eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Bełchatów › Modernizacja oświetlenia ulicznego z zastosowaniem systemu zarządzania oświetleniem ulicznym na ulicach miasta Bełchatowa dofinansowanego ze środków NFOŚiGW w ramach programu priorytetowego System Zielonych Inwestycji (GIS - Green Investment Scheme) część 6) SOWA - energooszczędne oświetlenie uliczne

Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2014-06-27

Bełchatów: Modernizacja oświetlenia ulicznego z zastosowaniem systemu zarządzania oświetleniem ulicznym na ulicach miasta Bełchatowa dofinansowanego ze środków NFOŚiGW w ramach programu priorytetowego System Zielonych Inwestycji (GIS - Green Investment Scheme) część 6) SOWA - energooszczędne oświetlenie uliczne
Numer ogłoszenia: 215908 - 2014; data zamieszczenia: 27.06.2014
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Miasto Bełchatów reprezentowane przez Prezydenta Miasta Bełchatowa , ul. T. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów, woj. łódzkie, tel. 044 7335198.

  • Adres strony internetowej zamawiającego: www.belchatow.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Modernizacja oświetlenia ulicznego z zastosowaniem systemu zarządzania oświetleniem ulicznym na ulicach miasta Bełchatowa dofinansowanego ze środków NFOŚiGW w ramach programu priorytetowego System Zielonych Inwestycji (GIS - Green Investment Scheme) część 6) SOWA - energooszczędne oświetlenie uliczne.

II.1.2) Rodzaj zamówienia: roboty budowlane.

II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania w ramach przedsięwzięcia pn. Modernizacja oświetlenia ulicznego z zastosowaniem systemu zarządzania oświetleniem ulicznym na ulicach miasta Bełchatowa dofinansowanego ze środków NFOŚiGW w ramach programu priorytetowego System Zielonych Inwestycji GIS - Green Investment Scheme część 6 SOWA - energooszczędne oświetlenie uliczne, w zakres zadania wchodzi m.in.- demontaż opraw rtęciowych i sodowych oświetlenia ulicznego - 3095 szt.- montaż opraw oświetlenia zewnętrznego na wysięgnikach i słupach - 2880 szt.- wymiana słupów oświetlenia ulicznego wraz z oprawami - 190 szt.-wymianę/ montaż przewodów zasilających, zabezpieczeń, zacisków prądowych dla wszystkich opraw,- wymiana szaf pomiarowo - sterowniczych - 68 szt.-zaprogramowanie i uruchomienie centrum dyspozytorskiego dla systemu sterowania i monitoringu,- zaprogramowanie sterowników i uruchomienie systemu sterowania oświetleniem,- wymiana wysięgników - 431 szt.- malowanie wysięgników - ok. 1949 szt. i wg konieczności zabezpieczenia antykorozyjnego,- zainstalowanie stacji pogodowej, - zaprogramowanie i uruchomienie systemu sterowania i monitoringu, - przeszkolenie przedstawiciela zamawiającego z zakresu obsługi centrum dyspozytorskiego,- utylizacja zdemontowanych materiałów,- wykonanie dokumentacji powykonawczej,- wykonanie inwentaryzacji powykonawczej, - wykonanie badań i pomiarów pomontażowych,- wykonanie badań i pomiarów fotometrycznych po zakończeniu inwestycji,- zaprezentowanie Zamawiającemu działania systemu sterowania.Szczegółowy opis zakresu przedmiotowej inwestycji zawarty jest w załączonej dokumentacji projektowej, przedmiarze i STWiOR. Wartość szacunkowa zamówienia 8 128 432,28 PLN.

II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45.31.61.10 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego 45.23.14.00 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych 45.31.57.00 - Instalowanie stacji rozdzielczych 45.31.61.00 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego .

II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie.

II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.


