eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Kraków › Wykonanie dokumentacji projektowej - stadiumuzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach - dla zadaniaBudowa obwodnicy Chełmca i Nowego Sącza w ciągu drogi krajowej nr 28 Zator - Nowy Sącz - Przemyśl - granica państwa od km 0+045,00 - km 1+402,06 - odcinek położony na terenie Gminy Chełmiec.

Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2016-05-11

Kraków: Wykonanie dokumentacji projektowej - stadium: uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach - dla zadania: Budowa obwodnicy Chełmca i Nowego Sącza w ciągu drogi krajowej nr 28 Zator - Nowy Sącz - Przemyśl - granica państwa od km 0+045,00 - km 1+402,06 - odcinek położony na terenie Gminy Chełmiec.
Numer ogłoszenia: 118608 - 2016; data zamieszczenia: 11.05.2016
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy:

V zamówienia publicznego
zawarcia umowy ramowej
ustanowienia dynamicznego systemu zakupów (DSZ)

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie , ul. Mogilska 25, 31-542 Kraków, woj. małopolskie, tel. 012 4172172, 4172179, 4172183, faks 012 4110118.

  • Adres strony internetowej zamawiającego: www.krakow.gddkia.gov.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja rządowa centralna.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Wykonanie dokumentacji projektowej - stadium: uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach - dla zadania: Budowa obwodnicy Chełmca i Nowego Sącza w ciągu drogi krajowej nr 28 Zator - Nowy Sącz - Przemyśl - granica państwa od km 0+045,00 - km 1+402,06 - odcinek położony na terenie Gminy Chełmiec..

II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.

II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiot zamówienia składa się z dwóch Etapów: Etap I - obejmujący wykonanie dokumentacji wyszczególnionych w pozycjach 1 - 7 Tabeli Opracowań Projektowych wraz z uzyskaniem wymaganych uzgodnień i zatwierdzeń dokumentacji geologicznych, w szczególności: - wykonanie mapy sytuacyjno-wysokościowej wraz z uzyskaniem klauzuli, - opracowanie wstępnej koncepcji - etap uzyskania DŚU, zawierające wariantowanie techniczne/konstrukcyjne/technologiczne drogi/obiektów inżynierskich. Koncepcję należy wykonać w oparciu o zaprojektowany przebieg obwodnicy z dokumentacji (PB, PW) opracowanej w 2009r i w dostosowaniu do uzyskanej decyzji ULD nr 8/08 z dnia 15.12.2008r., - opracowanie opinii geotechnicznej, dokumentacji badan podłoża gruntowego, projektu robót geologicznych dla wykonania dokumentacji geologiczno- inżynierskiej, projektu robót geologicznych dla wykonania dokumentacji hydrogeologicznej oraz dokumentacji geologiczno-inżynierskiej i dokumentacji hydrogeologicznej, - obliczenie prognozy ruchu przy założeniu, że przedmiotowa inwestycja planowana jest do oddania do użytkowania na przełomie lat 2020/2021 określenie kategorii obciążenia ruchem, przekroju poprzecznego oraz typów skrzyżowań, - opracowanie koncepcji organizacji ruchu, - opracowanie oceny wpływu planowanej drogi na bezpieczeństwa ruchu drogowego, - wykonanie materiałów do wniosku o uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, Etap II, (pozycja 8 Tabeli Opracowań Projektowych): - wykonanie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko - tylko w przypadku jeżeli konieczność jego wykonania wynika z postanowienia organu właściwego do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, uzgodnienie Raportu Oddziaływania na Środowisko przez Departament Ochrony Środowiska GDDKiA, uzyskanie opinii ZOPI dla koncepcji, zatwierdzenie wstępnej koncepcji przez KOPI (wraz z wprowadzeniem ewentualnych uwag ZOPI i KOPI do wstępnej koncepcji), - uzyskanie ostatecznej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach..

