eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Katowice › Dostawa mebli laboratoryjnych wraz z montażem - DZP.381.91.2014.DW

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych


Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2014-10-17

Katowice: Dostawa mebli laboratoryjnych wraz z montażem - DZP.381.91.2014.DW
Numer ogłoszenia: 220347 - 2014; data zamieszczenia: 17.10.2014
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - dostawy

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Uniwersytet Śląski w Katowicach Dział Zamówień Publicznych , ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 3592048, faks 32 3592048.

  • Adres strony internetowej zamawiającego: www.us.edu.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Uczelnia publiczna.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Dostawa mebli laboratoryjnych wraz z montażem - DZP.381.91.2014.DW.

II.1.2) Rodzaj zamówienia: dostawy.

II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa mebli laboratoryjnych, zwanych dalej meblami. Zamówienie obejmuje dostawę m.in. taboretów laboratoryjnych, szaf laboratoryjnych, dygestoriów, stołów laboratoryjnych wyspowych i przyściennych. Oferowane meble muszą być fabrycznie nowe i nie używane, pochodzić z bieżącej produkcji (rok produkcji - 2014), posiadać stosowne certyfikaty, atesty, świadectwa, raporty i aprobaty dopuszczające meble do sprzedaży i użytkowania na terenie RP. Wykonawca jest zobowiązany zapewnić bezpłatny serwis gwarancyjny mebli.
2. Zakres zamówienia obejmuje: zakup mebli wraz z ich dostarczeniem do Zamawiającego, rozładunkiem, wniesieniem do miejsca wskazanego przez Zamawiającego, szkolenie 10 pracowników Zamawiającego (dotyczy poz. 5 w części B postępowania), a także montaż wraz z uruchomieniem i sprawdzeniem poprawności działania zainstalowanych urządzeń. Przez montaż należy rozumieć instalację kompletnych i gotowych do użycia mebli z uwzględnieniem ich dostosowania do pomieszczeń, w których będą użytkowane oraz do elementów znajdujących się w tych pomieszczeniach (montaż będzie polegał w szczególności na ustawieniu lub powieszeniu, wypoziomowaniu poszczególnych elementów wyposażenia będących przedmiotem zamówienia oraz podłączeniu ich do instalacji wodno - kanalizacyjnej, gazowej, wodociągowej i elektrycznej).
3. Wykonawca po zawarciu umowy, a przed przystąpieniem do realizacji zamówienia, w terminie ustalonym z Zamawiającym dokona odpowiednich pomiarów i dostosuje meble do pomieszczeń w których będą użytkowane, a w szczególności do elementów istniejących w tych pomieszczeniach, tj. do instalacji wodno - kanalizacyjnej, gazowej, wodociągowej i elektrycznej, wentylacji mechanicznej, itp. (nie dotyczy poz. 1 w części B postępowania, wskazanej w załączniku nr 2 do SIWZ)
4. Termin gwarancji.
Wymagany minimalny okres gwarancji na oferowane meble: 24 miesiące. Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się w dacie podpisania Protokołu Odbioru.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SIWZ (Formularz asortymentowo - cenowy) oraz załącznik nr 2A do SIWZ (dotyczy części B postępowania).
6. Zamawiający dopuszcza możliwości składania ofert częściowych:
a) część A - Meble laboratoryjne - stoły;
b) część B - Meble laboratoryjne - taborety, stoły, szafy i dygestoria.
7. Termin realizacji zamówienia.
Część A postępowania: nie później niż do dnia 19.12.2014 r.
Część B postepowania: do 40 dni od daty zawarcia umowy.

II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 39.18.00.00 - Meble laboratoryjne 38.00.00.00 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego) .

II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: tak, liczba części: 2.

II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.


SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WADIUM

Informacja na temat wadium:
1. Oferta winna być zabezpieczona wadium w wysokości:
Część A postępowania: 640,00 PLN (słownie: sześćset czterdzieści złotych, 00/100),
Część B postępowania: 1 500,00 PLN (słownie: jeden tysiąc pięćset złotych, 00/100),
2. Wadium może być wniesione w jednej lub w kilku następujących formach:
1) w pieniądzu, na rachunek Zamawiającego:
ING Bank Śląski Spółka Akcyjna o/Katowice,
nr rachunku: 29 1050 1214 1000 0022 0331 4816 lub
2) w poręczeniach bankowych lub w poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy oszczędnościowo - kredytowej jest zawsze poręczeniem pieniężnym lub
3) w gwarancjach bankowych lub
4) w gwarancjach ubezpieczeniowych lub
5) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2) ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275 z późn. zm.).
3. Za datę wniesienia wadium przelewem uważa się datę uznania rachunku bankowego Zamawiającego -Wadium powinno wpłynąć na rachunek bankowy Zamawiającego do upływu terminu wyznaczonego na składanie ofert.
4. Wymagania dotyczące wadium wnoszonego w formie gwarancji i poręczeń:
1) nie budzące wątpliwości, zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do zapłaty beneficjentowi/wierzycielowi (Zamawiającemu) należności, w przypadku, gdy:
a) zleceniodawca/dłużnik (Wykonawca) w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy - Prawo zamówień publicznych, nie złożył dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy - Prawo zamówień publicznych lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie;
b) oferta zleceniodawcy / dłużnika (Wykonawcy) została wybrana, a zleceniodawca/dłużnik (Wykonawca) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie zleceniodawcy/dłużnika (Wykonawcy).
2) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela winno być nieodwołalne, bezwarunkowe i płatne na pierwsze żądanie beneficjenta/wierzyciela (Zamawiającego),
3) gwarancja/poręczenie winny spełniać wymogi określone we właściwych przepisach. Powyższe warunki muszą wynikać z gwarancji lub poręczenia.
5. Wadium, bez względu na sposób jego wniesienia, musi obejmować cały okres związania ofertą, o którym mowa w rozdziale VI ust. 1 SIWZ.
6. W przypadkach, o których mowa w rozdziale VI ust. 3 Specyfikacji, Wykonawca zobowiązany będzie do przedłużenia okresu ważności wadium albo, jeżeli nie jest to możliwe, do wniesienia nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą. Wykonawca dokonuje przedłużenia okresu ważności wadium samodzielnie lub na wniosek Zamawiającego zgodnie z przepisem art. 85 ust. 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych albo na wezwanie Zamawiającego, zgodnie z przepisem art. 184 ustawy - Prawo zamówień publicznych (w trakcie toczącego się postępowania odwoławczego).
7. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu na rachunek Zamawiającego zaleca się, aby Wykonawca dołączył do oferty kserokopię dokonania przelewu.
8. W przypadku wniesienia wadium w formie niepieniężnej oryginał wadium wniesionego w formie innej niż pieniądz należy złożyć wraz z ofertą w miejscu składania ofert w osobnej kopercie natomiast kopię tego dokumentu, poświadczoną za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, należy dołączyć do oferty.
9. Kopertę z wadium wniesionym w formie niepieniężnej należy opisać w następujący sposób:
Nazwa i adres Wykonawcy
Przetarg nieograniczony - DZP.381.91.2014.DW
Dostawa mebli laboratoryjnych wraz z montażem
Wadium w formie niepieniężnej
10. Zamawiający dokona zwrotu wadium Wykonawcom zgodnie z postanowieniami art. 46 ust. 1 - 4 ustawy - Prawo zamówień publicznych.
11. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca:
1) w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy - Prawo zamówień publicznych, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy - Prawo zamówień publicznych, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie,
2) którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy

III.2) ZALICZKI

III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW

  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie konkretyzuje powyższego warunku poprzez stworzenie opisu sposobu dokonywania oceny jego spełniania. Zamawiający oceni czy Wykonawca spełnia powyższy warunek w oparciu o oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 1 SIWZ

  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie konkretyzuje powyższego warunku poprzez stworzenie opisu sposobu dokonywania oceny jego spełniania. Zamawiający oceni czy Wykonawca spełnia powyższy warunek w oparciu o oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 1 SIWZ

  • III.3.3) Potencjał techniczny

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie konkretyzuje powyższego warunku poprzez stworzenie opisu sposobu dokonywania oceny jego spełniania. Zamawiający oceni czy Wykonawca spełnia powyższy warunek w oparciu o oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 1 SIWZ