II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Zakończenie: 31.10.2015.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WADIUM

Informacja na temat wadium: Wykonawcy ubiegający sie o udzielenie zamówienia publicznego zobowiązani są wnieść wadium w wysokości 240 000,00 zł (słownie: dwieście czterdzieści tysięcy złotych 00/100) w sposób i w terminie określonym w SIWZ oraz zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych

III.2) ZALICZKI

III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW

  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie precyzuje warunku w zakresie posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.Na potwierdzenie spełniania warunku wykonawca złoży oświadczenie z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu nastąpi na podstawie przedstawionego przez wykonawcę oświadczenia metodą spełnia/nie spełnia.

  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Na potwierdzenie spełniania warunku posiadania wiedzy i doświadczenia wykonawca wykaże, iż w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, wykonał w sposób należyty oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył co najmniej - 3 roboty budowlane polegające na budowie, przebudowie, remoncie oświetlenia ulicznego o wartości łącznej nie mniejszej niż 1.000.000, 00 PLN,- 2 systemy sterowania i zarządzania urządzeniami oświetlenia ulicznego lub innymi urządzeniami elektrycznymi wykorzystujące sterowniki programowalne. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu nastąpi na podstawie przedstawionych przez wykonawcę dokumentów, metodą spełnia/nie spełnia.

  • III.3.3) Potencjał techniczny

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie precyzuje warunku w zakresie dysponowania przez wykonawcę potencjałem technicznym. Na potwierdzenie spełniania warunku wykonawca złoży w tym zakresie oświadczenie z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu nastąpi na podstawie przedstawionego przez wykonawcę oświadczenia z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, metodą spełnia/nie spełnia.

  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Na potwierdzenie spełniania warunku w zakresie osób zdolnych do wykonania zamówienia wykonawca wykaże, iż dysponuje - kierownikiem budowy - posiadającym uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń uprawniające do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych wraz z aktualnym zaświadczeniem o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego,- kierownikiem robót - posiadającym uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń uprawniające do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych wraz z aktualnym zaświadczeniem o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego, lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a które uprawniają do pełnienia tych funkcji w odpowiednim zakresie,- monterami - min. 4 osobami posiadającymi świadectwa kwalifikacji w zakresie eksploatacji sieci, instalacji i urządzeń elektroenergetycznych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających energię elektryczną w grupie 1 pkt 2, 7, 10 zgodnie z przepisami ustawy - Prawo Energetyczne Dz.U. z 2012 r., poz. 1059 ze zm. oraz rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci Dz.U. 2003.89.828 ze zm. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu nastąpi na podstawie przedstawionego przez wykonawcę wykazu osób oraz oświadczenia, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia - metodą spełnia/nie spełnia.

  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Na potwierdzenie spełniania warunku (dotyczącego sytuacji ekonomicznej i finansowej) wykonawca przedstawi opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, iż wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia o min. sumie gwarancyjnej 5 000.000,00 PLN (słownie: pięć milionów złotych 00/100). Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu nastąpi na podstawie przedstawionego przez wykonawcę dokumentu/ów metodą spełnia/nie spełnia.

III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY

III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

  • wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;
  • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
  • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
  • opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.

III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.3.2)

  • zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 -11 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;

III.5) INFORMACJA O DOKUMENTACH POTWIERDZAJĄCYCH, ŻE OFEROWANE DOSTAWY, USŁUGI LUB ROBOTY BUDOWLANE ODPOWIADAJĄ OKREŚLONYM WYMAGANIOM

W zakresie potwierdzenia, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi odpowiadają określonym wymaganiom należy przedłożyć:

  • inne dokumenty

    W celu potwierdzenia, że oferowane roboty budowlane odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego, Zamawiający żąda w szczególności poniżej wymienionych dokumentów,1. Karty katalogowe potwierdzające następujące własności opraw i źródeł światła,- wydajność diod LED nie mniejsza niż 130lm/W w temperaturze 85 st. C,- wykonanie obudowy oprawy z ciśnieniowego odlewu aluminium,- zintegrowany z oprawą zaczep montażowy pozwalający na zamocowanie oprawy na poziomym wysięgniku o średnicy fi 42-60mm lub bezpośrednio na słupie z możliwością regulacji kąta pochylenia 0 -15 st. i -10 - 0 st,- oprawa wykonana w II klasie ochronności,- oprawa musi być serwisowalna - możliwość wymiany źródła światła panelu LED oraz zasilacza w warunkach terenowych,- klosz oprawy wykonany ze szkła hartowanego lampy oświetlenia drogowego, IK min 08,- klosz oprawy wykonany z poliwęglanu lampy ozdobne, IK min 08,- źródło światła stanowią diody LED emitujące światło białe o temperaturze barwowej 4000-4500 K - współczynnik oddawania barw Ra min 70,- trwałość użyteczna min 80 000 godzin dopuszczalny spadek do 80 % strumienia początkowego przy temp. otoczenia 25st C. w wymienionym okresie eksploatacji, - redukcja mocy musi odbywać się w sposób płynny możliwość zdefiniowania czasu przejściowego przez zmniejszenie strumienia świetlnego wszystkich źródeł LED jednocześnie, a nie przez odłączanie zasilania od poszczególnych modułów LED, - zasilacz źródła światła wyposażony w funkcję utrzymania strumienia świetlnego w czasie,- skuteczność świetlna oprawy min. 100 lm/W,- beznarzędziowy dostęp do komory osprzętu elektrycznego,- zasilacz umożliwiający płynną zmianę strumienia świetlnego za pośrednictwem sygnału sterującego wykorzystującego cyfrowy protokół komunikacji np. DALI lub analogowy np. 1-10 V,- odporność układu zasilania na przepięcia min. 10 kV,- zakres temp. pracy oprawy --35 do +40 st. C, - oprawy wyposażone w system optymalnego odprowadzenia ciepła termiczne rozdzielenie pomiędzy układem zasilającym a optycznym-lampy oświetlenia drogowego,- szczelność komory optycznej IP66, komory osprzętu elektrycznego IP66,- wyposażenie oprawy w czujnik termiczny zapobiegający przypadkowemu przegrzaniu.2. Dokumenty potwierdzające, że - dane fotometryczne oprawy pozwalające zweryfikować możliwość zastosowania opraw w danym projekcie modernizacji oświetlenia są umieszczone na stronie internetowej producenta wraz ze wskazaniem bezpośredniego linku do danych,- wartość wskaźnika udziału światła wysyłanego ku górze ULOR zgodne z Rozporządzeniem WE nr 245/2009,- oprawa oraz zasilacz powinny być kompatybilne z min. trzema systemami sterowania oświetleniem.3. Deklaracje, certyfikaty dot. opraw i źródeł światła,- deklaracje zgodności WE,- certyfikat ENEC,- wartość wskaźnika udziału światła wysyłanego ku górze ULOR zgodne z Rozporządzeniem WE nr 245/2009,- raport wydany przez laboratorium badawcze, że układ optyczny oprawy spełnienia wymagania normy EN 62471 Bezpieczeństwo fotobiologiczne lamp i systemów lampowych,- pozytywna opinia jednostki posiadającej stosowne akredytacje weryfikującej właściwości zastosowanych opraw,- deklaracja zgodności CE. 4. System - dokument potwierdzający otwartość systemu sterowania.

