eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Święciechowa › Przebudowa z rozbudową budynku Urzędu Gminy w Święciechowie - etap II

Poręczenia kontraktowe dla firm startujących w przetargach publicznych


Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2015-07-29

Święciechowa: Przebudowa z rozbudową budynku Urzędu Gminy w Święciechowie - etap II
Numer ogłoszenia: 113191 - 2015; data zamieszczenia: 29.07.2015
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy:

V zamówienia publicznego
zawarcia umowy ramowej
ustanowienia dynamicznego systemu zakupów (DSZ)

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Święciechowa , ul. Ułańska 4, 64-115 Święciechowa, woj. wielkopolskie, tel. 065 5333510, faks 065 5299548.

  • Adres strony internetowej zamawiającego: http://swieciechowa.pl/

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Przebudowa z rozbudową budynku Urzędu Gminy w Święciechowie - etap II.

II.1.2) Rodzaj zamówienia: roboty budowlane.

II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest realizacja zadania pn.: Przebudowa z rozbudową budynku Urzędu Gminy w Święciechowie - etap II przy ul. Ułańska 4 polegająca na dobudowie zewnętrznej klatki schodowej wraz z instalacjami wodno - kanalizacyjnymi, c.o., wentylacyjną i elektryczną oraz rozebranie klatki schodowej w istniejącym budynku i połączenie nowo wybudowanej klatki schodowej z istniejącym budynkiem urzędu nowymi stropami drewnianymi. Zamówienie obejmuje również: - urządzenie i zagospodarowanie placu budowy oraz jego zabezpieczenie, - oznakowanie robót i ich zabezpieczenie, - pokrycie szkód powstałych na skutek realizacji inwestycji z winy Wykonawcy, - powiadamianie mieszkańców o zamiarze prowadzenia robót, - po zakończeniu prac uporządkowanie terenu budowy i doprowadzenie go do stanu pierwotnego oraz demontaż obiektów tymczasowych, - pokrycie kosztów związanych z odbiorami. Roboty wewnątrz istniejącego budynku wykonawca jest zobowiązany wykonywać po zakończeniu pracy Urzędu Gminy (to jest w godzinach od 15.00 - 7:00) i w weekendy. Wykonawca jest zobowiązany tak wykonać prace, aby nie zakłócić funkcjonowania urzędu. Pracownicy wykonawcy zobowiązani będą do utrzymywania porządku i czystości na ciągach komunikacyjnych i w remontowanych pomieszczeniach. Wykonawca w terminie 15 dni od zawarcia umowy na niniejsze zadanie opracuje i przedstawi Zamawiającemu Harmonogram realizacji robót. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera projekt budowlany- załącznik nr 9 do SIWZ oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót - załącznik nr 8 do SIWZ, przy czym przedmiot zamówienia należy wykonać w zakresie określonym w przedmiarze robót - załącznik nr 2.a,(roboty sanitarne), 2.b (roboty budowlane), 2.c (roboty elektryczne) do SIWZ..

II.1.5)

  przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających

  • Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających

II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45.21.00.00 - Roboty budowlane w zakresie budynków 45.33.10.00 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 45.33.00.00 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45.11.10.00 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne 45.31.00.00 - Roboty instalacyjne elektryczne .

II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie.

II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.


II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Okres w dniach: 100.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WADIUM

Informacja na temat wadium: Wysokość wadium wynosi 5 000,- zł (słownie: pięć tysięcy złotych) i należy je wnieść przed upływem terminu do składania ofert.

III.2) ZALICZKI

III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW

  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek zostanie uznany za spełniony, gdy wykonawca złoży oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - zał. nr 3 do SIWZ.

  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek ten spełni wykonawca, który w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, wykonał co najmniej dwie podobne roboty (roboty budowlane zgodne z przedmiotem niniejszego zamówienia o wartości nie mniejszej niż 60.000,- zł każda) i złoży wykaz tych zamówień zgodnie z załącznikiem nr 4 do SIWZ - z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączy do każdej z wykazanych robót dowody dotyczące tych robót, określające, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujące, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone oraz złoży oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu - według zał. nr 3 do SIWZ.

  • III.3.3) Potencjał techniczny

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek zostanie uznany za spełniony, gdy wykonawca złoży oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - zał. nr 3 do SIWZ.

  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek zostanie uznany za spełniony, gdy wykonawca złoży oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - zał. nr 3 do SIWZ.

  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek zostanie uznany za spełniony, gdy wykonawca złoży oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - zał. nr 3 do SIWZ.

III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY

III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

  • wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;

III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

1. Dowód dysponowania zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia w przypadku polegania na zdolnościach innych podmiotów, zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy, w szczególności pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, zamawiający, w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda dokumentów dotyczących w szczególności: a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu, b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia, c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem, d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia. 2. Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, zamawiający żąda od wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w Rozdziale VI ust. 1 pkt 4 - 7 SIWZ. 3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie: a) każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (w tym członek Konsorcjum wspólnik spółki cywilnej ) musi złożyć dokumenty, o których mowa w Rozdziale VI ust. 1 pkt 4 - 8 SIWZ, b) pozostałe dokumenty Rozdział VI ust. 1 pkt 1 - 3 oraz pkt 9 SIWZ mogą być przedstawione przez jednego Wykonawcę lub wspólnie (przez pełnomocnika Konsorcjum, spółki cywilnej), w zależności od tego czy spełniają w tym zakresie warunki udziału każdy z osobna czy tylko łącznie. Ponadto Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie: - zobowiązani są ustanowić Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia. Przyjmuje się, że pełnomocnictwo do podpisania oferty obejmuje pełnomocnictwo do poświadczenia za zgodność z oryginałem wszystkich dokumentów, - pełnomocnictwo musi mieć formę pisemną, dokument pełnomocnictwa musi być załączony do oferty. 4. Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem. 5. Dowód wniesienia wadium. 6. Kosztorys ofertowy (dla części zamówienia dotyczącej robót sanitarnych (zał. nr 2.a do SIWZ) wymagane jest złożenie kosztorysu ofertowego. Dla pozostałych części zamówienia (zał. nr 2.b-2.c do SIWZ) kosztorys ofertowy jest zalecany).