II.1.5)

  przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających

  • Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających

II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 71.32.00.00 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 71.33.20.00 - Geotechniczne usługi inżynieryjne 71.35.40.00 - Usługi sporządzania map .

II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie.

II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.


II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Okres w dniach: 650.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WADIUM

Informacja na temat wadium: Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości 10 000,00 PLN (słownie: dziesięć tysięcy złotych 00/100)

III.2) ZALICZKI

III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW

  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt III.4.1 niniejszego ogloszenia.

  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca musi wykazać się wiedzą i doświadczeniem w wykonaniu (zakończeniu), w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zadań polegających na opracowaniu co najmniej: a) 2 dokumentacji wstępnych, obejmujących budowę lub przebudowę dróg lub ulic klasy minimum GP o długości co najmniej 1,1 km każda; b) 1 lub 2 dokumentacji wstępnych, obejmujących budowę lub przebudowę łącznie 2 obiektów mostowych o dowolnej konstrukcji i obciążeniu dla klasy A oraz rozpiętości teoretycznej najdłuższego przęsła co najmniej 20 m każdy. Każde wykazane zadanie może jednocześnie potwierdzać spełnianie kilku z powyższych warunków. Za dokumentację wstępną Zamawiający uzna opracowanie obejmujące co najmniej ustalenie możliwych przebiegów korytarzy drogowych z analizą wielokryterialną wraz z koncepcją rozwiązań drogowych obiektów inżynierskich (np. STEŚ, Koncepcja programowa). Za drogę lub ulicę Zamawiający uzna drogę lub ulicę w rozumieniu ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 260 ze zm.). Za obiekt mostowy Zamawiający uzna obiekt mostowy w rozumieniu rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 30 maja 2000 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogowe obiekty inżynierskie i ich usytuowanie (Dz. U. z 2000r, Nr 63 poz. 735 ze zm.). Jako wykonanie (zakończenie) zadania należy rozumieć wystawienie co najmniej Protokołu odbioru dokumentacji wstępnej bez zastrzeżeń lub równoważnego dokumentu.

  • III.3.3) Potencjał techniczny

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt III.4.1 niniejszego ogloszenia.