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

V. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków. A. Warunki udziału w postępowaniu. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące, 1. Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. 2.Posiadania wiedzy i doświadczenia.3.Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.4.Sytuacji ekonomicznej i finansowej. Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu. Ad. 1. Zamawiający nie precyzuje warunku. Na potwierdzenie spełniania warunku wykonawca złoży oświadczenie z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu nastąpi na podstawie przedstawionego przez wykonawcę oświadczenia metodą spełnia/nie spełnia. Ad. 2. Na potwierdzenie spełniania warunku posiadania wiedzy i doświadczenia wykonawca wykaże, iż w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, wykonał w sposób należyty oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył co najmniej - 3 roboty budowlane polegające na budowie, przebudowie, remoncie oświetlenia ulicznego o wartości łącznej nie mniejszej niż 1.000.000, 00 PLN,- 2 systemy sterowania i zarządzania urządzeniami oświetlenia ulicznego lub innymi urządzeniami elektrycznymi wykorzystujące sterowniki programowalne. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu nastąpi na podstawie przedstawionych przez wykonawcę dokumentów, metodą spełnia/nie spełnia. Ad. 3. Zamawiający nie precyzuje warunku w zakresie dysponowania przez wykonawcę potencjałem technicznym. Na potwierdzenie spełniania warunku wykonawca złoży w tym zakresie oświadczenie z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu nastąpi na podstawie przedstawionego przez wykonawcę oświadczenia z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, metodą spełnia/nie spełnia. Na potwierdzenie spełniania warunku w zakresie osób zdolnych do wykonania zamówienia wykonawca wykaże, iż dysponuje, - kierownikiem budowy - posiadającym uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń uprawniające do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych wraz z aktualnym zaświadczeniem o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego, - kierownikiem robót - posiadającym uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń uprawniające do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych wraz z aktualnym zaświadczeniem o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego, lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a które uprawniają do pełnienia tych funkcji w odpowiednim zakresie,- monterami - min. 4 osobami posiadającymi świadectwa kwalifikacji w zakresie eksploatacji sieci, instalacji i urządzeń elektroenergetycznych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających energię elektryczną w grupie 1 pkt 2, 7, 10 zgodnie z przepisami ustawy - Prawo Energetyczne Dz. U. z 2012 r., poz. 1059 ze zm. oraz rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci Dz. U. 2003.89.828 ze zm. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu nastąpi na podstawie przedstawionego przez wykonawcę wykazu osób oraz oświadczenia, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia - metodą spełnia/nie spełnia. Ad. 4. Na potwierdzenie spełniania warunku dotyczącego sytuacji ekonomicznej i finansowej wykonawca przedstawi opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, iż wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia o min. sumie gwarancyjnej 5 000.000,00 PLN słownie: pięć milionów złotych 00/100. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu nastąpi na podstawie przedstawionego przez wykonawcę dokumentu/ów metodą spełnia/nie spełnia. Wartości podane w dokumentach w walutach innych niż wskazane przez zamawiającego wykonawca przeliczy wg średniego kursu NBP na dzień wystawienia dokumentu. B. W celu potwierdzenia, że oferowane roboty budowlane odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego, Zamawiający żąda w szczególności poniżej wymienionych dokumentów,1. Karty katalogowe potwierdzające następujące własności opraw i źródeł światła,- wydajność diod LED nie mniejsza niż 130lm/W w temperaturze 85 st. C,- wykonanie obudowy oprawy z ciśnieniowego odlewu aluminium,- zintegrowany z oprawą zaczep montażowy pozwalający na zamocowanie oprawy na poziomym wysięgniku o średnicy fi 42-60mm lub bezpośrednio na słupie z możliwością regulacji kąta pochylenia 0 -15 st. i -10 - 0 st,- oprawa wykonana w II klasie ochronności,- oprawa musi być serwisowalna - możliwość wymiany źródła światła panelu LED oraz zasilacza w warunkach terenowych,- klosz oprawy wykonany ze szkła hartowanego