eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Szczytno › Usługa szkoleniowa dla skierowanych osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczytnie.

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych


Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2012-07-18

Szczytno: Usługa szkoleniowa dla skierowanych osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczytnie.
Numer ogłoszenia: 257774 - 2012; data zamieszczenia: 18.07.2012
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie , ul. Ogrodowa 17, 12-100 Szczytno, woj. warmińsko-mazurskie, tel. 0-89 6243287, faks 0-89 6243287.

  • Adres strony internetowej zamawiającego: www.pup.szczytno.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Usługa szkoleniowa dla skierowanych osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczytnie..

II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.

II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczytnie. Zamówienie publiczne zalicza się do usług o charakterze niepriorytetowym, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 28 stycznia 2010 r. w sprawie wykazu usług o charakterze priorytetowym i niepriorytetowym (Dz. U. z 2010 r. Nr 12, poz. 68). Zamówienie dotyczy organizacji i przeprowadzenia czterech różnych tematycznie szkoleń, łącznie dla około 68 osób bezrobotnych. Zamówienie publiczne zostało podzielone na cztery części, z czego każda część stanowi odrębnie zorganizowane szkolenie. Dopuszcza się składanie ofert częściowych na wybraną część zamówienia (na wybrany kierunek szkolenia). Każda część będzie oddzielnie oceniana. W ramach zamówienia publicznego podzielonego na części zostaną przeprowadzone cztery szkolenia w następujących kierunkach: 1) KURS ZAKŁADANIA I PROWADZENIA WŁASNEJ FIRMY Z OBSŁUGĄ KOMPUTERA, 2) KURS ZAWODU - KSIĘGOWY MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW Z ELEMENTAMI KADR I PŁAC, 3) KURS ZAWODU - KOSMETYCZKA, 4) KURS ZAWODU - SPAWACZ METODAMI TIG I MAG..

II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: nie.

II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.50.00.00-9, 80.53.00.00-8.

II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: tak, liczba części: 4.

II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.


II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Okres w miesiącach: 3.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WADIUM

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

III.2) ZALICZKI

  • Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: nie

III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW

  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Dla uznania, że Wykonawca spełnia warunek posiadania uprawnień do organizowania i przeprowadzenia szkolenia objętego niniejszym zamówieniem (w szczególności, że jest instytucją szkoleniową w rozumieniu ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy - tekst jednolity: Dz. U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415 z późn. zm.), tj. posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej, Zamawiający wymaga od Wykonawcy złożenia oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp - zgodnie ze wzorem treści przedstawionym w załączniku nr 2 do SIWZ. Posiadanie przez instytucję szkoleniową aktualnego wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych Zamawiający sprawdzi w centralnym rejestrze instytucji szkoleniowych, dostępnym na stronie internetowej www.ris.praca.gov.pl

  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Dla uznania, że Wykonawca spełnia warunek posiadania wiedzy i doświadczenia, Zamawiający wymaga od Wykonawcy złożenia oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp - zgodnie ze wzorem treści przedstawionym w załączniku nr 2 do SIWZ.