  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca musi wskazać osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, legitymujące się kwalifikacjami zawodowymi, doświadczeniem i wykształceniem, odpowiednimi do funkcji, jakie zostaną im powierzone. Wykonawca, na każdą funkcję wymienioną poniżej, wskaże osoby, które musi mieć dostępne na etapie realizacji zamówienia, spełniające następujące wymagania: 1) osoba proponowana do pełnienia funkcji: Kierownik Projektu - Koordynator międzybranżowy - wymagana liczba osób: 1 osoba Doświadczenie zawodowe: 1. Doświadczenie przy opracowaniu 2 dokumentacji wstępnych, każda dla budowy lub przebudowy drogi lub ulicy klasy minimum GP o długości odcinka co najmniej 1,1 km, na stanowisku/stanowiskach: Kierownika Projektu lub Koordynatora międzybranżowego lub Głównego Projektanta w specjalności drogowej. 2. Minimum 5 lat doświadczenia zawodowego na stanowiskach związanych z wykonywaniem samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie przy opracowaniu dokumentacji projektowych dróg lub ulic klasy minimum GP. Doświadczenie zdobyte w okresie wskazanym w pkt 2 może obejmować doświadczenie zdobyte w okresie wskazanym w pkt 1. 2) osoba proponowana do pełnienia funkcji: Projektant w specjalności drogowej - wymagana liczba osób: 1 osoba Doświadczenie zawodowe: 1. Doświadczenie w opracowaniu lub sprawdzeniu 2 dokumentacji wstępnych, każda dla budowy lub przebudowy drogi lub ulicy klasy minimum GP o długości odcinka co najmniej 1,1 km, na stanowisku/stanowiskach: Głównego Projektanta w specjalności drogowej lub Projektanta w specjalności drogowej lub Sprawdzającego w specjalności drogowej. 2. Minimum 3 lata doświadczenia zawodowego na stanowiskach związanych z wykonywaniem samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie przy opracowaniu dokumentacji projektowych dróg lub ulic klasy minimum GP. Doświadczenie zdobyte w okresie wskazanym w pkt 2 może obejmować doświadczenie zdobyte w okresie wskazanym w pkt 1. 3) osoba proponowana do pełnienia funkcji: Sprawdzający w specjalności drogowej - wymagana liczba osób: 1 osoba Doświadczenie zawodowe: 1. Doświadczenie w opracowaniu lub sprawdzeniu 2 dokumentacji wstępnych, każda dla budowy lub przebudowy drogi lub ulicy klasy minimum GP o długości odcinka co najmniej 1,1 km, na stanowisku/stanowiskach: Głównego Projektanta w specjalności drogowej lub Projektanta w specjalności drogowej lub Sprawdzającego w specjalności drogowej. 2. Minimum 3 lata doświadczenia zawodowego na stanowiskach związanych z wykonywaniem samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie przy opracowaniu dokumentacji projektowych dróg lub ulic klasy minimum GP. Doświadczenie zdobyte w okresie wskazanym w pkt 2 może obejmować doświadczenie zdobyte w okresie wskazanym w pkt 1. 4) osoba proponowana do pełnienia funkcji: Projektant w specjalności mostowej wymagana liczba osób: 1 osoba Doświadczenie zawodowe: 1. Doświadczenie w opracowaniu lub sprawdzeniu 2 dokumentacji wstępnych, każda dla budowy lub przebudowy obiektu mostowego o dowolnej konstrukcji i obciążeniu dla klasy A oraz rozpiętości teoretycznej przęsła co najmniej 20 m, na stanowisku/stanowiskach: Głównego Projektanta w specjalności mostowej lub Projektanta w specjalności mostowej lub Sprawdzającego w specjalności mostowej. 2. Minimum 3 lata doświadczenia zawodowego na stanowiskach związanych z wykonywaniem samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie przy opracowaniu dokumentacji projektowych dla obiektów inżynierskich w ciągu dróg lub ulic klasy minimum GP. Doświadczenie zdobyte w okresie wskazanym w pkt 2 może obejmować doświadczenie zdobyte w okresie wskazanym w pkt 1. 5) osoba proponowana do pełnienia funkcji: Sprawdzający w specjalności mostowej wymagana liczba osób: 1 osoba Doświadczenie zawodowe: 1. Doświadczenie w opracowaniu lub sprawdzeniu 2 dokumentacji wstępnych, każda dla budowy lub przebudowy obiektu mostowego o dowolnej konstrukcji i obciążeniu dla klasy A oraz rozpiętości teoretycznej przęsła co najmniej 20 m, na stanowisku/stanowiskach: Głównego Projektanta w specjalności mostowej lub Projektanta w specjalności mostowej lub Sprawdzającego w specjalności mostowej. 2. Minimum 3 lata doświadczenia zawodowego na stanowiskach związanych z wykonywaniem samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie przy opracowaniu dokumentacji projektowych dla obiektów inżynierskich w ciągu dróg lub ulic klasy minimum GP. Doświadczenie zdobyte w okresie wskazanym w pkt 2 może obejmować doświadczenie zdobyte w okresie wskazanym w pkt 1. 