lampy oświetlenia drogowego, IK min 08,- klosz oprawy wykonany z poliwęglanu lampy ozdobne, IK min 08,- źródło światła stanowią diody LED emitujące światło białe o temperaturze barwowej 4000-4500 K - współczynnik oddawania barw Ra min 70,- trwałość użyteczna min 80 000 godzin dopuszczalny spadek do 80 % strumienia początkowego przy temp. otoczenia 25st C. w wymienionym okresie eksploatacji, - redukcja mocy musi odbywać się w sposób płynny możliwość zdefiniowania czasu przejściowego przez zmniejszenie strumienia świetlnego wszystkich źródeł LED jednocześnie, a nie przez odłączanie zasilania od poszczególnych modułów LED, - zasilacz źródła światła wyposażony w funkcję utrzymania strumienia świetlnego w czasie,- skuteczność świetlna oprawy min. 100 lm/W,- beznarzędziowy dostęp do komory osprzętu elektrycznego,- zasilacz umożliwiający płynną zmianę strumienia świetlnego za pośrednictwem sygnału sterującego wykorzystującego cyfrowy protokół komunikacji np. DALI lub analogowy np. 1-10 V,- odporność układu zasilania na przepięcia min. 10 kV,- zakres temp. pracy oprawy --35 do +40 st. C,- oprawy wyposażone w system optymalnego odprowadzenia ciepła termiczne rozdzielenie pomiędzy układem zasilającym a optycznym-lampy oświetlenia drogowego,- szczelność komory optycznej IP66, komory osprzętu elektrycznego IP66,- wyposażenie oprawy w czujnik termiczny zapobiegający przypadkowemu przegrzaniu.2. Dokumenty potwierdzające, że - dane fotometryczne oprawy pozwalające zweryfikować możliwość zastosowania opraw w danym projekcie modernizacji oświetlenia są umieszczone na stronie internetowej producenta wraz ze wskazaniem bezpośredniego linku do danych,- wartość wskaźnika udziału światła wysyłanego ku górze ULOR zgodne z Rozporządzeniem WE nr 245/2009,- oprawa oraz zasilacz powinny być kompatybilne z min. trzema systemami sterowania oświetleniem.3. Deklaracje, certyfikaty dot. opraw i źródeł światła,- deklaracje zgodności WE,- certyfikat ENEC,- wartość wskaźnika udziału światła wysyłanego ku górze ULOR zgodne z Rozporządzeniem WE nr 245/2009,- raport wydany przez laboratorium badawcze, że układ optyczny oprawy spełnienia wymagania normy EN 62471 Bezpieczeństwo fotobiologiczne lamp i systemów lampowych,- pozytywna opinia jednostki posiadającej stosowne akredytacje weryfikującej właściwości zastosowanych opraw,- deklaracja zgodności CE. 4. System - dokument potwierdzający otwartość systemu sterowania. VI. Wykaz dokumentów, jaki mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu. A. W celu oceny spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art.22 ust.1 w/w ustawy zamawiający żąda następujących dokumentów. 1. oświadczenie wykonawcy o spełnieniu warunków z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, art. 44 w/w ustawy - zgodnie z załączonym wzorem. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie oświadczenie może być złożone wspólnie. 2. wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie dokument ten składa przynajmniej jeden z wykonawców. Wykaz dowodów, o których mowa w wykazie robót - zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013r. poz. 231) Zgodnie z w/w rozporządzeniem dowodami, o których mowa w wykazie robót budowlanych są, 1) poświadczenie - określone w § 1.2 pkt. 1) w/w rozporządzenia, lub 2) w przypadku zamówień na roboty budowlane - inne dokumenty - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa wyżej. W przypadku gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty wskazane w w/w wykazie, zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa wyżej. 3. wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie dokument ten składa przynajmniej jeden z wykonawców. 4. oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie dokument ten składa przynajmniej jeden z wykonawców. 5. opłaconej polisy, a w przypadku jej braku, innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie dokument ten składa przynajmniej jeden z wykonawców. Wartości podane w dokumentach w walutach innych niż wskazane przez zamawiającego wykonawca przeliczy wg średniego kursu NBP na dzień wystawienia dokumentu. Zamawiający zaleca, aby Wykonawcy przed złożeniem oferty dokonali we własnym zakresie szczegółowej wizji lokalnej terenu objętego inwestycją celem uzyskania wszystkich informacji koniecznych do przygotowania oferty i zawarcia umowy. Każdy z Wykonawców ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji niniejszego zamówienia. B. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 w/w ustawy- zamawiający żąda następujących dokumentów. 