  • III.3.3) Potencjał techniczny

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Dla uznania, że Wykonawca spełnia powyższy warunek, Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej następującym sprzętem niezbędnym do wykonania zamówienia: I część zamówienia: Zapewnienie do zajęć: 1) dydaktycznych: - odpowiednio oświetlonej, przestronnej i odpowiednio przystosowanej sali dydaktycznej o powierzchni co najmniej 40 m2 - wyposażenia sali dydaktycznej w projektor multimedialny, ekran lub telewizor, tablicę lub flip-chart. 2) z obsługi komputera oraz praktycznych warsztatów tworzenia i analizy biznesplanów: dwóch pracowni komputerowych, z czego każda wyposażona w minimum 10 komputerów + 1 komputer dla instruktora zajęć, aby każdy uczestnik szkolenia miał zapewnione samodzielne stanowisko komputerowe (łącznie minimum 22 komputery). II część zamówienia: Zapewnienie do zajęć: 1) dydaktycznych: - odpowiednio oświetlonej, przestronnej i odpowiednio przystosowanej sali dydaktycznej o powierzchni co najmniej 40 m2 - wyposażenia sali dydaktycznej w projektor multimedialny, ekran lub telewizor, tablicę lub flip-chart. 2) z obsługi komputera: pracowni komputerowej wyposażonej w minimum 20 komputerów + 1 komputer dla instruktora zajęć, aby każdy uczestnik szkolenia miał zapewnione samodzielne stanowisko komputerowe (łącznie minimum 21 komputerów). III część zamówienia: Zapewnienie do zajęć: 1) dydaktycznych: - odpowiednio oświetlonej, przestronnej i odpowiednio przystosowanej sali dydaktycznej o powierzchni co najmniej 40 m2 - wyposażenia sali dydaktycznej w projektor multimedialny, ekran lub telewizor, tablicę lub flip-chart. IV część zamówienia: Zapewnienie do zajęć: 1) dydaktycznych: - odpowiednio oświetlonej, przestronnej i odpowiednio przystosowanej sali dydaktycznej o powierzchni co najmniej 40 m2 - wyposażenia sali dydaktycznej w projektor multimedialny, ekran lub telewizor, tablicę lub flip-chart. 2) praktycznych: warsztatu szkoleniowego z co najmniej 8 stanowiskami do zajęć praktycznych (na jedno stanowisko przypadać może maksimum dwóch szkolonych spawaczy). UWAGA! Wykonawca składający ofertę na więcej niż jedną część zamówienia zobowiązany jest zapewnić bazę lokalową i techniczną do każdej części zamówienia (do każdego szkolenia), o realizację którego się ubiega. W przeciwnym razie oferta zostanie odrzucona jako niezgodna ze specyfikacją (SIWZ).

  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Dla uznania, że Wykonawca spełnia powyższy warunek, Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej następującymi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia o następujących kwalifikacjach i doświadczeniu (niniejsze warunki udziału należy spełniać łącznie): I część zamówienia: - posiadanie przez każdego wykładowcę, trenera, instruktora wykształcenia wyższego zawodowego lub studiów podyplomowych bądź kursu zawodowego - zgodnych z kierunkiem szkolenia lub z prowadzonym przedmiotem, - posiadanie przez każdego wykładowcę, trenera, instruktora co najmniej 3-letniego doświadczenia zawodowego w okresie ostatnich 5 lat przed dniem wszczęcia niniejszego postępowania, zgodnego z kierunkiem szkolenia lub z prowadzonym przedmiotem, - posiadanie przez każdego wykładowcę, trenera doświadczenia w prowadzeniu zajęć w formach pozaszkolnych dla osób dorosłych, polegającego na udziale w prowadzeniu zajęć w co najmniej 2 szkoleniach, w okresie ostatnich 2 lat przed dniem wszczęcia niniejszego postępowania, - zapewnienie co najmniej jednego wykładowcy prowadzącego obecnie lub w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert własną działalność gospodarczą. II część zamówienia: - posiadanie przez każdego wykładowcę, trenera, instruktora wykształcenia wyższego zawodowego lub studiów podyplomowych bądź kursu zawodowego - zgodnych z kierunkiem szkolenia lub z prowadzonym przedmiotem, - posiadanie przez każdego wykładowcę, instruktora co najmniej 3-letniego doświadczenia zawodowego w okresie ostatnich 5 lat przed dniem wszczęcia niniejszego postępowania, zgodnego z kierunkiem szkolenia lub z prowadzonym przedmiotem, - posiadanie przez każdego wykładowcę, trenera doświadczenia w prowadzeniu zajęć w formach pozaszkolnych dla osób dorosłych, polegającego na udziale w prowadzeniu zajęć w co najmniej 2 szkoleniach, w okresie ostatnich 2 lat przed dniem wszczęcia niniejszego postępowania. Powyższy warunek nie dotyczy instruktorów, opiekunów do zajęć praktycznych w zaproponowanych zakładach pracy (biurach rachunkowych i działach księgowości małych i średnich przedsiębiorstw). III część zamówienia: - posiadanie przez każdego wykładowcę, trenera, instruktora wykształcenia co najmniej średniego zawodowego lub kursu zawodowego - zgodnych z kierunkiem szkolenia lub z prowadzonym przedmiotem, - posiadanie przez każdego wykładowcę, trenera instruktora co najmniej 3-letniego doświadczenia zawodowego w okresie ostatnich 5 lat przed dniem wszczęcia niniejszego postępowania, zgodnego z kierunkiem szkolenia lub z prowadzonym przedmiotem. IV część zamówienia: - wykładowcy zajęć teoretycznych oraz instruktorzy zajęć praktycznych powinni posiadać kwalifikacje zawodowe zgodne z Wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach dotyczącymi szkolenia i egzaminowania spawaczy, - posiadanie przez każdego wykładowcę, trenera, instruktora co najmniej 3-letniego doświadczenia zawodowego w okresie ostatnich 5 lat przed dniem wszczęcia niniejszego postępowania, zgodnego z kierunkiem szkolenia lub z prowadzonym przedmiotem.