6) osoba proponowana do pełnienia funkcji: Geolog - wymagana liczba osób: 1 osoba Kwalifikacje zawodowe: uprawnienia geologiczno-inżynierskie MŚ kategorii VI lub VII, względnie odpowiadające im uprawnienia CUG kategorii 06 lub 07 Doświadczenie zawodowe: 1. Doświadczenie przy wykonaniu 2 dokumentacji geologiczno-inżynierskich, każda dla budowy lub przebudowy drogi klasy minimum GP o długości co najmniej 1,1 km; 2. Minimum 5 lat doświadczenia zawodowego na stanowisku geologa w trakcie projektowania lub wykonywania lub dozorowania lub kierowania pracami geologicznymi lub dokumentowania robót geologicznych w celu rozpoznania warunków geologiczno-inżynierskich dla projektowanej budowy obiektów liniowych. Doświadczenie zdobyte w okresie wskazanym w pkt 2 może obejmować doświadczenie zdobyte w okresie wskazanym w pkt 1. 7) osoba proponowana do pełnienia funkcji: Hydrogeolog - wymagana liczba osób: 1 osoba Kwalifikacje zawodowe: uprawnienia geologiczno-inżynierskie MŚ kategorii IV lub V, względnie odpowiadające im uprawnienia CUG kategorii 04 lub 05 Doświadczenie zawodowe: 1. Doświadczenie przy wykonaniu 2 dokumentacji hydrogeologicznych, każda dla budowy lub przebudowy drogi klasy minimum GP o długości co najmniej 1,1 km; 2. Minimum 5 lat doświadczenia zawodowego na stanowisku geologa w trakcie projektowania lub wykonywania lub dozorowania lub kierowania pracami geologicznymi lub dokumentowania robót geologicznych w celu rozpoznania warunków hydrogeologicznych dla projektowanej budowy obiektów liniowych. Doświadczenie zdobyte w okresie wskazanym w pkt 2 może obejmować doświadczenie zdobyte w okresie wskazanym w pkt 1. Uwaga: Wykonawca może zaproponować tę samą osobę do pełnienia funkcji Geologa i Hydrogeologa, pod warunkiem, że osoba ta posiadać będzie łącznie kwalifikacje i doświadczenie wymagane w ppkt. 6) i 7). 8) osoba proponowana do pełnienia funkcji: Geodeta kierujący pracami geodezyjnymi - wymagana liczba osób: 1 osoba Kwalifikacje zawodowe: uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresie 1: geodezyjne pomiary sytuacyjno-wysokościowe, realizacyjne i inwentaryzacyjne. Doświadczenie zawodowe: minimum 3 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku geodety wykonującego samodzielne funkcje w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresie geodezyjnych pomiarów sytuacyjno-wysokościowych, realizacyjnych i inwentaryzacyjnych. 9) osoba proponowana do pełnienia funkcji: Kierownik zespołu ds. opracowań środowiskowych - wymagana liczba osób: 1 osoba Kwalifikacje zawodowe: wykształcenie wyższe z zakresu: ochrona środowiska lub ochrona przyrody lub inżynieria środowiska lub rolnictwo lub leśnictwo lub geologia. Doświadczenie zawodowe: doświadczenie przy wykonaniu co najmniej 2 opracowań, obejmujących raport o oddziaływaniu na środowisko lub materiały do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, na podstawie których uzyskano decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach dla drogi lub ulicy klasy minimum GP. Za drogę lub ulicę Zamawiający uzna drogę lub ulicę w rozumieniu ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 260 ze zm.). Za obiekt mostowy Zamawiający uzna obiekt mostowy w rozumieniu rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 30 maja 2000 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogowe obiekty inżynierskie i ich usytuowanie (Dz. U. z 2000r, Nr 63 poz. 735 ze zm.). Za dokumentację wstępną Zamawiający uzna opracowanie obejmujące co najmniej ustalenie możliwych przebiegów korytarzy drogowych z analizą wielokryterialną wraz z koncepcją rozwiązań drogowych obiektów inżynierskich (np. STEŚ, Koncepcja programowa). Za dokumentację geologiczno-inżynierską Zamawiający uzna opracowanie projektowe wykonywane zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011 roku Prawo geologiczne i górnicze (Dz. U. z 2015r, poz. 196), dla określenia warunków geologiczno-inżynierskich w związku z projektowaniem posadowienia obiektów budowlanych, w tym obiektów budownictwa drogowego, dla potrzeb ustalenia warunków geologiczno-inżynierskich ich posadowienia oraz prognozy zmian w środowisku na skutek ich realizacji i eksploatacji, zatwierdzone przez właściwy organ administracji geologicznej. Za dokumentację hydrogeologiczną Zamawiający uzna opracowanie projektowe wymagane przepisami ustawy z dnia 9 czerwca 2011 roku Prawo geologiczne i górnicze (Dz. U. z 2015r, poz. 196), sporządzane w celu określenia warunków hydrogeologicznych w związku z zamierzonym wykonywaniem przedsięwzięć mogących negatywnie oddziaływać na wody podziemne, w tym powodować ich zanieczyszczenie, zatwierdzone przez właściwy organ administracji geologicznej.