1.oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie oświadczenie takie składa każdy z wykonawców oddzielnie - wzór oświadczenia w załączeniu. 2. aktualnego odpisu z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie dokument ten składa każdy z wykonawców oddzielnie. 3. aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie dokument ten składa każdy z wykonawców oddzielnie. 4.aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie dokument ten składa każdy z wykonawców oddzielnie.5. aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, dokument taki składa każdy Wykonawca oddzielnie.6. aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, dokument taki składa każdy Wykonawca oddzielnie.7.aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, dokument taki składa każdy Wykonawca oddzielnie. C. W celu potwierdzenia, że oferowane roboty budowlane odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego, Zamawiający żąda w szczególności, dokumentów szczegółowo określonych w pkt V lit. B. specyfikacji istotnych warunków zamówienia. D. Wykonawca załącza do oferty poza w/w dokumentami inne dokumenty, 1. formularz ofertowy - zgodnie z załączonym wzorem. 2. listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5) ustawy Prawo zamówień publicznych albo informację o tym, że wykonawca nie należy do grupy kapitałowej - zgodnie z ustawą z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów Dz. U. Nr 50, poz. 331 z późn. zm - zgodnie z załączonymi wzorami do SIWZ. Podmioty zagraniczne, W przypadku złożenia oferty przez podmioty zagraniczne dokumenty, o których mowa w pkt VI SIWZ, zastępuje się odpowiednimi dokumentami - zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 roku w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane Dz. U. z 2013 r., poz. 231) tj. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentów, o których mowa w Pkt VI lit. B pkt 2-4 i 6 specyfikacji istotnych warunków zamówienia, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że a ) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości- wystawionego/nych nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymania decyzji właściwego organu - wystawionych nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie wystawionego/nych nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, oraz zamiast dokumentu określonego w pkt VI lit. B pkt 5 i 7 - składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8, 10-11 ustawy - wystawionego/nych nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, Informacja dotycząca rozwiązań równoważnych. Jeżeli w dokumentacji projektowej, technicznej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót oraz w przedmiarach robót zostało wskazane pochodzenie/ marka, znak towarowy, producent materiałów, parametrów technicznych lub technologicznych lub rozmiarów, zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów i rozwiązań o równoważnych parametrach technicznych i technologicznych i rozmiarach, pod warunkiem, że zapewnią one uzyskanie rozwiązań o parametrach i rozmiarach nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach. Zgodnie z przepisem art. 30 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych - wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego. Wszystkie przytoczone w dokumentacji projektowo - kosztorysowej produkty/ urządzenia, nazwy produktów/ urządzeń są produktami/ urządzeniami poglądowymi i przykładowymi. Wykonawca może zastąpić te produkty/ urządzenia innymi równoważnymi spełniającymi normy i przepisy Polskie, UE oraz wytyczne dokumentacji projektowo - kosztorysowej, Inwestora i NFOŚiGW pozwalające osiągnąć zakładany efekt ekologiczny i ekonomiczny dla przedmiotowego projektu - zgodnie z zapisami w Warunkach Technicznych stanowiących załącznik do SIWZ. Informacja dotycząca podwykonawców Zamawiający dopuszcza udział podwykonawców w realizacji przedmiotu zamówienia. Wykonawca określi w formularzu ofertowym zgodnie z załączonym wzorem jaki zakres rzeczowy robót będzie wykonywał za pośrednictwem podwykonawców, nazwę firmę podwykonawcy oraz okres udziału podwykonawcy. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia za pośrednictwem podwykonawcy oraz wymagania zamawiającego w tym zakresie - zgodnie z § 2 projektu umowy załącznik do SIWZ, tj. Wykonawca zobowiązany jest oświadczyć jakie roboty będzie wykonywał za pośrednictwem podwykonawców. Pozostałe roboty nie wymienione przez wykonawcę w formularzu ofertowym a wchodzące w zakres rzeczowy przedmiotu umowy, wykonawca wykona osobiście. Zamawiający nie wyraża zgody na zawieranie umów przez Podwykonawcę z dalszymi Podwykonawcami. Dla zawarcia ważnej umowy pomiędzy Wykonawcą, a Podwykonawcą wymagana jest zgoda Zamawiającego. Jeżeli Zamawiający w terminie 14 dni od przedstawienia mu przez Wykonawcę umowy lub projektu umowy nie zgłosi na piśmie sprzeciwu lub zastrzeżeń, uważa się, że wyraził zgodę na zawarcie umowy. Wykonawca przedłoży Zamawiającemu poświadczoną za zgodność z oryginałem kpię zawartej umowy o podwykonawstwo, w terminie 7 dni od jej zawarcia. Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy z Podwykonawcą zgodnie z zakresem rzeczowym określonym w ofercie przyjętej przez Zamawiającego. Umowa pomiędzy Wykonawcą, a Podwykonawcą wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności. Terminy płatności w umowie podwykonawstwa, za zakres prac wykonywany przez Podwykonawcę nie może być dłuższy niż 21 dni. W przypadku wykonywania robót przez Podwykonawcę, Wykonawca zobowiązany jest załączyć do wystawionej przez siebie faktury, co najmniej na 5 dni roboczych przed terminem płatności, - kserokopię faktury Podwykonawcy, potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, - kserokopię protokołu odbioru robót potwierdzonego za godność z oryginałem przez Wykonawcę, - dowód zapłaty zobowiązań wobec Podwykonawcy, - oświadczenie Podwykonawcy, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do projektu umowy, z datą nie wcześniejszą niż data wystawienia faktury przez Wykonawcę. W przypadku niezłożenia w/w dokumentów i uchylania się od obowiązku zapłaty przez Wykonawcę Podwykonawcy, Zamawiający może dokonać bezpośredniej zapłaty wymagalnego wynagrodzenia przysługującego Podwykonawcy, który zawarł zaakceptowaną przez Zamawiającego umowę o podwykonawstwo. Wyżej wymienione wynagrodzenie dotyczy wyłącznie należności powstałych po zaakceptowaniu przez Zamawiającego umowy o podwykonawstwo. Bezpośrednia zapłata obejmuje wyłącznie należne wynagrodzenie, bez odsetek należnych Podwykonawcy. Przed dokonaniem bezpośredniej zapłaty Zamawiający jest obowiązany umożliwić Wykonawcy zgłoszenie pisemnych uwag dotyczących zasadności bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcy, o którym mowa wyżej. Zamawiający informuje o terminie zgłaszania uwag nie krótszym niż 7 dni od dnia doręczenia tej informacji. W przypadku zgłoszenia uwag w terminie wskazanym przez Zamawiającego, Zamawiający może - nie dokonać bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcy, jeżeli Wykonawca wykaże niezasadność takiej zapłaty, albo - złożyć do depozytu sądowego kwotę potrzebną na pokrycie wynagrodzenia Podwykonawcy w przypadku istnienia zasadniczej wątpliwości Zamawiającego co do wysokości należnej zapłaty lub podmiotu, któremu płatność się należy, albo - dokonać bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcy, jeżeli Podwykonawca wykaże zasadność takiej zapłaty. W przypadku dokonania bezpośredniej zapłaty Podwykonawcy, Zamawiający potrąca kwotę wypłaconego wynagrodzenia z wynagrodzenia należnego Wykonawcy. Konieczność wielokrotnego dokonywania bezpośredniej zapłaty Podwykonawcy lub konieczność dokonania bezpośrednich zapłat na sumę większą niż 5 % wartości umowy w sprawie zamówienia publicznego może stanowić podstawę do odstąpienia od umowy w sprawie zamówienia publicznego przez Zamawiającego. W razie wytoczenia powództwa przez Podwykonawcę przeciwko Zamawiającemu, Wykonawca- na żądanie Zamawiającego- zobowiązuje się do wzięcia udziału na swój koszt w postępowaniu w zakresie niezbędnym do ochrony Zamawiającego przed odpowiedzialnością wobec Podwykonawcy. W przypadku wytoczenia przez Podwykonawcę powództwa Zamawiającemu o zapłatę, Wykonawca zobowiązany jest do zwrotu poniesionych przez Zamawiającego kosztów sądowych. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany podwykonawców zgodnie z §4 ust. 1 pkt 1.3. projektu umowy oraz zapisami w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i ogłoszeniu o zamówieniu. Dokumenty w/w powinny zostać złożone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem, przez wykonawcę na każdej stronie zawierającej informacje. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b w/w ustawy , kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty. Tajemnica przedsiębiorstwa, Jeżeli wykonawca zastrzega, że informacje objęte tajemnicą przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, nie mogą być udostępniane, informacje te należy umieścić w oddzielnej kopercie wewnątrz opakowania oferty, oznaczonej napisem Informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa. Informację o zastrzeżeniu dokumentów stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa należy podać również w formularzu oferty.