  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Dla uznania, że Wykonawca spełnia warunek znajdowania się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, Zamawiający wymaga od Wykonawcy złożenia oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp - zgodnie ze wzorem treści przedstawionym w załączniku nr 2 do SIWZ.

III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY

  • III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:

    • wykaz narządzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług lub robót budowlanych w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami
    • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
  • III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

    • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
    • aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
    • aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

1) Formularz Oferty Szkolenia 2) Pełnomocnictwo do występowania w imieniu Wykonawcy - w oryginale lub poświadczone notarialnie - w przypadku gdy dokumenty i oświadczenia składające się na ofertę podpisuje osoba nieuprawniona do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z odpisem z Krajowego Rejestru Sądowego lub z zaświadczeniem o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej.

III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne: nie

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert: cena oraz dodatkowe kryteria i ich znaczenie:

  • 1 - Cena - 40.0
  • 2 - Program szkolenia i metodyka nauczania - 20.0
  • 3 - Kwalifikacje kadry dydaktycznej - 20.0
  • 4 - Baza lokalowa, jej wyposażenie, materiały i pomoce dydaktyczne - 15.0
  • 5 - Akredytacja kuratora oświaty na oceniany kierunek szkolenia - 5.0

IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna: nie.

IV.3) ZMIANA UMOWY

Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: tak

Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

W oparciu o art. 144 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający określa następujące okoliczności, które mogą powodować konieczność wprowadzenia istotnych zmian w treści zawartej umowy w stosunku do treści złożonej oferty: - zmiana terminu realizacji zamówienia z przyczyn nie leżących po stronie Wykonawcy, np. w przypadku problemów z rekrutacją kandydatów na szkolenie; - zmiana liczby osób objętych szkoleniem w stosunku do planowanej liczby podanej w specyfikacji w przypadku problemów z rekrutacją kandydatów na szkolenie, jednakże liczba uczestników nie może być mniejsza niż 10 osób i nie większa niż 20 osób; - zmiana ogólnego kosztu szkolenia przysługującego instytucji szkoleniowej w przypadku zmiany liczby osób bezrobotnych objętych szkoleniem (o którym mowa powyżej), przy zachowaniu jednostkowej ceny szkolenia podanej w ofercie szkolenia; - zmiana kadry dydaktycznej zaangażowanej w realizację szkolenia, wyłącznie w przypadku wystąpienia udokumentowanych nadzwyczajnych okoliczności uniemożliwiających prowadzenie zajęć szkoleniowych przez wskazanego w ofercie wykładowcę, trenera, instruktora (w szczególności z powodu choroby, wypadku czy śmieci osoby), pod warunkiem złożenia przez Wykonawcę pisemnego wniosku w tej sprawie i po akceptacji przez Zamawiającego. W takim przypadku zaproponowana osoba powinna posiadać - na dzień składania ofert - co najmniej takie same kwalifikacje i doświadczenie zawodowe jak wykładowca zastępowany.

IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.pup.szczytno.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Powiatowy Urząd Pracy ul. Ogrodowa 17, 12-100 Szczytno.

IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 01.08.2012 godzina 13:00, miejsce: Powiatowy Urząd Pracy ul. Ogrodowa 17, 12-100 Szczytno sekretariat - pokój nr 13 (II piętro).

IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: Nie dotyczy..

IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH

CZĘŚĆ Nr: 1 NAZWA: KURS ZAKŁADANIA I PROWADZENIA WŁASNEJ FIRMY Z OBSŁUGĄ KOMPUTERA.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Celem szkolenia jest promowanie idei przedsiębiorczości, wykształcenie i wzmocnienie postaw przedsiębiorczych wśród osób bezrobotnych oraz przygotowanie uczestników szkolenia do założenia, a następnie samodzielnego prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Zakres tematyczny szkolenia powinien obejmować następujące moduły szkoleniowe: I. Trening umiejętności interpersonalnych, w tym obowiązkowo trening: - motywacyjny, - gotowości do zmian, - asertywności, - zarządzania sobą w czasie, - współpracy w zespole, - technik radzenia sobie ze stresem. Łącznie zagadnienia te powinny obejmować 20 godzin. UWAGA! Trening umiejętności interpersonalnych powinien zostać przeprowadzony na początku szkolenia, przed przystąpieniem do realizacji pozostałych modułów tematycznych w celu integracji grupy szkoleniowej i wzmocnienia motywacji do aktywnego uczestnictwa w szkoleniu. II. Obowiązujące uregulowania prawno-ekonomiczne dotyczące zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, w tym obowiązkowo: 1) kryteria wyboru formy działalności gospodarczej, 2) procedury prawno-administracyjne dotyczące rejestracji podmiotu gospodarczego - etapy zakładania firmy, 3) obowiązki przedsiębiorcy względem Urzędu Skarbowego i ZUS, 4) rodzaje i wybór formy opodatkowania, 5) prowadzenie dokumentacji finansowo-księgowej i podatkowej samodzielnego podmiotu gospodarczego. Łącznie zagadnienia te powinny obejmować 23 godziny. III. Podstawy organizacji i zarządzania firmą, w tym obowiązkowo: 1) elementy skutecznego zarządzania firmą, 2) zasady racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi, 3) negocjacje w biznesie, 4) marketing i promocja w małych firmach, 5) możliwości pozyskiwania środków finansowych z różnych źródeł, w szczególności w ramach funduszy Unii Europejskiej, na założenie i rozwój własnej firmy. Łącznie zagadnienia te powinny obejmować 20 godzin. IV. Zasady savoir - vivre w biznesie (5 godzin). V. Obsługa komputera w prowadzeniu działalności gospodarczej, w tym obowiązkowo: 1) obsługa środowiska Windows, 2) wybrane zagadnienia z pakietu Microsoft Office (Word i Excel), 3) obsługa Internetu, 4) obsługa programu Płatnik, 5) obsługa specjalistycznych programów użytkowych wspomagających prowadzenie własnej firmy (minimum dwa programy), m.in. w zakresie prowadzenia księgowości, fakturowania, monitorowania stanu magazynowego. Łączna liczba godzin: 30 godzin na każdego uczestnika szkolenia. UWAGA! Szczególny nacisk przy realizacji tego modułu należy położyć na indywidualizację kształcenia, z uwzględnieniem osób, które nie znają lub w stopniu podstawowym znają obsługę komputera oraz tych osób, które posiadają umiejętność obsługi komputera w stopniu zaawansowanym, w celu zapewnienia na wysokim poziomie dalszego doskonalenia. VI. Biznesplan - charakterystyka oraz praktyczne tworzenie i analiza biznesplanów sporządzonych przez uczestników szkolenia (20 godzin), w tym obowiązkowo: 1) Podstawy tworzenia biznesplanu (5 godzin), w tym zagadnienia z zakresu: - cel i funkcje biznesplanu, - zasady konstrukcji biznesplanu, - analiza rynku, - analiza mocnych i słabych stron firmy, - dane źródłowe niezbędne do stworzenia biznesplanu, - plan marketingowy, organizacyjny i finansowy, - przykładowe biznesplany dla wybranych rodzajów działalności gospodarczych. 2) Praktyczne warsztaty tworzenia i analizy biznesplanów, sporządzonych przez uczestników szkolenia (15 godzin). Każdy uczestnik szkolenia powinien przygotować w formie elektronicznej, z wykorzystaniem komputera, własny biznesplan pod kątem planowanej działalności gospodarczej, wykorzystując m.in. opracowany przez tutejszy Urząd wniosek o przyznanie bezrobotnemu jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej. Aktualny druk wniosku należy pobrać ze strony internetowej Urzędu: www.pup.szczytno.pl - zakładka wzory dokumentów. Warsztaty powinny być prowadzone z podziałem na dwie grupy, maksymalnie 10-osobwe, w pracowniach komputerowych wyposażonych w minimum 10 komputerów z dostępem do Internetu w każdej sali plus 1 komputer dla instruktora zajęć w każdej sali (łącznie 22 komputery), aby każdy uczestnik szkolenia miał zapewnione samodzielne stanowisko komputerowe. Szczególny nacisk należy położyć na analizę poszczególnych biznesplanów sporządzonych przez uczestników szkolenia oraz wypełnionego wniosku o przyznanie bezrobotnemu środków na podjęcie działalności gospodarczej. Łącznie warsztaty te powinny obejmować 15 godzin na każdego uczestnika szkolenia. UWAGA! Zagadnienia i warsztaty z zakresu tworzenia i analizy biznesplanów powinny zostać przeprowadzone po zrealizowaniu II modułu tematycznego (tj. obowiązujące uregulowania prawno-ekonomiczne) i V modułu z zakresu obsługi komputera. VII. Egzamin wewnętrzny (2 godziny)..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.50.00.00-9.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Okres w miesiącach: 1.

