instrukcji, decyzji i poleceń dyrektora Oddziału Morskiego IMGW-PIB w Gdyni, dotyczących zezwoleń na wjazd i postój określonych pojazdów na teren strzeżony, g) kontrola pojazdów wyjeżdżających i wjeżdżających na chroniony teren przez 24hdobę, (część garaży wynajmowana jest osobom prywatnym), otwieranie bramy wjazdowej, h) sprawowanie nadzoru nad parkingami samochodów zlokalizowanych na terenie IMGW - PIB, i) ochronę obiektów, przed aktami bezprawnej ingerencji, sabotażu i terroryzmu, j) zabezpieczenie i ochronę obiektów przed działaniem osób zakłócających ład i porządek publiczny, k) zabezpieczenie i ochronę składników majątkowych znajdujących się na terenie obiektów przed kradzieżą oraz ujawnianie faktów dewastacji, l) reagowanie i natychmiastowe zgłaszanie do osoby wyznaczonej przez Zamawiającego wszelkich zauważonych zagrożeń dla mienia oraz zdrowia lub życia osób przebywających na terenie chronionym, m) niezwłoczne powiadamianie bezpośrednich przełożonych, osoby wyznaczonej przez Zamawiającego oraz najbliższej jednostki Policji o przestępstwach i nadzwyczajnych wydarzeniach zaistniałych na terenie objętym ochroną oraz podejmowanie niezbędnych czynności, celem zabezpieczenia śladów i dowodów przestępstwa, n) ścisłe współdziałanie w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony obiektów z Lokalną Stacją Monitorowania, najbliższą jednostką Policji, służbami ochrony przeciwpożarowej oraz Strażą Miejską, a w razie potrzeby także i z innymi służbami państwowymi, o) kontrolę przestrzegania przez pracowników i inne osoby przebywające na terenie chronionych obiektów, obowiązujących przepisów porządkowych, ochronnych, przeciwpożarowych oraz ustawy o wychowaniu w trzeźwości, p) prace pielęgnacyjno - porządkowe polegające na regularnym koszeniu trawy na obszarze działki 5702 (1143 m2) w okresie od kwietnia do października (w odstępach nie większych niż 3 tygodnie). Wykonawca powinien dysponować odpowiednim sprzętem. Po każdorazowym koszeniu Wykonujący usługę ma obowiązek oczyszczenia dróg i alejek towarzyszących trawnikom. q) prace porządkowe polegające na oczyszczaniu terenu działki 5702 (droga dojazdowa, plac manewrowy oraz trawniki) z opadających liści i umieszczeniu ich w dostarczonych przez Zamawiającego workach na odpady, r) prace porządkowe polegające na regularnym odśnieżaniu drogi dojazdowej, chodników wraz z placem manewrowym o łącznej powierzchni 843 m2, s) wykonywanie innych zadań, zleconych przez upoważnione osoby, związanych z zapewnieniem na terenie obiektów IMGW - PIB bezpieczeństwa, porządku i ochrony mienia, t) dojazd grupy interwencyjnej w składzie zapewniającym właściwe wzmocnienie ochranianego obiektu w czasie: w dzień (6:00-22:00) 15 minut, w nocy (22:00-6:00) 10 minut. u) Zamawiający zastrzega możliwość kontrolowania - maksymalnie jeden raz w miesiącu - czasu dojazdu patrolu interwencyjnego Wykonawcy. W przypadku opóźnienia przyjazdu patrolu na kontrolny sygnał alarmowy mogą zostać naliczone kary umowne. v) Wykonawca będzie zobowiązany do wyznaczenia koordynatora usługi, który będzie odpowiedzialny za kontakt z Zamawiającym oraz nadzór całości współpracy z Zamawiającym. w) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca zagwarantował stabilność składu osobowego zespołu pracowników realizujących w imieniu Wykonawcy przedmiot zamówienia. Wykonawca podda się kontroli realizacji zadań na obiekcie przez upoważnionych pracowników Zamawiającego..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 79.71.00.00-4.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Okres w miesiącach: 36.
  • 4) Kryteria oceny ofert: cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

    • 1. Cena - 95
    • 2. DOŚWIADCZENIE WYKONAWCY W BRANŻY - 5

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.