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert: cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

  • 1 - Cena - 90
  • 2 - okres gwarancji - 10

IV.2.2)

  przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna, adres strony, na której będzie prowadzona:

IV.3) ZMIANA UMOWY

przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:

Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

Istotne postanowienia umowy zawarte zostały we wzorze umowy - Załącznik nr 7 do SIWZ. W przypadku, gdy zamówienie będzie realizowane z udziałem podwykonawców umowa zostanie uzupełniona o zapisy dotyczące solidarnej odpowiedzialności. Zamawiający we wzorze umowy przewidział możliwość jej zmiany i określił warunki zmiany. 1. Strony przewidują możliwość wprowadzenia istotnych zmian do umowy w przypadkach: 1) gdy konieczność zmiany, w tym w zakresie wysokości wynagrodzenia, związana jest ze zmianą powszechnie obowiązujących przepisów prawa (np. w zakresie zmiany wysokości stawki podatku VAT); 2) zmiana terminu wykonania umowy, gdy konieczności tej zmiany wynika z: - wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej, a wynikających w szczególności z konieczności dostosowania zakresu zadania do wytycznych programowych lub powszechnie obowiązujących przepisów prawa lub - działania siły wyższej w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego lub - wstrzymania prac budowlanych przez właściwy organ z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę lub - opóźnień związanym z uzyskiwaniem przez Wykonawcę niezbędnych w myśl ustawy Prawo budowlane dokumentów (np. pozwolenia na budowę) lub - opóźnień spowodowanych warunkami przyrodniczymi (prace ziemne przebiegają w odmiennych warunkach niż przewidziano w SIWZ, np.: skały w podłożu), warunkami pogodowymi (np.: ulewne deszcze przez kilka dni uniemożliwiające wykonywanie zamówienia w terminie), klęsk żywiołowych i katastrof lub - innymi okolicznościami niepowstałymi z winy Wykonawcy, których nie można było przewidzieć; 3) wprowadzenia do umowy prac zamiennych lub technologicznych rozwiązań zamiennych, jeżeli wprowadzenie tych zmian pozwoli uzyskać szybszy czas realizacji, mniejsze koszty lub lepsze rozwiązania dla użytkowników obiektu. Dopuszcza się zmianę wynagrodzenia, gdy wykonanie prac zamiennych lub technologicznych rozwiązań zamiennych skutkuje zwiększeniem kosztów zadania w sytuacji, gdy wykonanie prac zamiennych jest jedynym sposobem na zrealizowanie przedmiotu umowy i nie można tego było przewidzieć przed przystąpieniem do realizacji robót. Roboty zamienne nie mogą wykraczać poza kategorie określone przy pomocy CPV. 4) zmiany wynagrodzenia w części kosztorysowej, gdy z kosztorysu powykonawczego wynikać będzie większa lub mniejsza ilość wykonanych prac niż określona w przedmiarze, skutkująca zmniejszeniem lub zwiększeniem wynagrodzenia, z zastrzeżeniem § 4. ust. 4 umowy; 5) zmiany dopuszczalne w świetle ustawy Prawo zamówień publicznych ( np. zamiana zabezpieczenia należytego wykonania umowy); 6) inne szczególnie uzasadnione przypadki, których nie można było przewidzieć, w szczególności wystąpienie siły wyższej np. zdarzenia losowego wywołanego przez czynniki zewnętrzne, którego nie można było przewidzieć, lub wystąpienia zdarzenia zagrażającego bezpośrednio życiu lub zdrowiu ludzi lub grożącego powstaniem szkody w znacznych rozmiarach, a także z powodu działań osób trzecich uniemożliwiających wykonanie prac, które to działania nie są konsekwencją winy którejkolwiek ze stron. 2. Niezależnie od przyczyn i warunków zmiany umowy wskazanych w ust. 1 i ust. 2 zmiana warunków niniejszej umowy może nastąpić za zgodą stron także w przypadkach, gdy zmiany są dla Zamawiającego neutralne, np. zmiana adresu lub danych Wykonawcy lub Zamawiającego, zmiana osób reprezentujących Zamawiającego lub Wykonawcę, a także gdy zmiany są korzystne dla zamawiającego 3. Strony mają obowiązek niezwłocznie informować się wzajemnie o zmianach adresowych, w przypadku nie dochowania tego warunku Pismo Zamawiającego wysłane za pośrednictwem poczty na wskazany w niniejszej umowie adres uważa się za doręczone z dniem odbioru tego pisma albo z dniem upływu 14 dniowego terminu do odbioru pisma liczonego od daty pierwszego awizo. 4. W przypadku wystąpienia zamówień dodatkowych stosuje się art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Zamawiający nie zapłaci za roboty, jeżeli wykonawca wykonał je bez zastosowania art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych.

IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: http://bip.swieciechowa.pl/informacje/przetargi/123-zamowienia-publiczne/roboty-budowlane
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: SIWZ można pobrać bezpłatnie z ww. strony. Natomiast za specyfikację w wersji papierowej płaci się 50zł na konto nr 58 9043 1083 2834 0036 9875 0007..

IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 18.08.2015 godzina 10:00, miejsce: Urząd Gminy w Święciechowie, ul. Ułańska 4 , pokój nr 6, piętro I..

IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: nie dotyczy.

IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.