  • 4) Kryteria oceny ofert: cena oraz dodatkowe kryteria i ich znaczenie:

    • 1. Cena - 40.0
    • 2. Program szkolenia i metodyka nauczania - 20.0
    • 3. Kwalifikacje kadry dydaktycznej - 20.0
    • 4. Baza lokalowa, jej wyposażenie, materiały i pomoce dydaktyczne - 15.0
    • 5. Akredytacja kuratora oświaty na oceniany kierunek szkolenia - 5.0

CZĘŚĆ Nr: 2 NAZWA: KURS ZAWODU - KSIĘGOWY MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW Z ELEMENTAMI KADR I PŁAC.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników szkolenia do wykonywania zawodu księgowy małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z elementami kadr i płac i z wykorzystaniem komputera, w następującym zakresie: - identyfikacji podstaw prawnych oraz zasad organizacji rachunkowości w małych i średnich przedsiębiorstwach, - stosowania zasad otwierania, prowadzenia i zamykania ksiąg rachunkowych i innych urządzeń, - przestrzegania zasad obiegu, kontroli, przechowywania i zabezpieczania dowodów księgowych, - rozliczania przedsiębiorcy z otoczeniem, - ustalania wyniku finansowego i podstawowej sprawozdawczości obowiązującej małe i średnie firmy, - prowadzenia spraw kadrowo-płacowych, - wykorzystania techniki komputerowej w rachunkowości i rozliczeniach firmy. Zakres tematyczny szkolenia powinien obejmować: I. Trening interpersonalny, w tym obowiązkowo: trening motywacyjny, asertywności, współpracy w zespole, zarządzania sobą w czasie, technik radzenia sobie ze stresem (17 godzin) oraz metody i techniki poszukiwania pracy (10 godzin). Łącznie zagadnienia te powinny obejmować 27 godzin. II. Savoir - vivre w miejscu pracy - (6 godzin). III. Aktualne zagadnienia z zakresu organizacji księgowości i ewidencji księgowej w małych i średnich przedsiębiorstwach, w tym obowiązkowo: 1) obowiązujące regulacje prawne i zasady prowadzenia rachunkowości w małych i średnich przedsiębiorstwach, 2) dokumentacja przyjętych zasad prowadzenia rachunkowości w małych i średnich przedsiębiorstwach, 3) podstawowe zasady otwierania, prowadzenia i zamykania ksiąg rachunkowych w małych i średnich przedsiębiorstwach, 4) zasady sporządzania, obiegu, kontroli i przechowywania dowodów księgowych w małych i średnich przedsiębiorstwach, 5) charakterystyka i ewidencja księgowa aktywów trwałych, 6) charakterystyka i ewidencja księgowa aktywów obrotowych, 7) charakterystyka i ewidencja księgowa kosztów i przychodów, 8) podatkowa księga przychodów i rozchodów w przedsiębiorstwie, 9) kapitały w przedsiębiorstwie, 10) zamknięcie ksiąg rachunkowych w przedsiębiorstwie. Łączna liczba godzin obejmująca powyższe zagadnienia powinna wynosić 100 godzin. IV. Elementy kadr i płac, w tym obowiązkowo: 1) elementy zarządzania zasobami ludzkimi, 2) elementy prawa pracy, 3) ubezpieczenia społeczne, 4) dokumentacja kadrowo-płacowa, 5) prowadzenie akt osobowych pracowników, 6) czas pracy, urlopy, delegacje służbowe, 7) ochrona danych osobowych i archiwizacja akt osobowych. Łącznie zagadnienia te powinny obejmować 34 godziny. V. Zastosowanie komputera w księgowości małych i średnich przedsiębiorstw, w tym obowiązkowo: 1) obsługa środowiska Windows, 2) wybrane zagadnienia z pakietu Microsoft Office (Word i Excel), 3) obsługa Internetu, 4) współpraca przedsiębiorstwa z ZUS za pośrednictwem programu PŁATNIK, 5) wykorzystanie programów komputerowych w zakresie ewidencji księgowej w małych i średnich przedsiębiorstwach (minimum dwa programy księgowe powszechnie stosowane przez firmy z sektora MŚP). Łączna liczba godzin: 70 godzin na każdego uczestnika szkolenia. VI. Zajęcia praktyczne na zasadzie firmy symulacyjnej prowadzone przez instruktorów-specjalistów w danej dziedzinie - w wymiarze 70 godzin (7 godz. razy 5 dni razy 2 tygodnie) Zajęcia praktyczne powinny odbywać się na symulacyjnym stanowisku pracy, z wykorzystaniem dokumentów, obowiązujących druków i dowodów księgowych stosowanych w małych i średnich przedsiębiorstwach (w tym dokumenty kadrowe). Zakres programowy powinien odpowiadać czynnościom wykonywanym przez pracowników w działach księgowości MŚP. VII. Zajęcia praktyczne w miejscu pracy - 140 godzin (7 godz. x 5 dni x 4 tygodnie), wyłącznie w biurach rachunkowych i działach księgowości małych i średnich przedsiębiorstw, pod warunkiem, że przedsiębiorca zatrudnia księgowego. Zajęcia praktyczne w miejscu pracy powinny odbywać się w grupach liczbowo dostosowanych do wielkości i warunków wybranych zakładów pracy, zapewniających indywidualne podejście do kursanta. Należy zapewnić optymalną ilość oraz odpowiednią jakość bazy do realizacji zajęć praktycznych, dostosowaną do liczby uczestników szkolenia. Należy zapewnić kadrę dydaktyczną w zakresie instruktorów/opiekunów do zajęć praktycznych w zaproponowanych zakładach pracy. VIII. Egzamin wewnętrzny - 3 godziny..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.50.00.00-9, 80.53.00.00-8.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Okres w miesiącach: 3.