  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie konkretyzuje powyższego warunku poprzez stworzenie opisu sposobu dokonywania oceny jego spełniania. Zamawiający oceni czy Wykonawca spełnia powyższy warunek w oparciu o oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 1 SIWZ

  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie konkretyzuje powyższego warunku poprzez stworzenie opisu sposobu dokonywania oceny jego spełniania. Zamawiający oceni czy Wykonawca spełnia powyższy warunek w oparciu o oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 1 SIWZ

III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY

III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;

III.5) INFORMACJA O DOKUMENTACH POTWIERDZAJĄCYCH, ŻE OFEROWANE DOSTAWY, USŁUGI LUB ROBOTY BUDOWLANE ODPOWIADAJĄ OKREŚLONYM WYMAGANIOM

W zakresie potwierdzenia, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi odpowiadają określonym wymaganiom należy przedłożyć:

  • inne dokumenty

    1. Dotyczy części A postępowania (poz. 1-4):
    Oświadczenie Wykonawcy potwierdzające, iż oferuje meble, które:
    a. są wyprodukowane zgodnie z normą ISO 9001:2008 lub równoważną;
    b. są wyprodukowane zgodnie z normą OHSAS 18001 lub równoważną;
    b. są wyprodukowane zgodnie z normą PN EN 13150 lub równoważną - stoły robocze dla laboratoriów - wymiary, wymagania bezpieczeństwa i metody badań.
    2. Dotyczy części B postępowania (poz. 4 i 5):
    Oświadczenie Wykonawcy potwierdzające, iż oferuje meble wyprodukowane zgodnie z normą ISO 9001:2008 (lub równoważną)
    3. Dotyczy części B postępowania (poz. 4 i 5):
    Oświadczenie Wykonawcy potwierdzające, iż oferuje meble spełniające normę PN-EN 14727 (lub równoważną) w zakresie wytrzymałości, trwałości oraz wymagań bezpieczeństwa.
    4. Dotyczy części B postępowania (poz. 4 i 5):
    Oświadczenie Wykonawcy potwierdzające, iż oferuje meble, które posiadają atest higieniczny PZH lub równoważny.
    5. Dotyczy części B postępowania (poz. 4 i 5):
    Oświadczenie Wykonawcy potwierdzające, iż stół laboratoryjny posiada stelaż lakierowany, którego minimalna dopuszczalna grubość stosowanych powłok wynosi 200um - zgodnie z normą PN-EN ISO 2178:1998 lub równoważną.
    6. Dotyczy części B postępowania (poz. 4 i 5):
    Oświadczenie Wykonawcy potwierdzające, iż stół laboratoryjny posiada stelaż zgodny z normą potwierdzającą jakość zabezpieczenia antykorozyjnego poprzez stosowaną powłokę, tj.: PN-EN ISO 9227:2007, PN-EN ISO 10289:2002 (lub równoważnymi) potwierdzający wynik po badaniu w komorze solnej po 96h jako bez wad sklasyfikowany wskaźnikiem wyglądu RA lO, w dziesięciostopniowej skali.
    7. Dotyczy części B postępowania (poz. 4 i 5):
    Oświadczenie Wykonawcy potwierdzające, iż blaty posiadają określoną metodę oznaczania pełzania przy ściskaniu zwartych i izolacyjnych formowanych wyrobów ogniotrwałych, gdzie pełzanie jest odkształceniem wyrobu ogniotrwałego, poddanego stałemu obciążeniu w warunkach izotermicznych zgodnie z normą PN-EN 993-9:1999 (metody badań zwartych i izolacyjnych formowanych wyrobów ogniotrwałych - oznaczanie pełzania przy ściskaniu) lub równoważną.
    8. Dotyczy części B postępowania (poz. 4 i 5):
    Oświadczenie Wykonawcy, iż oferuje blaty, które posiadają klasę twardości materiału minimum 6 w skali Mohsa potwierdzone raportem badań wydanym przez akredytowane w tym zakresie laboratorium badawcze przeprowadzony zgodnie z normą EN 101:1994 Płytki i płyty ceramiczne. Oznaczanie twardości powierzchni wg skali Mohsa lub równoważną.
    9. Dotyczy części B postępowania (poz. 4 i 5):