  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt III.4.1 niniejszego ogloszenia.

III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY

III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

  • wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
  • określenie dostaw lub usług, których dotyczy obowiązek wskazania przez wykonawcę w wykazie lub złożenia poświadczeń, w tym informacja o dostawach lub usługach niewykonanych lub wykonanych nienależycie
    *Dowodem, o którym mowa powyżej jest poświadczenie. Jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, jako dowód traktowane będzie oświadczenie Wykonawcy. W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz, którego usługi wskazane w wykazie, zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów.;
  • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
  • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;

III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

1. Dokument lub dokumenty, z których wynikać będzie uprawnienie do podpisania oferty, w szczególności aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej. Wymagane dokumenty można złożyć w formie kopii poświadczonej z oryginałem przez Wykonawcę. 2. Jeżeli uprawnienie do reprezentacji osoby podpisującej ofertę nie wynika z załączonego dokumentu, o którym mowa w pkt 1, do oferty należy dołączyć także pełnomocnictwo w oryginale lub w postaci kopii poświadczonej notarialnie. 3. Pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ewentualnie umowa o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo. Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. Pełnomocnictwo winno być załączone w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii. 4. Dowód wpłacenia wadium/wniesienia wadium. W przypadku, gdy wadium wnoszone jest w postaci gwarancji lub poręczenia bankowego, Wykonawca winien złożyć oryginał gwarancji lub poręczenia w kasie w siedzibie zamawiającego, natomiast kopię załączyć do oferty. 5. W sytuacji, gdy Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, zobowiązany jest udowodnić, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia. 6. Jeżeli Wykonawca wykazując spełnienie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, zamawiający w celu oceny czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, Zamawiający żąda dokumentów dotyczących w szczególności: a) zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu, b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia, c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem, d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia. 7. Jeżeli Wykonawca wykazując spełnienie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia Zamawiający wymaga przedłożenia w odniesieniu do tych podmiotów oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia z postępowania w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp oraz pkt 8.1.2. IDW. 8. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia swoich zasobów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert: cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

  • 1 - Cena - 90
  • 2 - Termin wykonania Etapu I - 10

IV.2.2)

  przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna, adres strony, na której będzie prowadzona:

IV.3) ZMIANA UMOWY

przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:

Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

określono w SIWZ

IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.gddkia.gov.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: -bezpłatnie na stronie internetowej ; -na wniosek Wykonawcy - do odbioru osobiście lub płatne przelewem Koszt 40,00 PLN (SIWZ Tom I-II wersja papierowa + SIWZ Tom III - płytka CD).

IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 19.05.2016 godzina 11:00, miejsce: siedziba Zamawiajacego Mogilska 25 pokój 304.

IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia został zrealizowany w terminie 650 dni od daty podpisania umowy. Na okres realizacji zamówienia składa się: a) Etap I - wykonanie dokumentacji wyszczególnionych w pozycjach 1 - 7 Tabeli Opracowań Projektowych, trwający od 305 dni do 365 dni, stosownie do zadeklarowanego przez Wykonawcę terminu wykonania Etapu I, który stanowi kryterium oceny ofert, b) Etap II - 285 dni, licząc od zakończenia Etapu I. Pożądany najkorzystniejszy termin realizacji przedmiotu zamówienia wynosi 590 dni od daty podpisania umowy, w tym pożądany termin wykonania Etapu I - 305 dni od daty podpisania umowy..

IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.