  • 4) Kryteria oceny ofert: cena oraz dodatkowe kryteria i ich znaczenie:

    • 1. Cena - 40.0
    • 2. Program szkolenia i metodyka nauczania - 20.0
    • 3. Kwalifikacje kadry dydaktycznej - 20.0
    • 4. Baza lokalowa, jej wyposażenie, materiały i pomoce dydaktyczne - 15.0
    • 5. Akredytacja kuratora oświaty na oceniany kierunek szkolenia - 5.0

CZĘŚĆ Nr: 3 NAZWA: KURS ZAWODU - KOSMETYCZKA.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników szkolenia do pracy w zawodzie kosmetyczka, w zakresie wykonywania zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej. Program szkolenia powinien zawierać obowiązkowo: I. Trening interpersonalny, w tym: trening motywacyjny, asertywności, współpracy w zespole, zarządzania sobą w czasie, technik radzenia sobie ze stresem (17 godzin) oraz metody i techniki poszukiwania pracy (10 godzin). Łącznie zagadnienia te powinny obejmować 27 godzin. II. Zagadnienia teoretyczne niezbędne do pracy w zawodzie kosmetyczki - w wymiarze 245 godzin, w tym: 1) Informacje wstępne (8 godzin): - przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy i przepisów przeciwpożarowych oraz wymogów higieniczno-sanitarnych, - wyposażenie i organizacja pracy w gabinecie kosmetycznym, - cechy i obowiązki kosmetyczki, 2) Savoir-vivre w miejscu pracy - (7 godzin), 3) Pielęgnacja twarzy (60 godzin): - rozpoznawanie rodzaju cery, - zapoznanie z obsługą i zastosowaniem lamp i aparatów wykorzystywanych w gabinecie kosmetycznym, - oczyszczanie skóry twarzy, - klasyczne zabiegi pielęgnacyjne przeznaczone do różnych rodzajów cery, - mikrodermabrazja, - kawitacja, 4) Pielęgnacja oczu i ich oprawy (15 godzin): - demakijaż oczu, - określanie i ustalanie kształtu łuku brwiowego dla danego kształtu twarzy, - regulacja kształtu brwi, - technika farbowania brwi i rzęs, 5) Pielęgnacja dłoni, manicure (30 godzin): - rozpoznanie przeciwwskazań do manicure i zabiegów pielęgnacyjnych dłoni, - organizowanie stanowiska pracy do wykonywania zabiegu manicure i zapoznanie z narzędziami do wykonywania zabiegu oraz dezynfekcja i sterylizacja narzędzi, - pielęgnacja dłoni, - manicure - różne sposoby malowania paznokci (m.in. manicure francuski), - stylizacja i zdobienie paznokci, - zakładanie tipsów metodą żelową i akrylową, 6) Pielęgnacja stóp, pedicure (20 godzin): - rozpoznawanie przeciwwskazań do pedicure i pielęgnacji stóp, - organizowanie stanowiska pracy do pedicure i zapoznanie z narzędziami do wykonywania zabiegu oraz dezynfekcja i sterylizacja narzędzi, - pielęgnacja stóp, - pedicure (m.in. pedicure francuski), 7) Masaż wybranych części ciała (20 godzin), 8) Depilacja wybranych części ciała