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.

IV.3) ZMIANA UMOWY

przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:

Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany istotnych postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy. Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian, 1.zmiany zasad płatności,2. zmiany formy zabezpieczenia należytego wykonania umowy,3.zmiany zakresu prac powierzonych podwykonawcy lub zgłoszenia udziału podwykonawcy, zmiana taka nastąpi zgodnie z postanowieniami art. 647 1 kodeksu cywilnego, 4.zmiany oznaczenia danych Stron, a w przypadku gdy stroną umowy jest konsorcjum- zmiany lidera konsorcjum,5.zmiany stawki podatku od towarów i usług VAT- przewiduje się możliwość zmiany kwoty brutto o różnicę wynikającą z tej zmiany zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zmiana stawek pozostałych podatków nie będzie podstawą do zmiany wynagrodzenia.6.zmiany ilości transz. Termin realizacji umowy określony w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, projekcie umowy oraz w ogłoszeniu o zamówieniu może ulec przesunięciu w przypadku wystąpienia opóźnień wynikających z - przedłużenia się procedury przetargowej przedłużenie, które spowoduje zagrożenie wykonania przedmiotu umowy w terminie umownym,- działania siły wyższej, mającej bezpośredni wpływ na terminowość wykonywania robót, wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonanie robót z wyłączeniem okresu kalendarzowej zimy - fakt ten musi mieć odzwierciedlenie w Dzienniku Budowy, wystąpienia okoliczności, których strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności, m.in. zlokalizowania podczas prac na terenie budowy znalezisk archeologicznych lub saperskich niewypały,- przestojów i opóźnień zawinionych przez Zamawiającego,- wystąpienia sytuacji gdy wykonanie zamówienia w pierwotnym terminie nie leży w interesie Zamawiającego o okres umożliwiający osiągnięcie uzasadnionego interesu Zamawiającego,- wystąpienia, po zawarciu umowy, zmian przepisów mających bezpośredni wpływ na sposób realizacji umowy.

IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.belchatow.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Urząd Miasta Bełchatowa, Zespół Obsługi Prawnej Biuro Zamówień Publicznych, bud, B, pok. 13, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów.

IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 15.07.2014 godzina 10:00, miejsce: Urząd Miasta Bełchatowa, Kancelaria Prezydenta - Kancelaria Ogólna, ul. Kościuszki 1, 97 - 400 Bełchatów.

IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: Zamówienie jest współfinansowane w 45% ze środków Unii Europejskiej w ramach programu priorytetowego System Zielonych Inwestycji (GIS - Green Investment Scheme) część 6) SOWA - energooszczędne oświetlenie uliczne.

IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.