    Oświadczenie Wykonawcy, iż oferuje blaty, które posiadają nasiąkliwość średnią dla oferowanego materiału nie większą niż 1,2% potwierdzone raportem badań przedstawiającym wyniki nasiąkliwości wodnej wydanym przez akredytowane w tym zakresie laboratorium badawcze przeprowadzony zgodnie z normą EN ISO 10545-3:1999 Płytki i płyty ceramiczne - Oznaczanie nasiąkliwości wodnej, porowatości otwartej, gęstości względnej pozornej oraz gęstości całkowitej lub równoważną.
    10. Dotyczy części B postępowania (poz. 4 i 5):
    Oświadczenie Wykonawcy, iż oferuje blaty spełniające normę EN ISO 10545-13:1999 Płytki i płyty ceramiczne - Oznaczanie odporności chemicznej lub równoważną co zostało potwierdzone raportem wydanym przez akredytowane w tym zakresie laboratorium badawcze. Wymaga się aby wynik materiału nie był gorszy niż GA i GLA.
    11. Dotyczy części B postępowania (poz. 4 i 5):
    Oświadczenie Wykonawcy, iż oferuje blaty spełniające normę EN ISO 10545-14:1999 Płytki i płyty ceramiczne- Oznaczanie odporności na plamienie lub równoważną, co zostało potwierdzone raportem z badań wydanym przez akredytowane w tym zakresie laboratorium badawcze. Wymaga się, aby wynik materiału nie był gorszy niż klasa odporności 5.
    12. Dotyczy części B postępowania (poz. 4 i 5):
    Oświadczenie Wykonawcy, iż oferuje blaty spełniające normę EN ISO 10545-9:1998 Płytki i płyty ceramiczne- Oznaczanie odporności na szok termiczny lub równoważną, co zostało potwierdzone raportem z badań wydanym przez akredytowane w tym zakresie laboratorium badawcze. Nie dopuszcza się wystąpienia pęknięć w zakresie temperatur 15-145 st. C.
    13. Dotyczy części B postępowania (poz. 4 i 5):
    Oświadczenie Wykonawcy, iż oferuje blaty, które posiadają: odporność na min. 25 substancji chemicznych m.in.: eozyna min. 1%, czerwień kongo min. 1%, jodyna, fiolet gencjanowy min. 1%, kwas siarkowy min. 96%, kwas azotowy 70%, kwas chlorowodorowy 37%, kwas ortofosforowy min. 85%, wodorotlenek sodu min. 42%, chloroform, kwas bromowy o stężeniu 48%, ksylen, formaldehyd min. 40%, aceton, azotan srebra min. 10%, fenol min. 85%, woda królewska, kwas nadchlorowy min. 60%, kwas bromowodorowy min. 48%, wodorotlenek amonu min. 25%, benzyna ekstrakcyjna, oleje mineralne, eter etylowy, nafta kosmetyczna, terpentyna - co zostało potwierdzone raportem z badań wydanym przez niezależne laboratorium.
    14. Dotyczy części B postępowania (poz. 5):
    Oświadczenie Wykonawcy potwierdzające, iż oferuje dygestoria, które posiadają zawór gazu zgodny z normą DIN 12918-2 lub równoważną.
    15. Dotyczy części B postępowania (poz. 5):
    Oświadczenie Wykonawcy potwierdzające, iż oferuje dygestoria, które posiadają elektroniczny wskaźnik funkcji do ciągłej kontroli przepływu powietrza- spełniający normę EN 14 175 (lub równoważną) wraz z sygnalizacją bezpiecznej wysokości pracy okna z elektronicznym wyświetlaczem, wbudowany w ściankę czołową bocznej ściany wyciągu.
    16. Dotyczy części B postępowania (poz. 5):
    Oświadczenie Wykonawcy potwierdzające, iż oferuje dygestoria, które posiadają panel alarmowy zapewniający bezpieczną i stabilną pracę sterowania i sygnalizacji zagrożenia, spełniający następujące normy:
    PN-EN 61000-4-2 odporności na wyładowania elektromagnetyczne lub równoważną,
    PN-EN 61000-4-5 odporności na udary lub równoważną,
    PN-EN 61000-4-6 odporności na zaburzenia przewodzone, indukowane przez pola o częstotliwości radiowej lub równoważną,
    PN-EN 61000-4-11 odporności na zapady i krótkie przerwy napięcia lub równoważną,
    PN-EN 55016-2 odporności pomiaru elektromagnetycznych zaburzeń promieniowanych lub równoważną
    Forma ww. dokumentów: Oryginał lub kopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