ciepłym woskiem (15 godzin), 9) Zabiegi modelujące sylwetkę i redukujące defekty skóry (30 godzin), 10) Kosmetyka upiększająca (30 godzin): - rodzaje kosmetyków, - przybory potrzebne do profesjonalnego wykonania makijażu, - przygotowanie twarzy do wykonania makijażu, - rodzaje makijażu: dzienny, wieczorowy, ślubny, fantazyjny i inne, - techniki wykonywania makijażu, - dobór kolorów w zależności od typu urody, karnacji, koloru oczu, włosów; barwy ciepłe i zimne, - przekłuwanie uszu i nosa, 11) Maski kosmetyczne (10 godzin) Łącznie zagadnienia teoretyczne powinny obejmować 245 godzin, III. Zajęcia warsztatowe w formie pokazów, ćwiczeń i zadań praktycznych w zakresie niezbędnych umiejętności w zawodzie kosmetyczki - 175 godzin (7 godz. razy 5 dni razy 5 tygodni). IV. Egzamin wewnętrzny - 3 godziny..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.50.00.00-9, 80.53.00.00-8.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Okres w miesiącach: 3.

  • 4) Kryteria oceny ofert: cena oraz dodatkowe kryteria i ich znaczenie:

    • 1. Cena - 40.0
    • 2. Program szkolenia i metodyka nauczania - 20.0
    • 3. Kwalifikacje kadry dydaktycznej - 20.0
    • 4. Baza lokalowa, jej wyposażenie, materiały i pomoce dydaktyczne - 15.0
    • 5. Akredytacja kuratora oświaty na oceniany kierunek szkolenia - 5.0

CZĘŚĆ Nr: 4 NAZWA: KURS ZAWODU - SPAWACZ METODAMI TIG I MAG.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Celem kursu jest przygotowanie uczestników szkolenia do wykonywania zawodu spawacza i zdobycia obowiązujących uprawnień w zakresie spawania metodą TIG oraz metodą MAG. Zakres tematyczny szkolenia: 1) Bezpieczeństwo i higiena pracy. 2) Zagadnienia teoretyczne z zakresu spawania metodami TIG i MAG. 3) Zajęcia praktyczne z zakresu spawania metodami TIG i MAG wraz z instruktażem wstępnym, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. 4) Zajęcia z zakresu sporządzania i czytania rysunku technicznego. 5) Egzamin w zakresie zdobycia uprawnień spawacza metodami TIG i MAG. Zagadnienia teoretyczne powinny obejmować 80 godzin (w tym 13 godzin rysunku technicznego). Zajęcia praktyczne powinny obejmować 220 godzin. Egzamin spawaczy powinien być przeprowadzony w ramach godzin ustalonych dla niniejszego szkolenia. Szkolenie i egzamin spawaczy powinny być przeprowadzone według Wytycznych Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach dotyczących szkolenia i egzaminowania spawaczy..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.50.00.00-9, 80.53.00.00-8.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Okres w miesiącach: 2.


Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.