Pełnomocnictwo - wymagane, jeżeli ofertę w postępowaniu składa w imieniu Wykonawcy pełnomocnik. W przypadku, kiedy osoba składająca w imieniu Wykonawcy ofertę, nie jest osobą uprawnioną do reprezentowania Wykonawcy i złożenia oferty w postępowaniu na podstawie aktualnego odpisu z właściwego rejestru (np. prowadzonego przez sąd rejestru handlowego, rejestru spółdzielni lub rejestru przedsiębiorstw państwowych albo odpisu z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej), wraz z ofertą powinno zostać złożone stosowne pełnomocnictwo dla tej osoby/ób wystawione przez osobę/y uprawnioną/e do reprezentowania Wykonawcy. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie zobowiązani są załączyć do oferty pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Forma dokumentu: Oryginał lub kopia poświadczona notarialnie

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.

IV.3) ZMIANA UMOWY

przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:

Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian


1. Zmiana treści umowy może nastąpić wyłącznie w granicach unormowania art.144 ust.1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych i pod rygorem nieważności wymaga formy pisemnego aneksu skutecznego po podpisaniu przez obie Strony.
2. Zamawiający może wyrazić zgodę na dokonanie istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy wyłącznie w przypadku:
1) konieczności przesunięcia terminu realizacji zamówienia, jeśli konieczność ta nastąpiła na skutek okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawierania umowy i nie wynika ona z winy Wykonawcy,
2) konieczności przesunięcia terminu realizacji zamówienia, w sytuacji gdy brak możliwości dochowania pierwotnego terminu wynika z okoliczności leżących po stronie Zamawiającego np. w przypadku przedłużających się prac remontowo - budowlanych w poszczególnych obiektach Zamawiającego,
3) zmiany sposobu realizacji zamówienia z samodzielnej realizacji przez Wykonawcę, na realizację z udziałem podwykonawców lub zmiany zakresu zamówienia powierzonego podwykonawcom, z zastrzeżeniem, że podwykonawcy będą posiadać właściwości niezbędne do realizacji zamówienia (dotyczy przypadku, w którym Wykonawca powierza wykonanie części zamówienia podwykonawcom),
4) zmiany lub rezygnacji z podwykonawców wskazanych w §1 ust. 7 wzoru umowy (podwykonawców, na zasoby których Wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy - Prawo zamówień publicznych), z zastrzeżeniem postanowień § 1 ust. 8 wzoru umowy,
5) zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację umowy,
6) zakończenia serii produkcyjnej danego mebla oraz rozpoczęcie produkcji mebla o parametrach technicznych takich samych lub lepszych od opisanych przez Zamawiającego w dokumentacji postępowania DZP.381.91.2014.DW,
7) wydłużenia terminu gwarancji w sytuacji przedłużenia jej przez producenta mebla lub Wykonawcę,
8) ustawowej zmiany stawek podatkowych (VAT) w okresie obowiązywania umowy, Zamawiający nie dopuszcza możliwości zwiększenia wartości umowy, o której mowa w § 4 ust. 1 wzoru umowy,
9) zmiany cen w sytuacji, kiedy zmiana ta będzie korzystna dla Zamawiającego tzn. na cenę niższą - na pisemny wniosek jednej ze Stron

IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: http://dzp.us.edu.pl/zamowienia/dostawy
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Dział Zamówień Publicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice, pok. 69, III p.

IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 27.10.2014 godzina 11:30, miejsce: Dział Zamówień Publicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice, pok. 69, III p.

IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.